Jump to content



Βρήκα 12000 κομμάτια BH-6 chips "σκέτα"....


hipro5

Recommended Posts

Όπως κι ο τίτλος.............. :D

ΆΡΑ > Αλλάζω(ξεκολάω και ξανακολάω) τα τσιπάκια σας στα δικά σας τα dimms με Winbond BH-6.......... :D

Πώς σας φαίνεται σαν ιδέα............ΟΛΟΙ με ΒΗ-6.......... :D

Πλάκα - πλάκα καλό μου ακούγεται.......Βρήκα ΒΗ-6 τσιπάκια σκέτα 12000 κομμάτια στόκ........Άρα αγοράζουμε όσοι δεν έχουμε Kingston Value Rams με Χ τσιπάκια και τα αλλάζουμε με ΒΗ-6.......NOT BAD....... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

?????????? Καλά είσαι τρελλός για δέσιμο!!!!!

Αλλά για αυτό είσαι και ο πρώτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άσε που αν κάνεις εσύ τις κολλήσεις θα μπορούμε χαλαρά να τα κάνουμε και RMA αν χαλάσουν αργότερα.........

Υ.Γ. Μας δουλεύεις έτσι?

Link to comment
Share on other sites

?????????? Καλά είσαι τρελλός για δέσιμο!!!!!

Αλλά για αυτό είσαι και ο πρώτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άσε που αν κάνεις εσύ τις κολλήσεις θα μπορούμε χαλαρά να τα κάνουμε και RMA αν χαλάσουν αργότερα.........

Υ.Γ. Μας δουλεύεις έτσι?

Οχι μιλάω πολύ σοβαρά........ :080:

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί δηλαδή να έχουμε μερικά dimms? Θα μπορούσε κάποιος να βρει ακόμα και 128άρα DDR1600, να βγάλεις τα τσιπάκια αυτά και να βάλεις νέα μετατρέποντάς την σε π.χ 512MB DDR3200...?

Πράγματι η επόμενη ερώτηση είναι η αποπάνω. Πόσο πάει το μαλί?

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί δηλαδή να έχουμε μερικά dimms? Θα μπορούσε κάποιος να βρει ακόμα και 128άρα DDR1600, να βγάλεις τα τσιπάκια αυτά και να βάλεις νέα μετατρέποντάς την σε π.χ 512MB DDR3200...?

Πράγματι η επόμενη ερώτηση είναι η αποπάνω. Πόσο πάει το μαλί?

Λογικά και αυτή θα κάνει ΑΛΛΑ το πρόβλημα θα είναι με τα SPD πού θα είναι γραμμένα μέσα της.......

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε κατάλαβα βρε παιδί........Γιά διατυπωσέ το πάλι πιό αναλυτικά....... :003:
λες "Άρα αγοράζουμε όσοι δεν έχουμε Kingston Value Rams"... Όσοι έχουν Kingston Value Rams δηλαδή δεν μπορούν να κάνουν την μόντα?

Να γίνω πιο συγκεκριμένος... Έχω 2χ512 Kingstone me CH-5 τσιπάκια oi οποίες μάλιστα τελευταία μου κάνουν νερά. Παίζει να γίνει η μόντα που λες? Αν γίνει η μόντα, το πρόβλημα που έχουν 8α λυθεί ή π@π@ρια.

Υ.Γ. Είναι λίγο νωρίς ακόμα, δείξε λίγο κατανόηση για τις ερωτήσεις μου... :064:

Link to comment
Share on other sites

Θελω και γωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Count me in for sure!!!!!!!!!!!

Δηλαδη μπορω να σου δωσω 2 απλα dimmακια 256 και να τα κανεις 2χ512????

Ειπαμε δεν εισαι και ο Θεος.......αν και δεν ειμαι σιγουρος :037: :037: :037:

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια φαση εισαι τωρα?

Λογικα δεν τα εχεις ακομα, αλλιως θα το ειχες ηδη δοκιμασει. :D

Θα τα παραλαβεις ετσι κι αλλιως, ή θα περιμενεις πρωτα να δεις αν θα εχεις αρκετη ζητηση για να μπορεσεις να τα διαθεσεις?

Εκτος απο το SPD, δεν υπαρχουν εσωτερικα διαφοροποιησεις σε ρευματα, σηματα, τροπο ελεγχου ή ξερω γω τι αλλο?

Σκεφτηκες τη λυση να απευθυνθεις σε καποια εταιρεια (πχOCZ ή και Κingston) και να ρωτησεις αν γινεται καποια "εργολαβεια", να τα παρουν δηλ και να φτιαξουν μια παρτιδα απο 512αρες και να τις παρουμε ετοιμες απο αυτους?

750 κομματια βγαινουν, δνε ειναι και τοσο λιγα, η OCZ νομιζω εχει κανει μικρες παρτιδες.

Link to comment
Share on other sites

λες "Άρα αγοράζουμε όσοι δεν έχουμε Kingston Value Rams"... Όσοι έχουν Kingston Value Rams δηλαδή δεν μπορούν να κάνουν την μόντα?

Να γίνω πιο συγκεκριμένος... Έχω 2χ512 Kingstone me CH-5 τσιπάκια oi οποίες μάλιστα τελευταία μου κάνουν νερά. Παίζει να γίνει η μόντα που λες? Αν γίνει η μόντα, το πρόβλημα που έχουν 8α λυθεί ή π@π@ρια.

Υ.Γ. Είναι λίγο νωρίς ακόμα, δείξε λίγο κατανόηση για τις ερωτήσεις μου... :064:

Εννοήται ότι όσοι έχουν τέτοια modules ακόμα καλύτερα.........

Link to comment
Share on other sites

Ασχετος ALERT!!!

Τα SPD? Αν εννοείς τα timmings, αυτά δεν μπορούμε να τα αλλάξουμε έτσι και αλλιώς manual από το BIOS?

Μπορούμε αλλά αν γιά παράδειγμα έχει κάποιος μία PC4000 ή και παραπάνω με δηλωμένα timings Cas 3 - 4 - 4 - 8 , τότε στό Auto υπάρχει περίπτωση να ΜΗΝ boot-άρει το PC........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.