Jump to content



Ποια τροφοδοτικα θεωρειτε καλυτερα και αξιοπιστα?


blade_pan

Ποια τρφοδοτικα θεωρειτε καλυτερα?  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από sotiris [Χθες, στις 20:49]

δεν παίζει να έρθουν κι απο δω τα pc power&cooling?

αυτά από θόρυβο πώς πάνε?

Έχει ειδική κατηγορία αθόρυβων!!

http://www.pcpowerandcooling.com/products/power_supplies/ultra_quiet/silencers/index.htm

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 09:38]

To 475 ήταν θορυβώδες, του άλλαξα τον ανεμιστήρα με έναν πιο ύσηχο... ανέβηκε λίγο η θερμοκρασία του αλλά δεν είχε αντίκτυπο στις επιδόσεις.

βαζεις ενα 92αρι στα 7βολτ να το χτυπαει απο κατω, κι αφηνεις το Crystalfontz να ελεγχει τον πισω ανεμιστηρα οταν υπαρχουν τα ζορια.

post-9-1416071530,9096_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

βαζεις ενα 92αρι στα 7βολτ να το χτυπαει απο κατω, κι αφηνεις το Crystalfontz να ελεγχει τον πισω ανεμιστηρα οταν υπαρχουν τα ζορια.

Αυτές είναι σουηδικές πατέντες, πλεξυ, οθονίτσες κλπ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι πολλοί έχετε επιλέξει τα Enermax. Δεν μπορώ να φέρω αντίρρηση, είναι πολύ καλά τροφοδοτικά... Αλλά... Πάντα υπάρχει κι ένα αλλά...

Διάβαζα τις προάλλες τα χαρακτηριστικά του 660... Πολύ καλό τροφοδοτικό και αρκετά ισχυρό θα έλεγε ο καθένας. Λογικά θα μπορεί να σηκώσει οποιοδήποτε φορτίο σε απλό pc.

Έλα όμως που δεν... Στο +12 δίνει μόλις 14Α!!! Που σημαίνει ότι μια καλή κάρτα γραφικών (X800Pro, X800XT, GF6800GT/Ultra) δεν θα παίζει γιατί σαν specs έχουν 18Α στο +12.

Δεν είναι υπερβολικό? Δεν είναι κουταμάρα? Να πουλάνε 600watt τροφοδοτικό που θεωρητικά θα σήκωνε τα πάντα και να μην μπορεί να πάρει μιά δυνατή κάρτα γραφικών?

Link to comment
Share on other sites

Εαν και εχω ταγκαν δεν θα το προτεινα σαν αξιοπιστη λυση , οχι τουλαχιστον με αυτα που ειδα στην τελευταια φουρνια .ΕΞαιρετικο τροφοτικο αλλα η τλεευταια παρτιδα απλα καιγονταν.Επισης ειχα και αντεκ στα δικα μου χερια σκυλι , σε αλλα οχι, που σημαινει οτι και αυτο καπου κλαταρε.Εχω ακουσει καλα λογια για το pcpοwer αλλα δεν το εχω δουλεψει.Και επειδη δουλευω με pegasus στην δουλεια δεν μενει παρα σαν να το προτεινω σαν αξιοπιστη λυση , απο τον τονο που δωσαμε απο δαυτα γυρισαν 2 πισω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Βλέπω ότι πολλοί έχετε επιλέξει τα Enermax. Δεν μπορώ να φέρω αντίρρηση, είναι πολύ καλά τροφοδοτικά... Αλλά... Πάντα υπάρχει κι ένα αλλά...

Διάβαζα τις προάλλες τα χαρακτηριστικά του 660... Πολύ καλό τροφοδοτικό και αρκετά ισχυρό θα έλεγε ο καθένας. Λογικά θα μπορεί να σηκώσει οποιοδήποτε φορτίο σε απλό pc.

Έλα όμως που δεν... Στο +12 δίνει μόλις 14Α!!! Που σημαίνει ότι μια καλή κάρτα γραφικών (X800Pro, X800XT, GF6800GT/Ultra) δεν θα παίζει γιατί σαν specs έχουν 18Α στο +12.

