Jump to content



7800 σε SLi δεν χωράνε στην MSI K8N


JimmyFox

Recommended Posts

Δυστυχώς οι πυκνωτές ακριβώς πάνω από την πρώτη PCI είναι ψηλοί και εμποδίζουν την εισαγωγή μιας 7800GTx στην 2η PCI-e.

Έγινε θεμα στο forum της MSI

http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=82427.0

Το πρόβλημα είναι οτι οι πυκνωτές βρίσκουν στην υποδοχή του fan. Πιθανόν άλλες υλοποιήσεις 7800 να μην έχουν πρόβλημα αν δεν έχουν τα pins εκεί αλλά οι κάτοχοι της μητρικής αυτής καλό θα ήταν να το προσέξουν

post-41-1442174138,0623_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πω,πω να τις γυρισω πισω τις 2 7800 gtx που εχω παραγγειλει δηλαδη???????? :083: :066: :025: :073:

Ναι! και αν δεν σου είναι κόπος, ακύρωσε και τις 2 δικές μου που σκόπευα να βάλω στης A8V deluxe γιατί δεν προλαβαίνω!

Link to comment
Share on other sites

με διαφορετικες υλοποιησεις θα φτιαχτει το προβλημα ετσι? ας πουμε η προταση της MSI της ιδιας φυσιολογικα δε θα πρεπει να ειναι η πρωτη που θα διαψευσει αυτο το πραγμα?(η μηπως η 7800GTX) στη φωτογραφια ειναι της MSI????

Link to comment
Share on other sites

dfi ειναι για τρελες ζεμπεκιες ρε παιδια.....δε ξερω εκτος αν την προτεινει ο cmos!!!:):)θελω να πω επειδη την βιωσα και γω την MSI K8N PLATINUM SLI μου αρεσει πολυ!Και εξαλλου οπως ειπα αντε να βρεις 2 7800!Του ομοφυλοφιλου(ξερετε εσεις τι εννοω!) ρε γμτ δε θα βγαλουν αλλες εκδοσεις της 7800?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.