Jump to content



Φαντάσματα, γκαντεμιά, 10δες RMA, ebay, ΑΤΙ, καμιά 250αριά€ χασούρα τα νεύρα μου!


Γιάννης_84

Recommended Posts

Μήπως ήρθε η ώρα για nvidia?(μη μου πεις ότι ακόμη περιμένεις τη μαγική λύση.Απλά η ΑΤΙ έχει δηλώσει ξεκάθαρα πλέον ότι δε θέλει να δουλέψει για το Γιάννη)

Δεν ξέρω τι λες ! Αλλα και Voodoo 5 V6000 64MB είναι ότι πρέπει για αυτήν την MOBO! Εκτός και αν την θές για παιχνίδια πάνω απο 800χ600!!!

Λές η AGP να έχει ρινίσματα συδίρου!!!!

Μπορεί να φτέει και η υπέρταση απο το τροφοδοτικό!!! :087:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Επανέρχομαι με καλά νέα. Τι καλά δηλαδή, το αυτονόητο. Το overclockers.co.uk ενέκρινε RMA για την All in Wonder 9800 pro οπότε αύριο το πρωί τους τη στέλνω. Βέβαια οι παλιοκαραγκιόζηδες στους κανονισμούς του RMA γράφουν ότι για μη μου στείλουν την χαλασμένη κάρτα πίσω χρεώνοντάς με και 10 λίρες+μεταφορικά, πρέπει να τους στείλω την κάρτα με όλα τα περιεχόμενα της συσκευασίας ακόμα και τα <<little protective bags>>. Αν εννοούν το αντιστατικό σακουλάκι της κάρτας, κάπου το έχω φυλάξει ή θα βάλω κάποιο άλλο αλλά δε νομίζω να θέλουν και τις ζελατίνες των καλωδίων και να φάω κανένα πακέτο πάλι! Με τέτοια γκαντεμιά όλα τα περιμένω.

Παρεπιπτόντως η 6600 σε agp κάνει 140€ στο eshop.

Θα επανέρθω σύντομα στο θέμα να σας πω τα τελευταία δεδομένα ώστε να μου προτείνετε κάποια λύση αν θέλετε ή να μου πείτε ποια από τις λύσεις που θα έχω σκεφτεί είναι η καλύτερη.

Επίσης καλό θα ήταν να περισσεύουν σε κάποιον γύρω στα 2000€ να μου τα δώσει δανεικά κι αγύριστα να πάρω έναν Άθλονα 64άρη με χ800χτ και δε συμαζεύευται και να πετάξω το yαμόπισο του δωματίου μου στον ποδονύφτη! :p

Υ.Γ.: Ο ποδονύφτης είναι ένα ρέμα στην γειτονιά μου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οι overclockers ακόμα να μου στείλουν πίσω την κάρτα αν και δεν έχουν περάσει οι 10 μέρες που έλεγε το αυτοματοποιημένο email. Πάντως την έχουν λάβει τουλάχιστον.

Η gigabyte μου απάντησε ότι από τη αφού οι κάρτες λειτουργούσαν κανονικά για μήνες, αποκλείεται να φταίγανε οι μητρικές. Θα στείλω το ίδιο mail και στην ΑΒΙΤ να δω τι θα πούνε και αυτοί.

Οπότε ξαναγοράζω τροφοφοτικό (προτείνετέ μου κάποιο αθόρυβο, δυνατό και ποιοτικό κάτω από 65), πετάω όλες τις pci (μία δικτύου 10/100 και μία maxtor usb2), τα ηχεία και μια ταμπλέτα σχεδίασης που έχω μήπως φταίει κάτι από αυτά (έλεος αν φταίνε αυτά) και ο Θεός βοηθός. Για τροφοδοτικό μάλλον πάω για hec windmill 385 αλλά πείτε κι εσείς καμιά γνώμη. Υπόψιν ότι θέλω να σηκώνει άνετα τον p3 με τις πολλές pci κάρτες του, την 9800pro aiw ώστε να μη ζεσταίνεται (ο υπολογιστής λειτουργεί 24/7), να μην ανεβάζει στροφές και να είναι αθόρυβο. Το windmill που σκέφτομαι, λέτε να κάνει τη δουλειά;

Αν ξανακαεί η 9800, τότε θα πρέπει ακόμα και ο πιο <<ορθολογιστής>> κολλημένος να αρχίσει να πιστεύει στα μεταφυσικά φαινόμενα!

