Jump to content


Eιμαι καφρος...


AquaSonic1442169069

Recommended Posts

*Απαγορευεται η αναγνωση απο κατασκευαστες block γιατι θα παθουν σοκ, ανθρωπους με καρδιακα η αναπνευστικα προβληματα και ατομα κατω των 18*

Η υδροψυξη μου.

1) waterblock cuplex 478

2) Ψυγειο απο fiat uno περιπου 15"... Αλουμινενιο!

3) Αντλεια μαρκα με εκαψες 800l/h

4) Σωληνες διαφανης, εντελως ακαμπτοι

Το block αμα το δει κανεις αυτη την στιγμη θα φριξει. Πολυ απλα γιατι ενα χρωνο τωρα με αλουμινενιο ψυγειο και με νερο να εχει αλλαξει μονο μια φορα ειναι λογικο. Αλλα το νερο βγαινει απο το κυκλωμα συχνα με αποτελεσμα να υπαρχουν απωλειες. Ευτηχως που η σκουρια που υπαρχει μεσα το αναπληρωνει. Η αντλεια στηρηζεται αυτη την στιγμη σε δυο πραγματα. Στον σωληνα του block, και στην wintv την οποια ακουμπαει το υπεροχο μεταλικο ρακορ. Οι σωληνες εχουν γινει πρασινοι απο διαφανοι και δινουν ενα ωραιο καρναβαλε λουκ σε συνδιασμο με τα κοκκινα neon μου. Ειναι τοσο ακαμπτοι και σκληροι που μια φορα δεν εσφηξαν και αρχισε να τρεχει το νερο. Ακομα υπαρχουν σημαδια την vga και mb, ειδικα κατω απο καθε pci. Παλι καλα που το νερο ηταν απεσταγμενο τοτε, γιατι με τα απο 7 μηνες εχει γινει ουισκι. Νομιζω οτι εδωσα μια καλη περιγραφη. Α! Ξεχασα να πω οτι η μητρικη εχει στραβωσει μεχρι αηδιας, μιας και αμα το σφηξω λιγοτερο το block δεν κανει καλη επαφη. Την τελευταια φορα που το βιδωσα παντως ακουσα τον celeron να τριζει. Πως το βλεπετε?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω μονο το κινητο με αποτελεσμα να βγαινουν αστα να πανε, Αλλα εννοειται οτι θα προσπαθησω! Ειναι εντυπωσιακο! :p Το θεμα ειναι σε ποσο περιπου καιρο θα αρχισει να γινεται χαλια?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω μονο το κινητο με αποτελεσμα να βγαινουν αστα να πανε, Αλλα εννοειται οτι θα προσπαθησω! Ειναι εντυπωσιακο! :pΤο θεμα ειναι σε ποσο περιπου καιρο θα αρχισει να γινεται χαλια?

:017: Δλδ τώρα δεν είναι χάλια???? :120: :050:

Link to comment
Share on other sites

Ψυχρεμια!! Θα βγαλω! Παντως απο temps ειμαι καλα! 36idle και 41full χωρις ανεμηστηρες. Skinny δεν φταιω... :p Αλλα και να το δειτε δεν θα σας φανει τοσο τρελο οσο ακουγεται. Παντως το ισως να μην βγει καλα το block γιατι παλι ξεχασα να βαλω την αντλεια στην μπριζα και θολωσε :p:P:P:P:P! Ω θεε μου το μισω τελικα το σαραβαλο...

Link to comment
Share on other sites

Δε μπλοκ

0506271438586fl.th.jpg

Δε παμπ φλαιινγ (δεν φαινεται καλα αλλα ειναι μισο με 1 ποντο απο τον πατο)

0506271440055jt.th.jpg

Δεν θα το πιστεψετε! Καθως εβγαζα τις φοτος ανακαλυψα οτι χανει νερα η αντλεια! Στην ταινια πανω η γυαλαδα ειναι Η2Ο...

0506271448247xx.th.jpg

Ο υπαιτιος της μαυριλας του block διπλα στον "κουβα" μου

0506271444458ip.th.jpg

Το οποιο εχει φαει κλοτισιδι...

0506271444546iv.th.jpg

Η πατεντα για να μην τρεμει...

0506271448443lj.th.jpg

Νομιζω οτι στις φοτο του νερου φαινεται ποσο καθαρο ειναι... Προσπαθησα να βγαλω τα αλατα που εχουν οι pci πανω αλλα το κινητο δεν μου κανει την χαρη...

Σχολια ευπροσδεκτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

btw στηνω σε οποιον θελει την νεα του υδροψυξη! _daemon_ τι λες?

αληθεια εχει σπασει κανεις το "ρεκορ" μου?

ακομα, θελω να συγχαρω το pt800 μου οπως και την ti 9550 μου, που αντεξαν μετα απο πλυμμυρα (καλα η ati ειχε κανει μπανιο, αλλα και το pt δεν παει πισω... παλι καλα που ειχε την ψυκτρα ) :p:P επειδη δεν επιαναν τα σωληνακια καλα στο block.

(αυτο ειχε γινει παλαιοτερα αλλα τωρα το εγραψα)

------NEWS-----

απο την διαρροη της αντλειας (τωρα πια μαθαμε το μαθημα και σφηξαμε τα παντα!! ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!) εχει φυγει το μισο νερο απο το ψυγειο! Παω να βαλω λιγο απο την βριση...

(που λεφτα για απιονισμενο? Εδω δεν εχουμε για 2χ128 ram...)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.