Jump to content



Bracket για Centrer-Sub σε Gigabyte K8VT800 Pro


paxman

Recommended Posts

Παίδες έχω το εξής "πρόβλημα", έχω την Gigabyte K8VT800 Pro η οποία δίνει header για bracket με εξόδους Center & Subwoofer της ενσωματωμένης κάρτας ήχου αλλά η μητρική δεν είχε το bracket πρέπει να το αγοράσεις extra (τι μλκς, σιγά το κόστος :076: ). Ρώτησα στο RAM-Shop από όπου την είχα πάρει και μου είπαν ότι δεν το φέρνουν. Έχει κανείς καμιά ιδέα αν και πού μπορώ να βρω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βρει ένα τέτοιο στο RAM SHOP και μάλλιστα όταν ρώτησα πόσο κάνει μου είπαν πάρτο και φύγε! Πάντως δεν το πήρα από το κατάστημα. Με έστειλαν σε μία πολυκατοικία εκεί κοντά που έχουν το τμήμα service.

Κάτι άλλο: ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ένα DVI σε VGA μετατροπέα; Μόλις παρέλαβα μια ALL in Wonder 9700 pro και έχει μόνο DVI έξοδο αλλά η οθόνη μου είναι crt. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω σε λογική τιμή; Κάπου είχα ρωτήσει και μου είπαν 10 ευρώ. Σαν πολλά δεν είναι για ένα τόσο δα σκατουλάκι;

Link to comment
Share on other sites

@john_dr : Καλή σκέψη, αλλά που να βρω τα υλικά; Και καλά καλωδιοταινία φτιάχνω και από παλιό IDE καλώδιο, το βύσμα που κουμπώνει στη μητρική και αυτό από το IDE βύσμα, αλλά τις υποδοχές των ηχείων στο bracket πως;

@Γιάννης : Μάλλον πρέπει να ήσουν τυχερός

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να φτιάξεις bracket? Απλά τις εξόδους θέλεις. Οπότε και 2-3 καλώδια να κρέμονται στο πίσω μέρος του κουτιού ( που δεν θα κρέμονται διότι θα χρησιμοποιούνται ) δεν νομίζω να τρέχει και τίποτα....

Από την μία το καλώδιο Χ θα το συνδέεις στην μητρική και από την άλλη θα σου δίνει το κατάλληλο βύσμα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το εξής "πρόβλημα", έχω την Gigabyte K8VT800 Pro η οποία δίνει header για bracket με εξόδους Center & Subwoofer της ενσωματωμένης κάρτας ήχου αλλά η μητρική δεν είχε το bracket πρέπει να το αγοράσεις extra (τι μλκς, σιγά το κόστος :076: ). Ρώτησα στο RAM-Shop από όπου την είχα πάρει και μου είπαν ότι δεν το φέρνουν. Έχει κανείς καμιά ιδέα αν και πού μπορώ να βρω;

Εχει τυχει να πεσουν στα χερια μου πολλες gigabyte και διαφορετικα μοντελα. Σχεδον ΟΛΕΣ εχουν το bracket που λες εκτος απο 1 που ειναι bulk.

Και τυχαια ετυχε να φτιαξω χτες ενα πισι για εναν πελατη της μανας μου με την ιδια μητρικη και το ειχε μεσα....

Link to comment
Share on other sites

@john_dr : Καλά τα λές, απλά θέλω να φτιάξω λίγο τακτοποιημένη κατάσταση χωρίς χύμα καλώδια κλπ.

@spresv : Πάντως η δικιά μου δεν είχε, και δεν υπάρχει περίπτωση να το είχαν βουτήξει γιατί και στο manual γράφει ότι το αγοράζεις χωριστά. Τώρα τι να πω, να το δίνουν από κάποιο σημείο και μετά :102:

Link to comment
Share on other sites

@spresv : Πάντως η δικιά μου δεν είχε, και δεν υπάρχει περίπτωση να το είχαν βουτήξει γιατί και στο manual γράφει ότι το αγοράζεις χωριστά.

Α π ο κ λ ε ι ε τ α ι. Ειμαι σιγουρος οτι καθε μητρικη που φευγει απο την quest εχει και τετοιο λαμακι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το εξής "πρόβλημα", έχω την Gigabyte K8VT800 Pro η οποία δίνει header για bracket με εξόδους Center & Subwoofer της ενσωματωμένης κάρτας ήχου αλλά η μητρική δεν είχε το bracket πρέπει να το αγοράσεις extra (τι μλκς, σιγά το κόστος :076: );

κάποια κομμάτια που θυμάμαι από την συγκεκριμένη μητρική πάντως το είχαν στο πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.