Jump to content



Ποια τροφοδοτικα θεωρειτε καλυτερα και αξιοπιστα?


blade_pan

Ποια τρφοδοτικα θεωρειτε καλυτερα?  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Παιδια νομιζω πως μετα τα pc power and cooling που ειναι τα καλυτερα αν και ο ανεμιστηρας τους θελει αλλαγη οπως και να εχει...μετα ερχονται τα Fortron πιστευω.Το ενερμαξ και το Αντεκ ειναι απλα καλα!Για το ταγκαν πιστευω οτι πολυς ντορος αλλα η του λυπει ουσια!

Στο φορτρον παντως μπορεις να το ρυθμισεις μεχρι και 13.2 αν και θα θελει καλη ψυξη!

Link to comment
Share on other sites

Enermax

είχα κάποτε το antec 380w και δεν με άρεσε αρκετά (για την εποχή του)

το tagan το έχει ένας φίλος μου και λίγο που πρόλαβα να δω φαίνεται καλό (δεν το έκανα τεστ με volts γιατί το έκαψα!!!)

Link to comment
Share on other sites

Το Φορτρον που ειναι 24πινο μπαινει τωρα με ανταπτορα στην μητρικη οποτε λογικα θα βγαλουν και το αντιθετο.Το ATX 2.0 απο το BTX τροφοδοτικο τι διαφορες εχει??Και τα δυο 24πινα δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

K επιδη το εχεις γιατι να ειναι κ καλητερο?

Δλδ αν ειχες LADA θα ελεγες οτι ειναι κορυφη?

Δε τα καταλαβαινω αυτα τα πραγματα.....

i voted for tagan because thats what i have!

i have got smt better than a LADA i have a Lancia :p lol:tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

βασικα επειδη δεν το κατεχο εφοσον δεν εχω δοκιμασει και πολλα ψηφησα enermax που θα ηταν το τροφοδοτικο που θα επερνα αν δεν ειχα. σαφως και δεν αντιλεγο οτι το pc power πρεπει να ειναι καλυτερο. root το 660 το enermax το εχεις δει να δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν το έχω δει να δουλεύει.... δεν βγάζει 62Α στην 12άρα, τα σπάει σε 4 12άρες ώστε ο κάθε επεξεργαστής (μην ξεχνάς ότι είναι για server) να έχει "αποκλειστική" τροφοδοσία....

Αν κάποια από τις γραμμές δεν χρησιμοποιηθεί, δεν νομίζω ότι μοιράζει τα Amper στις άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Ρε παρτε OCZ!!!

Τοσα λεφτα μου κοστισε η π@π@ρι@....

Ελπιζω να μην παρoυσιασει τα προβληματα του tagan.

Γνωρίζεις δλδ ότι έχεις tagan με λίγο καλύτερα specs :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DrFuente

Παιδιά τα Levicom λένε τίποτα; Πήρα το 550, μη μου μείνει στο χέρι. Επίσης στην +12 βγάζει λέει 20Α, θα μου σηκώση την x800xt; thanks

Νομίζω ότι είναι "τίμια" τροφοδοτικά... Χωρίς τίποτε το ιδιαίτερο από πλευράς ρευμάτων, αλλά μια χαρά για ένα καθημερινό σύστημα... δεν θα έχεις πρόβλημα με την κάρτα σου.

Link to comment
Share on other sites

thanks root. ήταν περιορισμένο το μπατζετ και ήθελα να πάρω κάτι που μπορεί να σηκώσει "συντηρητικό" overclocking (όχι extreme πράγματα) και επειδή και ένα noname 350W πουχω ατον 1.8 τώρα δεν είχε πρόβλημα, φαντάζομαι ούτε αυτό θαχει με τον 3.2 και λίγο -συντηρητικο- πάντα oc.

Link to comment
Share on other sites

πάντως εμένα το pegasus με έχει εντυπωσιάσει για μούφα.

δεν το χω μετρήσει βέβαια, αλλά δεν μου βγάζει πρόβλημα.

απλά έλεγα να το αλλάξω με κάτι καλύτερο, αλλά το

pc power μάλλον παραπάει, και θέλω και κάτι αθόρυβο.

τα be quiet τι είναι/λένε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.