Jump to content



Project Cars 2


kyr..

Recommended Posts

Track List (Including number of layouts)
  • Autodromo Internacional do Algarve 1
  • Azure Circuit 1
  • Azure Coast 5
  • Bannochbrae Road Circuit 1
  • Circuit de Barcelona-Catalunya 3
  • Bathurst Mount Panorama 1
  • Brands Hatch 2
  • Brno 1
  • Cadwell Park 3
  • California Highway 5
  • Chesterfield Karting Circuit 1
  • Circuit of the Americas (COTA) 3
  • Daytona International Speedway 2
  • Daytona Rallycross 1
  • DirtFish 3
  • Donington Park 2
  • Dubai Autodrome 4
  • Dubai Kartdrome 1
  • Fuji 1
  • Glencairn Karting Circuit 6
  • Greenwood Karting Circuit 1
  • Lankebanen Rallycross (Hell) 1
  • Hockenheimring Classic 1
  • Hockenheimring 3
  • Hockenheimring Rallycross 1
  • Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari Imola 1
  • Indianapolis Motor Speedway 2
  • Knockhill Racing Circuit 5
  • Knockhill Rallycross 1
  • Mazda Raceway Laguna Seca 1
  • Circuit de 24 Heures du Mans 2
  • Le Mans Karting International 1
  • Rallycross of Loheac 1
  • Long Beach Street Circuit 1
  • Lydden Hill 2
  • Mercedes-Benz Driving Events Ice Track 6
  • Mojave 5
  • Autodromo Nazionale Monza 2
  • Autodromo Nazionale Monza Historic 3
  • Nuburgring and Nordschleife 9
  • Motorsport Arena Oschersleben 3
  • Oulton Park 3
  • Red Bull Ring 3
  • Road America 1
  • Rouen Les Essarts 2
  • Ruapuna Park 5
  • Sakitto 4
  • Sampala Ice Circuit 1
  • Silverstone 4
  • Silverstone Classic 1
  • Snetterton 3
  • Sonoma Raceway 3
  • Circuit de Spa-Francorchamps 1
  • Circuit de Spa-Francorchamps Historic 1
  • Sportsland SUGO 1
  • Summerton Karting Circuit 3
  • Texas Motor Speedway 3
  • Watkins Glen International 2
  • Wildcrest Rallycross 2
  • Willow Springs International Raceway 2
  • Zhuhai International Circuit 1
  • Circuit Zolder 1

Λέει ποιες είναι laser scanned?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

The following tracks are drone-/laserscanned. Source is the pC2 forum

Fuji
SUGO
Red Bull Ring
Brands Hatch
Cadwell Park
Lydden Hill (RX)
Oulton Park
Snetterton
Lohéac (RX)
Circuit de la Sarthe + Le Mans Kart International
Nürburgring GP
Nürburgring Nordschleife
Lånkebanen (RX)
Algarve
Knockhill
Mercedes Ice Track
COTA
Daytona
DirtFish (RX)
Indy
Texas Motor Speedway
Long Beach

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ιδιαίτερο πρόβλημα με ποσότητα tracks δε νομίζω πως είχε το PCARS. Αν φτιάξουν το FFB να νιώθεις το αυτοκίνητο να πατάει όπως πρέπει θα γίνει χαμός. Κάποια αυτοκίνητα είναι πολύ καλά, άλλα παλεύεις να τα φέρεις σε κάποια αξιοπρεπή μέτρα από πλευράς FFB.

 

Επίσης, το link για ποιές πίστες είναι scanned και ποιές μη και ποιές μη αληθινές.

http://forum.projectcarsgame.com/showthread.php?49905-Project-CARS-2-confirmed-track-list

 

Δεν το έχουν διευκρινήσει, αλλά απ τα συμφραζόμενα υποθέτω οτι τις έχουν scanάρει μόνο με drone, με τη μέθοδο της φωτογραμμετρίας. Και laser scanned και φωτογραμμετρία θα ήταν χαμμένος χρόνος και ίσως και μη συμβατά αποτελέσματα, δε ξέρω ακριβώς τί δεδομένα προκύπτουν από ένα laser scan.

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

Στο κλιμα της εποχης,ολα στο ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ!!!

Φοβερα βιντεο,φωτος,πραγματικοι οδηγοι βγαζουν τα καπελα τους,σελιδες πολλες σε φορουμς,γενικως μια ευδαιμονια!

Λοιπον,αποψη δικη μου,μεγαλη προσπαθεια γινεται ειναι αληθεια.

Αν ειναι τοσο σιγουροι και ικανοποιημενοι απο το προιον τους τοτε πριν τον Σεπτεμβριο που ειναι η επισημη ημερομηνια κυκλοφοριας

ας μας δωσουν ενα DEMO!!!!

Οι προσδοκιες απο το πρωτο πολλες,μας αφησε πικρα ομως,παρολο που τα λεφτα τα εδωσαν πισω μεσω κερδων μερισματων.

Beta tester ειπε οτι εφτασαν σε φυσικη ελαστικων το ρουφου2 και το ξεπερασαν σε ffb!

100+σελιδες στο μαμα φορουμ του AC.

Πολυς ντορος γινεται!

Αν ειναι τοσο μαγκες και εβαλαν μυαλο ας δωσουν ενα demo!

Οχι παλι early access,beta,alpha,gamma και πα@@@@ρια!

Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα τρεξω καθολου να το αγορασω!

Α ξεχασα,ολα αυτα τα eye candy θα τα καταφερει το υπαρχων hardware μας?

Παλι το χερι στην τσεπη?

