Jump to content



Ποια τροφοδοτικα θεωρειτε καλυτερα και αξιοπιστα?


blade_pan

Ποια τρφοδοτικα θεωρειτε καλυτερα?  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Κι εγω tagan(480) και ειμαι απολυτα ευχαριστιμενος.

Αρχική απάντηση από Βασιλης

Ενα chieftec παλαιοτερα, με το που ανοιξα τον διακοπτη του,εσκασε στην μουρη μου...

Το δικο μου ειχε παρει φωτια...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δυστυχως εχω εμπειρια μονο απο το Antec TP 380W αλλα πολυ καλη!! Μπορει να το πληρωσα 115Ε πριν 2,5χρονια αλλα πιστευω πως τα αξιζε τα λεφτα του! Δεν με εχει απογοητευσει μεχρι τωρα!

Link to comment
Share on other sites

απο ακριβα τροφοδοτικα εχω δοκιμασει ενα ενερμαξ 470 ,ενα λεβικομ 550 και ενα ταγκα 480....το ταγκα παρεα με το λεβικομ ειναι υποδεεστερα του ενερμαξ ,με πολυμετρο παντα σε ζορια.....απο κει και περα τα chieftech 420-360 ειναι οι best value αγορες ...δοκιμασμενα και αυτα σε φορτωμενα μηχανακια....

εν ολιγεις αν καποιος δεν σκασει φραγκα παει καρφι για chieftech.τα αλλα των 200+ ευρο απευθυνονται σε 5 -10 ανθρωπους πανελλαδικα ,απορω ποσοι τα εχουν δοκιμασει για να εκφερουν και αποψη.τεσπα ειναι αναλογα και την τσεπη. καλο θα ηταν να διαχωριστουν τα value απο τα ακριβα τροφοδοτικα για να μην συγχιζεται και ο κοσμος και ονειρευεται pc power +cooling με συστηματα των 500 ευρο...λιγη λογικη κοσμε

Link to comment
Share on other sites

Το Tagan 480 μου (από τις πρώτες παρτίδες, αυτά που ζεσταίνονταν πολύ) με εγκατέλειψε πρόσφατα... :(

Το Fortron 500 που το αντικατέστησε φαίνεται μέχρι στιγμής πολύ καλό :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

δεν παίζει να έρθουν κι απο δω τα pc power&cooling?

αυτά από θόρυβο πώς πάνε?

To 475 ήταν θορυβώδες, του άλλαξα τον ανεμιστήρα με έναν πιο ύσηχο... ανέβηκε λίγο η θερμοκρασία του αλλά δεν είχε αντίκτυπο στις επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

το Tagan θεωρουνται αξιοπιστα?:blink:

Μαλλον τα πλεον αναξιοπιστα ειναι αλλα....τι ψαχνεις να βρεις....?

Προσωπικα εδω μεσα ειδα πιο πολλα προβληματικα κ καμενα Tagan παρα Chieftech....!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει Tagan, Antec, Pc Power, Levicom, Enermax.

Μακράν καλύτερο το PcPower (510 turbo deluxe) αλλά και θορυβώδες με τον δικό του ανεμιστήρα. Δεύτερο στη σειρά έρχεται το Enermax (465), τα υπόλοιπα απλά ακολουθούν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.