Jump to content



Mx440 passed out..now what? (windows rulezzzzz)


spresv

Recommended Posts

Παιδια κατ αρχην θα ηθελα να πω οτι windows rule και αδικα τα κακολογουμε. :044: :D :044: :D :044: :D

Εδω και κανα-δυο μηνες η mx μου κανε κατι κοπλα. Και εξηγουμαι: Aftifacts σε default στα win, σε games. Everyware. Αλλα με τις ωρες του. Απ οτι καταλαβα την εχουν ακουσει κανονικα 2-3 πυκνωτες γιατι καθε φορα που ψιλοκουνιουνται, μια φτιαχνει και μια αλλαζουν θεση τα artifacts. LOL

Δεν μαμιεται λεω οσο ζησει εζησε. Και τελικα απο χτες τα artifacts δεν εφευγαν με κανενα χριστο και το συστημα κυριολεκτικα σερνοτανε. Μεχρι και σε media player κολλαγε. εσβηνε κιολας οποτε ηθελε....αφηστε τα...

Ωσποy εσκασε σημερα μετα απο μπλε οθονη και restart το εξης μηνυματακι που δειχνω στην εικονα. Μεχρι και τα windows καταλαβαν ποσο κατεστραμενη ειναι η καρτα μου!!!!!!LOOOOOOL

Τωρα αλλο ειναι το θεμα μας...Τι να παρω? Παιζουν γυρω στα 200 εουρος cash. Δεν θελω να παρω τιποτα τρελο απλα μια decent καρτουλα. Αν μεινει και τπτ καλα θα τανε.....6600GT ποτε βγαινει? (γενικα)

post-56-1442173751,4483_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιτάς μπας και βρεις καμιά μεταχειρισμένη 440? ή δεν περνάς καμιά βόλτα και από το γνωστό στέκι μπας και υπάρχει τίποτα?

Αλλιώς τράβα για 5700Ultra ή 9600XT.

Link to comment
Share on other sites

Και η απλή 5700 ή 9600 μια χαρούλα θα είναι. Αν σε βόλευε η ΜΧ440 ψάξε βρες μια ίδια ή δώσε κάτι παραπάνω και πάρε μια καλούτσικη με €100.

Να πάρεις τώρα από τη νέα γενιά δε νομίζω οτι συμφέρει, είναι ακόμα πολύ ακριβές. Κάνε τώρα τη δουλειά σου και βγάλε κονδύλι αργότερα για μια "γερή".

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ευχαριστω για το ενδιαφερον. Τελικα το ρευστο ειναι 230 εουρος. 2 λυσεις παιζουν.

1)9600προ απο e-shop 160 ευρω + PSU (μαλον το enermax που εφερε το e-shop.)

2)9800pro απο overclockers

Link to comment
Share on other sites

Αυτες που εχει soler ειναι mx480 ;)

Ρε συ JimmyFox αν παρω 9800 θα κλασει πανω το το τροφοδοτικο...Οποτε προτιμω να μην παρω το τοπ σε καρτα γραφικων και να παρω και ενα καλο τροφοδοτικο που ουτως η αλλως μου λειπει.

Οποτε λεω για 9600Pro Club3D 130€ και enermax475 noisetaker 115 απο το e-shop

Link to comment
Share on other sites

Αυτες που εχει soler ειναι mx480 ;)

Ρε συ JimmyFox αν παρω 9800 θα κλασει πανω το το τροφοδοτικο...Οποτε προτιμω να μην παρω το τοπ σε καρτα γραφικων και να παρω και ενα καλο τροφοδοτικο που ουτως η αλλως μου λειπει.

Οποτε λεω για 9600Pro Club3D 130€ και enermax475 noisetaker 115 απο το e-shop

Οι 480 δεν είναι παρά 440 αλλά με AGP8x

Και που θες να ξέρω ρε φίλε τι τροφοδοτικό έχεις? Η 9600 είναι πολύ πιο αργή από την 9800. Επίσης, η 9800 δεν είναι παι top αφού οι χ800 και 6800 είναι σαφώς πιο ικανές να τρέξουν τα παιχνίδια που θα βγούν.

Επίσης, €115 για PSU είναι ΙΜΟ πάρα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.