Jump to content



Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με την αγορά εκτυπωτή


thunderbringer

Recommended Posts

Ψάχνω κάποια συσκευή (η τιμή να μην είναι πάνω από 100Ευρώ) η οποία να είναι ποιοτικά καλή και κυρίως να έχει φθηνό μελάνι.Έχω να ασχοληθώ με εκτυπωτές αρκετά χρόνια και είμαι λίγο off στο θέμα,οπότε θα εκτιμούσα την όποια βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

οποιονδηποτε και να παρεις καλος ειναι,

για τα μελανια κτλ μην το σκεφτεσαι καθολου

πχ ειχα παρει εναν εκτυπωτη πριν απο 4 χρονια,σε 1 χρονο μου τελειωσε το μελανι ,δοκιμαζω να κανω refill ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΜΑΠΑ :095:

το να αγορασεις καινουρια cartiges δεν συμφερει,καλυτερα πετα τον εκτυπωτη και παρε εναν αλλο,ετσι κι αλλιως η αναλυση ανεβαινει,οι τιμες πεφτουν :001: (με 60 € παιρνεις lexmark,epson με αναλυση 4200χ1200)

Η αποψη μου ειναι οτι θα πρεπει να πας σε ενα μαγαζι (ονοματα δε λεμε) που σου κανουν επιδειξη λειτουργιας σε ολους τους εκτυπωτες,εκει θα διαλεξεις μονος σου συτον που θελεις :112:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα εναν HP850 Και τα μελανια μεχρι και σημερα ειναι ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ απο οσο ειχε πριν λιγο καιρο(1 χρονο)ο εκτυπωτης....δλδ εχουν 50€ και τα δυο(εγχρωμο μαυρο).Μακρυα απο HP :D...Αν και δεν εχω ψαξει τι παιζει τωρα με τους νεους γιατι εχουν ξεχωριστα χρωματα....

Link to comment
Share on other sites

cannon αγοραζεις πιο φθηνα μελανια αλλα και λιγοτερα ml....μια η αλλη θα σου ρθει τελικα...πηρα το πολυμηχανημα hp1210 με 110 ευρο και ειμαι μεχρι στιγμης πολυ ευχαριστημενος....στο προτεινω ανεπιφυλαχτα.μην παρεις lexmark οπως και να εχει

Link to comment
Share on other sites

CANON i455 COLOR BUBBLE JET στα 105Ε με αναλυση 4800*1200 απο e-shop,αλλα και οποιον αλλο canon να παρεις θα μηνεις απολυτα ευχαριστημενος και σε θεμα ποιοτητας αλλα και οικονομιας.

Link to comment
Share on other sites

με τα μελανια δεν ειναι κριτηριο η τιμη, σωστα λεει ο Nazzz, τα πιο φτηνα κρατανε πιο λιγο.

Και refill παιζουν παντου, ειδικα στο μαυρο.

Ασε που υπαρχουν εταιρειες που πουλανε δικα τους refill απο εργοστασιο σφραγισμενα και στα φερνουν στο σπιτι τζαμπα.

οποτε μονο ο μηχανισμος μετραει.

ΗΡ παντα ηταν εγγυηση, ειδικα που οι κεφαλες ειναι πανω στο μελανι και αλλαζουν οποτε θες

φτιαξανε οι Canon? γιατι παλια ολο βουλωνανε οι κεφαλες , μπλοκαρανε κλπ

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν canon bjc 3000 απο το καλοκαίρι του 2000.Φέτος τον Ιανουάριο χρειάστηκαι μια κεφαλή,και τον έχω "λιώσει".Σε 2 μήνες εκτύπωσα 6,000 σελίδες.Και χρειάστηκαι 3 μάυρα μελάνια και 2 μπλέ.Σύνολο περίπου 80€.Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την ποιότητα του.Γιαυτό πήρα και scaner απο την canon

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με τον χώρο των εκτυπωτών, όπως είπε και ο sakattack για τους HP τα μελάνια είναι μαζί με τις κεφαλές οπότε στοιχίζουν πιο ακριβά. (Στους υπόλοιπους συνήθως σου κακοφαίνεται όταν θες να αλλάξεις κεφαλή και είναι ακριβή). Οπότε αυτό είναι ένα + της HP σαν τιμή

Τώρα βέβαια είναι σχετικό κάθε πότε θες κεφαλή. Πάντως σχετικά με την ποιότητα/οικονομία περισσότερα καλά έχω ακούσει για Cannon.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση των ΗΡ νομίζω το κάθε catridge μπορείς να το ξαναγεμίσεις μέχρι 8 φορές έναντι των 2-3 των Epson ( δεν ξέρω για Canon ). Αν ισχύει αυτό τότε οι ΗΡ σε συνδιασμό με καλά refills είναι πολύ καλή αγορά....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.