Δεν είναι υπερβολικό? Δεν είναι κουταμάρα? Να πουλάνε 600watt τροφοδοτικό που θεωρητικά θα σήκωνε τα πάντα και να μην μπορεί να πάρει μιά δυνατή κάρτα γραφικών?

Τα 18A στην 12άρα που γράφεις, αναφέρονται στην συνολική απόδοση του τροφοδοτικού και όχι αποκλειστικά στην VGA.

Για το τι απαιτήσεις έχει η 6800Ultra, τσέκαρε εδώ.

Και το enermax το 660, δεν έχει μόνο μία γραμμή στα 12, αλλά από 2 έως 4(εξαρτάται το μοντέλο) :)

Link to comment
Share on other sites

τι να πω εχω ενα Antec 430 truepower 1 χρονο και βαλε και δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα και δεν εχει κωλωσει πουθενα ουτε με 6800GT ουτε με πρεσκοτ και οβερκλοκια κιολας (οχι τιποτα το εξτρεμ).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 12:35]

Τα 18A στην 12άρα που γράφεις, αναφέρονται στην συνολική απόδοση του τροφοδοτικού και όχι αποκλειστικά στην VGA.

Για το τι απαιτήσεις έχει η 6800Ultra, τσέκαρε εδώ.

Και το enermax το 660, δεν έχει μόνο μία γραμμή στα 12, αλλά από 2 έως 4(εξαρτάται το μοντέλο) :)

Δεκτό αυτό που λες, αλλά εγώ με αυτό που παίζω προσωρινά μέχρι να έρθει η αντικατάσταση του Antec από Ολλανδία, έχω σοβαρότατο πρόβλημα...

Θεωρητικά δίνει 16Α στα +12ν, παρόλα αυτά, δεν μπορεί να παίξει σωστά.

Με όλα απάνω, σε παιχνίδια, δε δίνει πάνω από 5 λεπτά. Αν αφήσω μόνο 1cd, 1sata & vga, τότε μπορώ να παίξω 10-15' χωρίς κόλλημα...

Που σημαίνει 2 πράγματα: 'Η τα 16Α που λέει είναι 4... ή δε θέλει μόνο 5Α + 125w όπως λέει ο φιλαράκος μας στο τεστ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τι μπορεί να φταίει στο δικό σου σύστημα, ούτε αν το τροφοδοτικό σου είναι προβληματικό. 'Οσο αφορά τις απαιτήσεις σε ρεύματα δεν έχω λόγο να μην πιστέψω τον τυπά που έκανε το test διότι τα 16Α στην 12άρα που δίνει το 250w shuttle σηκώνουν άνετα την 6800GT@Ultra, 2 raptors, 2x512, 3.2 prescott@3.6 και λίγα ακόμα μικροφορτία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

τι να πω εχω ενα Antec 430 truepower 1 χρονο και βαλε και δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα και δεν εχει κωλωσει πουθενα ουτε με 6800GT ουτε με πρεσκοτ και οβερκλοκια κιολας (οχι τιποτα το εξτρεμ).

Ακομα ενας ευτηχης κατοχος, Antec Truepower 430. Το εχω πανο απο 1 χρονο και πραγματικα δε μασαει, ουτε που ακουγετε κιολλα. Οβερκλοκια, δισκουυς σε raid , 9800 XT , οπτικα, 3 12αρηδες να γυρνανε... Το τελευταιο πραγμα πιστευω που θα αλλαξω στο

PC μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

εγω παιδια με ενα thermaltake pure power 480 total watts viewer ειμαι υπερ ευτιχισμενος και κανι πολυ καλη δουλια:D

Τα watts τα βλέπει μόνο ή τα βγάζει κιόλας? :rofl::rofl:

Σε άλλο pc το έχω και είναι μια χαρά τροφοδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pro

tagan γιατι αυτο εχω... αν και εχει πολλα καλωδια

K επιδη το εχεις γιατι να ειναι κ καλητερο?

Δλδ αν ειχες LADA θα ελεγες οτι ειναι κορυφη?

Δε τα καταλαβαινω αυτα τα πραγματα.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.