Jump to content



Ποια τροφοδοτικα θεωρειτε καλυτερα και αξιοπιστα?


blade_pan

Ποια τρφοδοτικα θεωρειτε καλυτερα?  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

OCZ PowerStream VS Enermax Noisetaker review

Eνδιαφερον review μεταξυ Ocz 520 & Enermax 600...

To Ocz και καλα δινει μεγαλη +12 : 33Α και ειναι καλο για o/c,εξωτερικα κουκλι,αλλα με εναν ανεμιστηρα...,

ενω το noisetaker δινει 2*18Α και ειναι καλο για συστηματα με μεγαλο φορτο εργασιας,πολλες συσκευες,2 ανεμιστηρες και χαρακτηριστικο μπλε χρωμα...

Αλλα και τα 2 ειναι Αριστα...

Επιλογη δικη σας!:)

Παντως,προσωπικα ακομη δεν εχω αποφασισει....:D

Link to comment
Share on other sites

Χθές πήρα το Enermax Noisetaker EG495AX και είναι ΤΡΟΜΕΡΟ!!!

Οι τάσεις είναι πολύ σταθερές και ακόμα και όταν βάζω το σύστημα να καταναλώσει πολλούς πόρους (βλέπε Prime) τότε ελάχιστα αλλάζουν (βασικά μόνο η +12V άλλαξε και κατά 0,06V μετά απο πολύ ώρα Prime)... :D :worship:

Απο θόρυβο είμαι πολύ ικανοποιημένος καθώς είναι τόσο αθόρυβο που ακούω τον ανεμιστήρα του Athlon64 τον οποίο ως τώρα νόμιζα αθόρυβο...! Για να ακούσω τους ανεμιστήρες του Enermax πρέπει να κολλήσω το αυτί μου στο τροφοδοτικό...! :T:

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και σίγουρα θα ξαναπροτιμήσω Enermax σε επόμενη αγορά. :T::)

Link to comment
Share on other sites

το 0,06v που είδες στο noisetaker δεν υφίσταται στο powerstream,προσωπική εμπειρία απο το 600αρι πουχω. και με ότι φόρτο θές. τώρα απο θόρυβο,το συγκεκριμένο που έχω δεν κάνει ιδιαίτερο θόρυβο αλλα δεν είναι κ ότι πιο αθόρυβο, ακούγεται ελαφρώς απο πολύ κοντα μια υψηλή συχνότητα αλλα δεν ειναι κ τπτ το ενοχλιτικό. ας πούμε το ανεμηστήρι του chipset ή της vga ακούγονται πολύ περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DuKe

το 0,06v που είδες στο noisetaker δεν υφίσταται στο powerstream,προσωπική εμπειρία απο το 600αρι πουχω. και με ότι φόρτο θές. τώρα απο θόρυβο,το συγκεκριμένο που έχω δεν κάνει ιδιαίτερο θόρυβο αλλα δεν είναι κ ότι πιο αθόρυβο, ακούγεται ελαφρώς απο πολύ κοντα μια υψηλή συχνότητα αλλα δεν ειναι κ τπτ το ενοχλιτικό. ας πούμε το ανεμηστήρι του chipset ή της vga ακούγονται πολύ περισσότερο.

Η ενόχληση απο τον θόρυβο είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Εμένα που έχω παθητική ψύξη σε Chipset και VGA θα με πείραζε πάντως ο θόρυβος (και έχω ακούσει τον θόρυβο των PS520 και PS600). ’λλους ίσως να μην τους πειράζει. Είναι όπως τα FPS στα παιχνίδια.

Μάλιστα έλεγα πως αν δεν έβρισκα Enermax θα πήγαινα σε OCZ αλλά ευτυχώς βρήκα. Το 600άρι PS δεν το είδα και πολύ για να είμαι ειλικρινής αλλά το 520άρι (πάλι PS όχι MS) με ξενέρωσε αρκετά...

Βέβαια η επόμενη αναβάθμιση PSU μου σε 1-2 χρονάκια θα είνα σίγουρα σε >700Watt (κανονικά Watt όχι... q-Watt) αλλά μέχρι τότε είμαι υπέρ-ικανοποιημένος με το Enermax που αποδείχθηκε πολύ καλύτερο απο ότι περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμα ρε παιδιά υπολογιστές έχουμε, δεν έχουμε ηλεκτρικές σκούπες. Κάποια στιγμή θα σταθεροποιηθούν τα watt, δεν μπορεί να ανεβαίνουν συνέχεια (έτσι νομίζω). Αν συνεχήσουν έτσι να πάνε να μπιμπ themselves, θα πάρω φορετό :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.