Jump to content



Cold Water


KTM

Recommended Posts

Μολις ξυλωσα απο ενα ψυγειακι τον κομπρεσορα κομπλε ετοιμο με τον θερμοστατη του.

Το επομενο βημα ειναι να κρυωσουμε "νερακι" και να το παρει η αντλια να το παει στον επεξεργαστη μας. :)

post-32-1442173998,9183_thumb.jpg

post-32-1442173999,0056_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Το αυτονοητο φυσικα. :)

Τιποτα περισσοτερο απο οτι ειπα πιο πανω.

Το ασπρο μεταλο που φαινεται στην φωτο ηταν ο "καταψυκτης" του ψυγειου.

Θα μπει σε ενα δοχειο και θα καλυφθει με "νερο" απο οπου "παγωμενο" θα το παιρνει η αντλια (καταργουμε το ψυγειο και τα ανεμιστηρια) και θα το στελνει στην cpu.

Θα τα καταφερει? θα δουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλα outlaw.

Αν πετυχει παντως, το ανωτερο το κοστος ειναι 150e, οσο δηλαδη εκανε το ψυγειο καινουργιο απο το πρακτικερ (50 λιτρων).

Το καλο ειναι οτι δεν χρειαζομαστε εργαλεια, υγρα, κολησεις, μετρησεις κλπ.

Απλα το ξηλωνουμε.

Βεβαια το ξηλωμα ειχε μεγαλυτερη μανουρα απο οτι περιμενα, αλλα...ειναι εφικτο χωρις απωλειες.

@thanx CmoS!

Link to comment
Share on other sites

Eυγε , πριν κανα 15 μέρες πήγα και γώ σε έναν ψυκτικό και ρώτησα πόσο κάνει μισή μονάδα ψύκτη :012: [μονο το κάτω σύστημα , χωρίς τον ''νεροχύτη'' κλπ] .... σαν αυτόν που εχουν στα Νοσοκομεία τον μεταλικό .... [όταν βρώ φωτο θα ποστάρω]

Περιμένω να δώ τι θα κάνεις και βλέποντας :023:

Το καλύτερο είναι η τιμή που μου είπε :118: , μιλάω για σύστημα που έχει το νερο σε ~3c- 5c~ :007:

Aθλονα μου έρχονται καλύτερες μερες σου λέω, :059:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατηθηκες τελικα και το κανες ε?:003: Καλα αποτελεσματα, και με προσοχη μην καψουμε και τιποτα! Πως θα μονωσεις το block??

δεν φερω ευθυνη σε περιπτωση που κανει μπουμ, ενα καλο λογο ειπα...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια , άψογη η σκέψη σου. Θα ήθελα να δώ όμως και τη μόνωση , ξέρεις , λόγω υγροποίησης. Να πώ την αλήθεια , κάτι τέτοιο είχε περάσει από το μυαλό μου , αλλά μου φαινόταν δύσκολο να γίνει. Keep walking! :038:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα και τις ''μερικές pics ακόμα'' μάλλον εσύ και το ψυγειάκι :079: σου είχατε έναν μικρό τσακωμό :106: :012:

Πολύ καλή δουλειά πάντως προσεγμένη έχω και γώ ενα στο υπόγειο αλλά αμφιβάλω αν το ''ξεχωρίσω'' έτσι ,

απο θόρυβο πώς πάει όταν δουλεύει έτσι ''γυμνό'' το έχεις ακούσει ?

Link to comment
Share on other sites

Μου πηρε μια ωρα + να το κοψω και σιγα σιγα να ψαχνω και να ξυλωνω μεσα στο κρυο στο μπαλκονι. Σιγουρα κατι δεν παει καλα με μας. :)

Δεν το εβαλα να δουλεψει, θελει μερικες ωρες να μεινει σταθερο πριν το βαλεις σε λειτουργια μιας και ταρακουνηθηκε πολυ.

Απο θορυβο πιστευω πανω κατω τα ιδια θα ειναι και οταν ηταν φορεμενο, γιατι ο κομπρεσορας ηταν ακαλυπτος ετσι κι αλλιως.

Αυριο θα τον δοκιμασω και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φαντάζομαι το σκηνικό "Γεια σας ένα ψυγείο θα ήθελα!" "Μάλιστα τι μάρκα?" "Δεν με νοιάζει ούτως η άλλως να το ξηλώσω θέλω" ΛΟΛ.

@ΚΤΜ αν πάντος δεν παίξει πρόβλημα μόνωσεις θα θέλει πολλά το όλο project! Περιμένουμε ανυπόμονα pics

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.