Jump to content



Super Pi 1M with mod 1.4...& future


Recommended Posts

  • Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Oτι θελει ο μαστορας αλλα στα 260MHz εχασα ομως το 1 στο trtw.Εδω αμα το βαλω 3.5ns βγαζει λιγο χειροτερο νουμερακι.Toυς κανω προπονηση γιατι εχουν αλλη αποστολη........LOL

O 4200+ εχει πολυ καλο mem controller οντως.Αυτο ειναι το σκετο αερινο πειραμματικο DFI συστημα........

28602602jl.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

23.547 με τον Dothan.

Mερικα πραγματα δε τα καταλαβαινω κανω Prime95 στα 3226ΜΗz,κατεβασα με το EIST τον multi στα 12x μεχρι τα 260ΜΗz κανενα προβλημα.Δεν φαινεται να ειναι κατι σχετικο με το vcore γιατι αυτο το 1M το εκανα με 1.625 απο το BIOS οσο και αν δοκιμασω πανω απο τα 250ΜΗz παγωνει συνηθως στο 5 loop του 1Μ οταν εβαλα το PCIe στα 126 αρχιζε να το βγαζει που και που.Oποιος εχει να πει καμια ιδεα ας βοηθησει.

dothan3253nrec0wv.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Well done.

Αλλά για να κατεβάσεις το χρόνο σου...πρέπει να παίξεις 2-2-2-4 και 15ms

Επίσης...η φωτό είναι 23.500 και όχι 23.406

OOOOOPPPPs το διορθωσα.Παλι καλα που μετα απο 1.5 βδομαδα και κατι προπονησης στον A64 καταφερα να παιζουνε τα BH6 στα 250 με 3.221V.Mε tras 4 παιρνω μπλε oθονη μπαμ μπαμ,με το 15ms παιρνω παντα λιγο χειροτερο χρονο.Καταλαβα οτι θελει να ανεβαζω συνεχεια το PCIe γι αυτο ειναι στα 128 τωρα παντα με 1.625 απο το bios γυρω στο 1.68 πρεπει να ειναι το πραγματικο.....

Link to comment
Share on other sites

OOOOOPPPPs το διορθωσα.Παλι καλα που μετα απο 1.5 βδομαδα και κατι προπονησης στον A64 καταφερα να παιζουνε τα BH6 στα 250 με 3.221V.Mε tras 4 παιρνω μπλε oθονη μπαμ μπαμ,με το 15ms παιρνω παντα λιγο χειροτερο χρονο.Καταλαβα οτι θελει να ανεβαζω συνεχεια το PCIe γι αυτο ειναι στα 128 τωρα παντα με 1.625 απο το bios γυρω στο 1.68 πρεπει να ειναι το πραγματικο.....

Μπά...κάτι άλλο πρέπει να παίζει.

Εγώ με 126 pci-e είχα 258 μνήμες ακόμα και σε 2-2-2-0 και 15

Μπάς και πρέπει να σου πουλήσω το OCZ Booster μου ?

Link to comment
Share on other sites

Mια ακομα βελτιωση.Τελικα αρχιζω να αναρωτιεμαι αν φταινε οι θερμοκρασιες μου.Εχω γυρω στο -5 οταν τρεχω superpi ειναι καλη σαν θερμοκρασια? Idle στο -21 απο οτι λεει το speedfan.

Αυτο το Prometeia κραταει opteron στα 3.264GHz στους -9 με 1.78V.

Aκομα το vdd του chipset ειναι 2.1V οπως μετρησα μηπως ειναι καπως πολυ;

dothan3274nr3jl.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερες LOL; Mε 3.278V και ειναι και ΒΗ6 ειμαι στα 255 τερματιζουν στα 260.64 με αυτη την ταση οπως εχω δει με τον χαμηλοτερο multiplier,μονο το tras 4 δε παιρνουνε.Βασικα vdimm χρειαζεται να τις ετρεχα σε μεγαλυτερο FSB με τον 12x αλλα ειμαι ικανοποιημενος και εγω μεχρι τωρα.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.