Jump to content



Program for tv tuner (PixelView PlayTV Pro Ultra)


libe

Recommended Posts

Ψάχνω απεγνωσμένα για προγραμματάκι για το tv tuner μου μια PixelView PlayTV Pro Ultra με το conexant 2388 chip,διότι το πρόγραμμα που ερχόταν μαζί με την κάρτα δεν είναι ιδιαίτερα καλό.Όποιος έχει βρεί τίποτα καλό τίποτα ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Και επαυξανω για το powervcr οταν ειχα καρτα τηλεορασης με conexant τσιπακι δεν θυμαμαι πιο ακριβως (ητανε μαρκας chronos ) δουλευε θαυμασια και ακομα και τωρα θα το χρησιμοποιουσα με την winfast αν δεν ειχα τηλεκοντρολ .

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε βγαλανε καμια εκδοση που να μην μισει τον υπολογιστη και να εχει μικρες απαιτησεις ? το παρατησα πριν πολυ καιρο .... χασιμο χρονου πιστευω εαν δεν θες να την παλεψεις για filmnet supersport

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω τιν ιδια καρτα φιλε μου θα σου ελεγα να βαλεις το DScaler.

Εγω εχω το DScaler - version 4.1.11

What's new (since 4.1.10):

Nothing new

What's Improved

More Fixes for audio with CX2388x cards

Fixes for some XP2 audio bugs with with bt8x8 cards

A few other minor bug fixes

What's Experimental:

PowerStrip modeline option when changing resolution in the full screen mode

DirectShow support for tuners and file

Skins & Toolbar

Timeshift

Resolution changing

Colorimetry filter

DScope video filter

παρε κ μια help: (μολις το κανεις instal πηγενε στα DScaler settings/cx2388x advanaced/stop conexant driver while DScarel is running και απενεργοποιησετο.)

το προγραμμα δουλευει τελεια.

εγω εφτιαξα κ ενα com remote και με το slycontrol δουλευω ολο το pc και το dscaler.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.