Jump to content



Overclocking Database


TASOS

Recommended Posts

Βλεπω οτι σιγα σιγα αυξανονται οι καταχωρησεις, αν και εχω την εντυπωση οτι οι περισσοτερες ειναι max post και οχι stable.

Καλο θα ηταν να το διευκρινιζετε αυτο για οσους τα κοιταζουν μετα.

Υ.Γ.Παντως πραγματι μεχρι τωρα εντυπωσιακα clockαρισματα!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Παιδιά γενικά...λίγο προσοχή τώρα που είναι η αρχή των καταχωρήσεων στη βάση....έτσι ώστε να συμπληρώνουμε σωστά τα πεδία με τις πληροφορίες που μας ζητούνται.

Ναι... βασικά θέλω να το ρωτήσω αυτό....

Το Screenshot που έβαλα είναι παλιό και δεν είχε στρώσει ακόμα ο 2800+. Όταν το έβγαλα ήθελε για τα 2.2GHz 1.7Vcore αλλά τώρα αρκείται στα 1.6V.

Υπάρχει τρόπος να γίνει edit?

Link to comment
Share on other sites

Τάσο... Έβαλα και εγώ το δικό μου, εδώ, αλλά το screenshot πιάστηκε σε στιγμιαία αυξομείωση της τάσης από το board και δείχνει 1.744V ενώ είναι 1.632-1.644V κανονικά (με βάση το 1.625 που έχω βάλει εγώ από το BIOS). Μπορείς να αλλάξεις φωτο και στο όνομά μου να βάλει απλά apotsi αντί για ολόκληρο το όνομά μου;

σου στέλνω το σωστό screenshot με mail στο hotmail σου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να διευκρινήσω κάτι ...τώρα που η βάση είναι στην αρχή της.

Συνήθως οι χρήστες ανά τον κόσμο βάζουν το max post τους ή σχεδόν αυτό(για λόγους εντυπωσιασμού και prestige).

Το ίδιο έχω κάνει και εγώ και πολλοί άλλοι σε ξένες βάσεις.

Προτείνω στο πεδίο other που υπάρχει text ....να γράφουμε και που είναι stable το σύστημα μας.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα που πιστευω οτι πρεπει να προστεθει ακομα στην βαση ειναι η θερμοκρασια σε Idle και Full Load.......οπως ειναι σε site του εξωτερικου.

Οπως και μερικες γραμμες ελευθερες για τυχον παρατηρησεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να βαλουμε μεχρι 3 screenshots επομενος kallileo μπορεις να βαλεις και ενα screenshot με temps...Η αν δεν εχεις χωρο λογο των benches μπορεις πολυ ευκολα στην ζωγρφικη να φτιαξεις μια φοτο που να εχει 2 screenshot μαζι;)

Link to comment
Share on other sites

Ωπ...τώρα είδα και το δικό σου Κώστα.

Φοβερό.

Τελικά έχουμε γερά κλόκς στο συνάφι :027:

Σε ευχαριστώ βρε Τάσο. Αυτό είναι max με clockgen που πήρα screenshot μέσα στα windows. Η temp του cpu ήταν -12c(idle) και η τάση 1.8volt απο bios με Vdroop οn σε P4C800-E Deluxe v2 με 11(όχι 12) mosfet...Σε λίγο καιρό direct die... :p

Link to comment
Share on other sites

Tasoooooo

εκανα μλκια στη database!!

στο GPU Type/Brand εβαλα AMD!!!!

δλδ τη cpu!

μπορω να το διορθωσω?

δε νομιζω.................

καλα ρε τασο ποσα μηχανακια εχεις για την παρτη σου????

Θα δούμε τι μπορώ να κάνω ....αλλά όχι άμμεσα.

Μηχανάκια έχω κατά καιρούς από 3 έως 5

Απλά αλλάζω τους επεξεργαστές σαν τα πουκάμισα. :068:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.