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τα video που κυκλοφορούν βλέπω πάλι ένα μοντέλο που συγχωρεί πολύ. Τα αυτοκίνητα δείχνουν να έχουν πολύ grip και λίγη μάζα/αδράνεια.
Από τα video βέβαια δεν μπορείς να είσαι σίγουρος οπότε υπομονή για το "demo".

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω, εμένα μου αρέσει πολύ να βλέπω το πραγματικό τιμόνι του αυτοκινήτου και τα χέρια να ταιριάζουν με τις δικές μου κινήσεις. Αν δεν παίζω σε cockpit με το τιμόνι, τότε πάω σε dash cam. Τελείως άμπαλος!

Όσο για demo δεν παίζει να βγει, το έχουν πει ξεκάθαρα. Δεν τους συμφέρει να ξοδέψουν εργατοώρες για την κοπή demo, και τα στατιστικά των εταιρειών λένε οτι τα demo δεν βοήθησαν τις πωλήσεις όσο θα περίμεναν.

 

Στο PCARS1 είχαν βγάλει ένα demo (Pagani demo) αλλά ήταν τότε που βγήκε κάποια εκδοση gold σου πα μου πες και το δίνανε πολύ φθηνά, οπότε ρίξανε κι ένα demo για να boostάρουν το παζάρι.

 

Βίντεο δεν ποστάρω εδώ, εδώ και λίγες μέρες έχει γίνει κακός χαμός από gameplay videos, δεν έχω προλάβει να τα δω όλα. Όσο για ξεπέρασμα physics του rf2, πρόσεξε την φρασεολογία που χρησιμοποιούν, είναι τσογλανάκια 2-3 που βγαίνουν και τα λένε αυτά, ιδίως ένα με λίγο γαλλική προφορά είναι αντιπαθέστατος και όλο κάτι τέτοιες πίπες λέει για να πουλήσει προϊόν. Τεχνικά, αυτό μπορεί να ισχύει (ρυθμός ανανέωσης, μη χρήση look-up tables, flex physics κτλ κτλ), μπορεί όντως να είναι πιο πολύπλοκη τεχνική προσομοίωσης, αυτό όμως δε σημαίνει οτι είναι ανώτερη η αίσθηση και το οδηγικό αποτέλεσμα. Οπότε, hype είναι όλα αυτά για να droolάρουν οι άπειροι που παίζουν forza και grand tourismo. Οι υπόλοιποι δε μασάμε και περιμένουμε(ετε) τις κριτικές σεβαστών youtubers για να κάνετε την αγορά. Εγώ έχω ήδη παραγγείλει deluxe digital, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το πάρω, και μόνο το ffb να έχουν βελτιώσει, εγώ είμαι κομπλέ, αν δουλεύει σωστά και το driver rating, θα πλέω σε ασφαλή νερά online.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Εμένα με το 60άρι που μου έβαλαν πριν μερικές μέρες -υποψιάζομαι πως θα ναι το τελευταίο- από το PC1 μάλλον θα δώσω το 35άρι για να το πάρω από κλειδάδικο κ με τα υπόλοιπα AC dlc :hehe:. -μέχρι τώρα μου αγόρασαν 2 AC dlcs κ μια συνδρομή στο World of Warships-

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φαινεται οτι θα ειναι καλο αλλα μετα το φιασκο απο το 1 δεν βιαζομαι,αλλα αυτην την μαλακια με τα preorder μπουνους γιατι την κανουν;

Δηλαδη αν δεν παρω τωρα το παιχνιδι, αυτα τα 4 γιαπωνεζικα που εχουν σαν μπονους δεν μπορω να τα παρω καθολου;

Link to comment
Share on other sites

Λενε πως οχι, αλλά το πιο πιθανό είναι πως καποια στιγμή θα τα βάλουν ως διαθέσιμα.

 

Ε τα μπονους είναι τα κλασικά. Να σε δελεασουν να το πάρεις σε φουλ τιμη και επιπλέον να παρουσιάσουν μεγάλα νούμερα πωλήσεων τις πρώτες μέρες και να κάνουν σούσουρο ώστε να προσελκυσουν ακόμη περισσότερους αγοραστές. Πάντως αν σ ενδιαφέρει να έχεις και το δισκακι το έχει προπαραγγελια το you.gr 55ευρο. Αργότερα αν θέλεις παίρνεις το pass για 30 απο steam

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2017 at 9:03 ΜΜ, το μέλος konnos έγραψε:

Λενε πως οχι, αλλά το πιο πιθανό είναι πως καποια στιγμή θα τα βάλουν ως διαθέσιμα.

 

Ε τα μπονους είναι τα κλασικά. Να σε δελεασουν να το πάρεις σε φουλ τιμη και επιπλέον να παρουσιάσουν μεγάλα νούμερα πωλήσεων τις πρώτες μέρες και να κάνουν σούσουρο ώστε να προσελκυσουν ακόμη περισσότερους αγοραστές. Πάντως αν σ ενδιαφέρει να έχεις και το δισκακι το έχει προπαραγγελια το you.gr 55ευρο. Αργότερα αν θέλεις παίρνεις το pass για 30 απο steam

Δεν ειδα οτι ειχες απαντησει,δεν με νοιαζουν τα δισκακια τα χανω ουτως η αλλως.

Αμα ειναι καλο να ειναι θα το παρω μονο οταν κανουν τα exlcusive διαθεσιμα για αγορά.

Προπαραγγελια δεν εχω κανει ποτε μου και δεν θα ξεκινησω τωρα,ειδικα με εταιρια που χρησιμοποιει σαπιες τεχνικες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.