Link to comment
Share on other sites

φιλε "πετα" μητρικη & Ρ3 (βαλτα σε κανα 2ο συστηματακι)

δωσε 80-90Ε και παρε μια πλατφορμα socketA (και DDR αν χρειαστεις, παμφθηνη ειναι)

και τελειωνε με αυτην την υποθεση γιατι σε βλεπω να τα ξοδευεις παλι σε μεταφορικα και τηλεφωνα και αναμονες

Link to comment
Share on other sites

φιλε "πετα" μητρικη & Ρ3 (βαλτα σε κανα 2ο συστηματακι)

δωσε 80-90Ε και παρε μια πλατφορμα socketA (και DDR αν χρειαστεις, παμφθηνη ειναι)

και τελειωνε με αυτην την υποθεση γιατι σε βλεπω να τα ξοδευεις παλι σε μεταφορικα και τηλεφωνα και αναμονες

Αυτά λέω και εγώ στο msn αλλά ποιος ακούει....Γιάννη μ ααακουυυυύς έχεις κ@λο μαϊμούς....παρπατάς και γελάααας, μπεϊμπιλίνο φοράς....θα σου δώσω μια βουυυύρτσα να μου τρίψεις την @%@τσα.

Ξεκόλλα ρε αδερφέ απο το 370 πάει πέθανε, θάψ το και τα κόλυβα δικά μου. Το windmill είναι εδώ μέχρι την Κυριακή μαζί με τον τρανσέξουαλ 2800+-->3000+. Είπαμε είναι dead f@king silent. Σάββατο θα είναι σε full load με τσιμπράγκαλα επάνω. Θα σου πω αμα αλλάξει η ακουστική λόγω θερμικού φορτίου άμα λάχει να ουμ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παδιά δεν είμαι τρελός και παράλογος που επιμένω στο 370. Υπάρχουν λόγοι που αν σας τους εξηγήσω θα καταλάβετε αλλά βαριέμαι να πω όλο το σκεπτικό. Αυτό που θέλω να κάνω γίνεται μόνο έτσι όπως το σκέφτομαι. Έχει σχέση με τα λεφτά που ξοδεύτηκαν πρόσφατα, με τα 5πλάσια λεφτά που χρειάζονται για να ακολουθήσω εναλλακτική λύση και με την οικογενειακή γαλήνη μιας πολυπληθούς οικογένειας τρελών (τη δικιά μου).

Καταλάβατε;

Που να καταλάβετε; Όποιος είναι τόσο περίεργος ας μου το πει να του τα πω σε π.μ. Αν είναι πολλοί οι περίεργοι το γράφω και εδώ, δεν έχω πρόβλημα.

Υ.Γ.: Στην πρώτη παράγραφο πέφτω σε αντίθεση, γιατί άραγε; :026:

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Στην πρώτη παράγραφο πέφτω σε αντίθεση, γιατί άραγε; :026:

Οφείλεις να ζητήζεις την διαπόμπευση και τον παραδειγματικό αφορισμό του προκλητικού μέλους, δια του λιθοβολισμού και του ευνουχισμού του λόγου του.

Τους λόγους ναι, τους έχουμε πεί. Αν και δεν συμφωνώ και δεν μου πέφτει λόγος, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, επαναλαμβανόμενο, με σταθερές g-t-p-k. Στο ετήσιο συνέδριο των γκαντέμιδων και μαζοχιστών της υφιλίου, προτίνω με εισηγητή τον Μητσοτάκη να κατεβάσεις τα αποτελέσματα τις στατιστικής μελέτης και είμαι σίγουρος οτι θα γίνουν αποδεκτά και παράδειγμα προς αποφυγή. Ίσως και να προταθεί η μελέτη για το βραβείο Τρόμπελ ή στην χειρότερη βραβείο χρυσού μπιντέ της Ορλεάνης.

Στην τελική απλά κάντα κομμάτια όλα, φτιάξε απο τα 5-6, πόσα έχεις, 1-2 καλά και σταθερά που θα αμφισβητούν στα ίσια τον νόμο του "Γιάννη αχ Γιάννη" και συμπλήρωσε το κενό με socket A-sempron-celeron-μτχ κομμάτια νεότερης γενιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Κλεάνωρα, για κωμικός το έχεις σκεφτεί; Πιστεύω ότι θα κονομήσεις! Καλά μιλάμε, ενώ τραβάω τα βυζιά μου και κοπανάω τοίχους (αν συνεχίσω έτσι σε προλαβαίνω! :)) με τη γκαντεμιά που με κυνηγάει, διβάζω τις μλκς που γράφεις και γμιέμαι στο γέλιο! Έχω μια απορία όμως. Η σταθερά k είναι <<kαβάλα>> ή <<kαταστάσεις>>; Ρωτάω επειδή και τα δύο ταιριάζουν! :) Πάντως δεν είναι τόσο απλό για να το λύσω με λιθοβολισμό ενός μόνο μέλους! ;) Πάντως σας διαβεβαιώ ότι με το Σεχίδη απλώς μοιάζουμε ελάχιστα λόγω μαλιού και έλλειψης wilkinson sword με 4 λεπίδες (κι αυτές δεν ξέρω αν θα φτάνουν έτσι που έχω γίνει τώρα :)) και ορκίζομαι ότι οποιαδήποτε άλλη μελλοντική σύμπτωση θα είναι εντελώς τυχαία! :068: :075: :026: :027: :102:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.