Jump to content



AMDαδες τι μαρκα μνημης εχετε?


MrSeanKon

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply
Βάλε και Transcend ρε άνθρωπε.... Ξέρεις πόσοι αγοράζουν από Πλαίσιο?

LOL τις ξεχασα ενα μυαλο εχουμε Δημητρακη μας το εχει κανει burn in η Katsumi LOL αλλα ετσι κι αλλιως βλεπω ποσες ψηφους εχει παρει η τελευταια κατηγορια οπου ψηφιζεις Transcend, Elixir και το καθετι..... :040: :040:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ειναι λιγο ακυρη η ψηφος εαν δεν ποσταρουμε τι chips φορανε οι μνημες κ ακομα καλυτερα να διναμε κ τη καθημερινη συχνοτητα λειτουργειας!

μαλλον παω για αλλη.

Νoname ειναι....με hynix ct-d43

Link to comment
Share on other sites

fantacid αυτο με τα chips των μνημων το ειχα σκεφθει κι εγω αλλα θα γινοταν χαμος οποτε το εβαλα ετσι οπως εχει.......

Τωρα για τη συχνοτητα λειτουργιας και timings καλο ειναι να γινει αλλη δημοσκοπηση αλλα LOL οχι ακομη! :077:

Link to comment
Share on other sites

Eιχα πριν στην πρωην ΑΒΙΤ NF7- S v2.0 τις ιδιες μνημες με εσενα και τις ΒΑΝ!

Δεν ανεβαιναν με τιποτα πανω απο τα 200 ΦΣΒ..... :021: :063:

αν η απαντηση ηταν για μενα,εχω ακουσει για ασυμβατοτητες με TwinMOS και nForce2.Τις πηρα γιατι καπου στο νετ διαβασα οτι πανε 230MHz.Λες να πουλησα αδικα τις Kingston.:022: :063:

Link to comment
Share on other sites

GoriLLakos βλεπω ακριβο hardware γενικως...... :077:

AMD RULEZ ομως??? :077: :036:

Eτσι,ετσι...!AMD rules....! :036:

Kοιτα,ειπαμε να παρουμε ενα καλο μηχανημα να το εχουμε,τουλαχιστον να μην αλλαζω επεξεργαστη+μνημες που ειναι τα πιο δαπανηρα μαζι με την vga.......να αλλαζουμε ολα τα υπολοιπα κατα τακτα χρονικα διαστηματα.....!χε!χε!Που ειναι κ πιο φθηνα...! :104: Μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα σε αυτα κ τα εχωσα ολα τα χρηματα μια κ καλη...... :087: .....!Που θα παει ομως....ο fx55 ερχεται σε κανα 7μηνο......!Δεν θα μου ξεφυγει... :077: :036:

Link to comment
Share on other sites

fantacid αυτο με τα chips των μνημων το ειχα σκεφθει κι εγω αλλα θα γινοταν χαμος οποτε το εβαλα ετσι οπως εχει.......

Τωρα για τη συχνοτητα λειτουργιας και timings καλο ειναι να γινει αλλη δημοσκοπηση αλλα LOL οχι ακομη! :077:

LOL

Aυτο το αφηνο πανω,βλεπω τελευταια το εχεις γυρισει καπως.....!

αφησες το clocking κ αρχισες τις δημοσκοπησεις!!

παω στοιχημα εχεις παραμερησει το mathematika κ το "καινουργιο σου κατσουμακι" ειναι το spss !!!!

Link to comment
Share on other sites

Οντως εχεις δικιο schumifer!

GoriLLakos περιμενουμε αποτελεσματα με τον FX κατι μας υποσχεθηκες περι Τριτης....:):)

Τελικα ακυρο επειδη αυριο ερχεται η μητρικη αντι για σημερα τελικα.......... :087: :022: :087:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ψηφίζω Twinmos 3200, διότι αυτή έχω τώρα επάνω. Πάει εως 240 2,5-4-3-7, 236 2,5-3-3-7. Μια χαρούλα για απλή μνήμη.

Επίσης Samsung 256άρες Original(ΤCCC), που δοκίμασα από το P4 σύστημά μου, πάνε 240 (όριο mem controller) 2,3-3-3-7 2,7V. Τέλος noname 512 TCCC chips έως 221.

Kingston Value που έχω δοκιμάσει 256άρες σαφώς χειρότερες.

Γενικά Samsung και Twinmos σε απλές μνήμες τις θεωρώ εγγύηση, ανώτερες από τις Kingston που έχουν κάνει όνομα λόγω bh5/6. Ξέρεις πάνω κάτω τι θα πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.