Jump to content



Μέχρι 100 ευρώ για VGA... αλλά ποια?


BloodyHeaven

Recommended Posts

Η 4600 όντως κέρδιζε και την 9600pro στα Default, για μένα το 2χ ΑΑ είναι πλέον εντελώς απαραίτητο, αλλιώς φαίνονται πολύ χάλια τα γραφικά το είδες και στο link πιο πάνω...όσο για το 1280x1024 πρέπει να έχεις τουλάχιστον μια 19άρα που να σηκώνει 85hz εκεί γιατί θα στραβωθείς. Στο 2xAA η 9600 κερδίζει κατα κράτος την 4600Ti.

Να είμαι 1280χ1024 στα 60Hz όχι ευχαριστώ. Άσε που οι πιο πολλές 17άρες που έχει ο περισσότερος κόσμος δεν σηκώνουν 60hz σε τέτοια ανάλυση.

Τέλος πάντων καλορίζικη η 4600

Link to comment
Share on other sites

Δε πουλάνε ρε παιδιά.... Απλά το παιδί θα το βρήκε από κάποιον χρήστη που την πούλαγε. Αν την πήρε από μαγαζί πιθανόν να ήταν στοκάδικο με μικρή η καθόλου εγγύηση κλπ....

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο JimmyFox όχι δεν πουλιέται πλέον αυτή η κάρτα σε μαγαζιά απλά την ψάχνω αρκετό καιρό σε στοκαδικα (εδώ σαλόνικα), στο fleamarket, και μέσω του forum. Την βρήκα σε διάφορες τιμές απο 70-100 ευρώ και σε διάφορες καταστάσεις όπως με αλλαγμένη ψύκτρα, clockαρισμένη, κτλ. όπως και απο διάφορες εταιρείες asus, gainward, chaintech, εν τέλη κατέληξα και η συναλλαγή θα γίνει μέσω forum και ευχαριστώ για την συνεργασία! Όσο για τις αποδόσεις σε ΑΑ/ΑF η κάρτα θα μπει πάνω σε σύστημα με cpu AMD Athlon XP 1700+@1606 οπότε και λόγω επεργαστικής δύναμης δεν ζητάω πολλά! γι'αυτο άλλωστε έψαχνα μεταχειρισμένο κομμάτι και όχι καινούργιο... :D

Link to comment
Share on other sites

Να είμαι 1280χ1024 στα 60Hz όχι ευχαριστώ. Άσε που οι πιο πολλές 17άρες που έχει ο περισσότερος κόσμος δεν σηκώνουν 60hz σε τέτοια ανάλυση.

Απο οτι ξερω εγω ολες σχεδον οι 17αρες σηκωνουν 75 hertz σε 1280 αναλυση και 100 hertz σε 1024... η δικη μου τουλαχιστον μονο σε 1600 χ 1200 πιανει 60 hertz....

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για χαμηλές αναλύσεις σε μέτρια monitors που δεν σηκώνουν καλό refresh rate τότε ο Chris μάλλον έχει δίκιο. Από την στιγμή όμως που μιλάγαμε για οικονομική λύση δεν νομίζω ότι το AA/AF ήταν κάτι που ενδιέφερε.

Καλορίζικη....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω τι 4600 και σου τη συνηστω ανεπιφυλακτα. Όσο δούλευε ήταν η καλύτερη. Τώρα δέ δουλεύει στο πισι μου (προφανώς κάποια ασυμβατότητα με τη μητρική) αλλα ακόμα και στον p3@800 που την έχω τρέχει τα τελευταία παιχνίδια χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα. (να σημειωθει πως τρέχει χωρίς o/c παρακαλώ :Ρ) με όβερκλοκ θυμαμαι πως ανέβαινε αρκετά (κάπου 320/720 την είχα πάει) τελος πάντων καλωσήρθες στο club των ΤΙ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.