Jump to content



Albatron 6800LE(90E!)και ξεκλείδωμα/υπερχρονισμός


RocknRoll

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Παρελαβα και τη δικημου πριν λιγες μερες. Δουλευει με 12pipes και 6vert χωρις artifacts. Και σε μενα δε δουλευει το test στο riva tuner οσον αφορα στο overclocking. Τιμες απο 3Dmark χωρις OCing με P4 Northwood 3Gh, 1Gb Ram

3D Mark 03

default: 6832

12p/6v: 8488

3D Mark 05

default: 2528

12p/6v: 3219

Δεν εντυπωσιαστηκα να πω την αληθεια :102:

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει τι περιμενες δηλ? Default εισαι σαν 9800προ και 12/6 εισαι παρα πολυ καλυτερα

για 90Ε ουτε 9800 δεν παιρνεις. Δε συζηταμε για 6600gt

Δοκιμασε και με 16p/5ή4 vertex να σιγουρευτεις (αν και για να δουλευει 12/6 τοτε λογικα η τελευταια 4αδα ειναι η ελαττωματικη)

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και τη δικημου πριν λιγες μερες. Δουλευει με 12pipes και 6vert χωρις artifacts. Και σε μενα δε δουλευει το test στο riva tuner οσον αφορα στο overclocking. Τιμες απο 3Dmark χωρις OCing με P4 Northwood 3Gh, 1Gb Ram

3D Mark 03

default: 6832

12p/6v: 8488

3D Mark 05

default: 2528

12p/6v: 3219

Δεν εντυπωσιαστηκα να πω την αληθεια :102:

Hemispam, χοντρικά έχεις βελτίωση 20% στο mark03 και 22% στο mark05. Και όλα αυτά για 0€ παραπάνω από τα αστεία 90€ της αγοράς. Ο καραορισμός της άριστης αγοράς/best buy/value for money και δεν συμμαζεύεται.

Εγώ ακόμα το φυσάω και δεν κρυώνει που κώλωσα να πάω αμέσως (ας όψεται η αγορά βιντεοκάμερας) και δεν πρόλαβα ούτε μία 6800 για δείγμα.

Υ.Γ. PLEASE, όσοι προλάβατε τις Albatron 6800LE @ 90€, σταματήστε τα ποστς. Νιώθω ήδη αρκετά κόπ@νος.

Link to comment
Share on other sites

Great value for money συμφωνω - μην πεφτετε ολοι επανω μου ρε παιδια - θα προτιμουσα να ειχα 7000 3D Mark05 κακο ειναι? :p

btw πως απενεργοποιω το internal clock στο rive tuner για να κανω τελικα OC?

Link to comment
Share on other sites

Kerneld sorry lol...

Μην κολλάτε όλοι στα 3dmark και τέτοιες βλακείες. Την κάρτα αυτή την πήρατε για παιχνίδια έτσι; Δεν νομίζω ότι δεν θα είστε ικανοποιημένοι! Εγώ με ξεκλειδωμένη στα 16 και οχι υπερχρονισμένη 9600le κάρτα παίζω Call Of Duty 2 σε full detail και τα γραφικά είναι απίστευτα χωρίς να κολλάνε πουθενά. Το ίδιο και στο FEAR, και στο Pro Evolution Soccer και σε ό,τι άλλο παιχνίδι παίζω. Οταν βλέπω τους φίλους μου και έδωσαν €300 παραπάνω για μια κάρτα για να έχουν την ίδια πάνω κάτω απόδοση με μένα, ε το βουλώνω και δεν παραπονιέμαι καθόλου, και ας κολλάει το 3dmark (αλήθεια πόσα παίρνει η futuremark από nvidia και ati???)

Μην μας απορροφά εντελώς αυτό το παιχνίδι που παίζουν εταιρείες/καταστήματα/περιοδικά για να πλουτίζουν. Αν δεν σας περισσεύουν τα χρήματα, να στοχεύετε πάντα σε value for money λύσεις και με λίγο ψάξιμο θα κάνετε την δουλειά σας.

Κάποτε είχα κολλήσει με θερμοκρασίες, και άλλαζα κουτιά, φανάκια, δοκίμαζα υδρόψυξη κλπ. Τελικά ξέρετε πως βρήκα την λύση στο πρόβλημα της θερμοκρασίας; Απεγκατέστησα το πρόγραμμα που μετρούσε την θερμοκρασία! :D

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχα κολλήσει με θερμοκρασίες, και άλλαζα κουτιά, φανάκια, δοκίμαζα υδρόψυξη κλπ. Τελικά ξέρετε πως βρήκα την λύση στο πρόβλημα της θερμοκρασίας; Απεγκατέστησα το πρόγραμμα που μετρούσε την θερμοκρασία! :D

LOL ρε RocknRoll :117: :020: :103: :)

Link to comment
Share on other sites

Great value for money συμφωνω - μην πεφτετε ολοι επανω μου ρε παιδια - θα προτιμουσα να ειχα 7000 3D Mark05 κακο ειναι? :p

btw πως απενεργοποιω το internal clock στο rive tuner για να κανω τελικα OC?

Πας στην καρτέλα power user, click στην επιλογή overclocking, κάνεις στο disable internal clock test δεξι κλικ και επιλέγεις την αναμμένη λαμπίτσα :D (set value to 1).

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε.εχω το 3d mark 2005 και μου ζηταει registration code.τι να γραψω;

Stelio αν δεν εχεις βρει ακόμα την λύση, τρέξε τα default tests -αυτά που σου επιτρέπει να τρέξεις χωρις να βάλεις registration code. Πάλι θα πάρεις αποτέλεσμα μέτρησης κανονικά. Οι υπόλοιπες επιλογές δεν σου χρειάζονται, εκτός αν είσαι "ψείρας". Δεν σου χρειάζονται με την έννοια ότι οι περισσότεροι μετράνε τις κάρτες με τα απλά τεστ, αν θες να κάνεις συγκρίσεις με άλλους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια μου επεσε και εμενα στα χερια μου μια μσι νχ6800 και αφου ξεκλειδωνε ολα τα 16pipes/6vertex και πηγενε 375/850 με τον ανεμηστηρα στο χαμηλο ειπα να φτιαξω ενα βιος για να την φλασαρω και να ειναι 16pipes/6vertex και χρονισμενη μονιμα..

παραθετο εδω το βιος για οσους θελετε και μπορειτε 16pipes/6vertex σε 6800 μονιμα..

6800 gt.rar

Link to comment
Share on other sites

Ωραιοςςςςςςςςς!

Εγώ θα πρότεινα οσοι την έχετε να την δοκιμάσετε για ενα διάστημα πλήρως ξεκλειδωμένη σε παιχνίδια για να δείτε αν σας ενοχλούν τα artifacts. Εγω την χρησιμοποιώ έτσι (16/6 - στο 3dmark 03 χτύπησε score 9629 χωρίς overclocking) και παίζοντας με τις ρυθμίσεις σε κάθε παιχνίδι παιζω μια χαρά και δεν με ενοχλούν καθόλου οι οποιες τελιτσες εμφανίζονται. Σε ορισμενα μάλιστα δεν εμφανιζονται καθόλου.

Αντε και περιμενουμε την επομενη προσφορα, 7800 με €90! :030:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.