Jump to content


DDR Booster στην Ελλαδα!!!


spresv

Recommended Posts

Off topic

Τυχαια μπηκα απο το λινκ σου να χαζεψω και τις τιμες γενικα στο eshop και...εχουνε πεσει κι αλλο οι τιμες στους 64.... 195 o 3200+ και.. 277 o 3500+ Πριν μια βδομαδα που πηρε ο thorlite ηταν 190-κατι... Το πλαισιο εχει ακομα τις "παλιες"...

Link to comment
Share on other sites

το e-shop δεν επαναπαυεται :023:

Off topic

Τυχαια μπηκα απο το λινκ σου να χαζεψω και τις τιμες γενικα στο eshop και...εχουνε πεσει κι αλλο οι τιμες στους 64.... 195 o 3200+ και.. 277 o 3500+ Πριν μια βδομαδα που πηρε ο thorlite ηταν 190-κατι... Το πλαισιο εχει ακομα τις "παλιες"...

δε διαβασες για τις Χριστουγεννιατικες εκπτωσεις? :040:

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=3171

μπραβο στο e-shop και στο mgmanager για τις αμεσες ανταποκρισεις στις 2 τελευταιες μειωσεις.

η ΟΚΤΑΒΙΤ ομως ειναι για τον π***** :021: :014: :062: :093: :093: :093:

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στο e-shop και στο mgmanager για τις αμεσες ανταποκρισεις στις 2 τελευταιες μειωσεις.

η ΟΚΤΑΒΙΤ ομως ειναι για τον π***** :021: :014: :062: :093: :093: :093:

?????

από που νομίζεις ότι αγοράζουν και οι 2; από την ΟΚΤΑΒΙΤ φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Ωραιοτατο...για οσους η μητρικη τους δεν δινει αρκετο ρευμα...και δεν θελουν να την στηλουν για mod...

Αφήστε το παιδία.....το πήραμε και είδαμε τι μέρος του λόγου είναι. Δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

outlaw, το δικό σου τι Revision ήταν?Τελικά το πούλησες ε?

Ναι το πούλησε και το πήρα εγώ.

Είναι Rev 2

Οντως είναι προβληματικό ρε παιδιά....στην ASUS μου....δεν μπορεί να δώσει πάνω από 4.1volt σταθερά... :D

Παιδιά μιά χαρά παίζει σε όσες μητρικές μπορούν να το εκμεταλλευτούν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πούλησε και το πήρα εγώ.

Είναι Rev 2

Οντως είναι προβληματικό ρε παιδιά....στην ASUS μου....δεν μπορεί να δώσει πάνω από 4.1volt σταθερά... :D

Παιδιά μιά χαρά παίζει σε όσες μητρικές μπορούν να το εκμεταλλευτούν.

Α για τοσο προβληματικο μιλαμε...

Αν ειναι ετσι..μην το παρει κανεις... :059:

Link to comment
Share on other sites

outlaw, το δικό σου τι Revision ήταν?Τελικά το πούλησες ε?
rev A. το 1ο....rev B. το RMAποιημένο....το 1ο μου έκανε τρελές βυθίσεις υπο φορτίο...3.4 έδινα και με το start για large FFT----->3.1 και τσάκ....errors. Το 2ο έδειχνε σαφώς πιο σταθερό (σε Abit NF7-S) θεώρησα οτι είναι οκ και το πούλησα. Kοινώς πάρε μας τηλέφωνο OCZ.....όταν φτιάξουν κάτι το σοβαρό το ξανασυζητάμε. Εάν βασίσει κανείς το oc του (vdimm) στο booster σώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιά χαρά παίζει σε όσες μητρικές μπορούν να το εκμεταλλευτούν.

Φαντάζομαι θα εννοείς μόνο μερικές Α64 (π.χ. MSI NF250) στις οποίες δίνει 100% σταθερή τάση, διότι οπουδήποτε αλλού είναι λαχείο αν θα σου κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

Μπα κι εγω σκεφτομουνα να το βαλω το ρημαδι αλλα λεω ασε καλυτερα......

Προτιμησα να εχω δυνατες μνημες που ανεβαινουν ψηλα ετσι κι αλλιως παρα να μπλεξω με νεους μπελαδες ηδη εβαλα πολλους....... :077:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγώ σε nf7-s rev 2.0 γιατι δε μπορώ να το τοποθετήσω?

βρίσκει πάνω σε πυκνωτή η ψύκτρα του...

εκεινη η επέκταση που δίνει ύψος και μοιάζει με μνήμη που μπορώ να την βρώ?

ελλάδα με ενδιαφέρει

outlaw είχες dual ddr και booster?

με τι διάταξη?

Link to comment
Share on other sites

Με το booster χαλασε το ενα dim του outlaw για ειναι 'χοντρο' και του χαλασε τα πινακια μεσα..... Οποτε ΠΡΟΣΟΧΗ στην τοποθετηση! ! !

Είναι αλήθεια. Παραήταν χοντρό και πήρε μαζί του 2-3 συρματάκια απο το dimm slot (3 απο το 1ο και 1 απο το 3ο). Όσο και να προσπάθησα με καρφιτσούλα να τα ισιώσω το 1ο σλότ δεν επανήλθε ποτέ και το 3ο με πατέντες του κ@λου άντε και δούλευες (μην ταρακουνούσες όμως το κουτί ε......).

Dark Saga το μπουστεράκι που δούλεψα ήταν rev A και είχε 3 ξεχωριστές ψύκτρες για τα mosfet οπότε τις έβγαζες και τις ξανατοποθετούσες όπως σε βόλευε έτσι ώστε να σου μπαίνει και στο 1ο σλότ. Το rev B απ ότι θυμάμε έχει πλέον μια μονοκόματη ψύκτρα. Εάν είναι με διπλής όψεως πάνω στα mosfet ξεκόλλα την με προσοχή και βάλε ψυκτράκια της αρεσκίας σου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.