Jump to content



2gb ram database


kbilly13

Recommended Posts

  • Replies 194
  • Created
  • Last Reply

Συγγνωμη αλλα πως γινεται στο sandra να εχει 500 ποντους κατω απο μενα ακριβως με ιδια συχνοτητα (265) αλλα εχει καλυτερα timings και παραλληλα να εχει 1 sec κατω (τρελη διαφορα) στο superpi??

Τοσο δε συμβαδιζουν τα 2 προγραμματα?

Link to comment
Share on other sites

Τις πήρα με αυτόν εδώ τον τρόπο.Πάντως δεν έχει ακουστεί τπτ για ΗΖ - infineon..Ήταν στάνταρ πάντα UCCC.Τι να πώ..

Σωστό αυτό που λές αλλά μιας και έχω δοκιμάσει και τα 2 τσιπ (Infineon + uccc ) και μιας και τώρα έχω 1 γίγα(2*512) uccc οι οποίες δεν παίζουν ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ 3-3-3-8 στα 250 'αποκλείω' να είναι -όσο περίεργο και να ακούγεται- uccc.

Εκτός πιά και αν έχει κάνει τέτοιο θαύμα η gskill και μαζί με το mem controler του cpu σου έκαναν έρωτα μεγάλο.

btw σε ποια slots τις τρεχεις? πορτοκαλί? volt?

Link to comment
Share on other sites

Οι μνήμες είναι στο πορτοκαλί σλότ.Απο vdimm στα 2650 ήθελαν 2.73.Στα 2.9 είχα προβλήματα αστάθειας.Έτσι ανέβηκα σιγά σιγά και τελικά είμαι full stable στα 2.8.Στο 1m μην νομίζεις ότι κατεβαίνω κάτω από τα 28.Ούτε κατά διάνοια.28.500 και πολλά είναι

Link to comment
Share on other sites

99.999999999% είμαι σίγουρος οτι είναι infineon. Τα uccc δεν πάιζουνε ούτε στα default που λέει ο λόγος με πάνω απο 2.73.

Ενα τελευταίο τεστ θα το αποδείξει. Βάλε MAL 7 και read primable 5 και αν μπουτάρουν με τα ίδια λοιπά σετινγκς στα 260 είναι τελειωμένο!

Link to comment
Share on other sites

..Ενα τελευταίο τεστ θα το αποδείξει. Βάλε MAL 7 και read primable 5 και αν μπουτάρουν με τα ίδια λοιπά σετινγκς στα 260 είναι τελειωμένο!

Μπούταρε κανονικότατα.Ποιό μετά θα ρίξω και ένα 32Μ

Link to comment
Share on other sites

Οι μνήμες είναι στο πορτοκαλί σλότ.Απο vdimm στα 2650 ήθελαν 2.73.Στα 2.9 είχα προβλήματα αστάθειας.Έτσι ανέβηκα σιγά σιγά και τελικά είμαι full stable στα 2.8.Στο 1m μην νομίζεις ότι κατεβαίνω κάτω από τα 28.Ούτε κατά διάνοια.28.500 και πολλά είναι

Εγω εχω 28.422 με 3-4-3-6.Με 3-3-2-5 που εχεις εσυ επρεπε να εισαι πιο κατω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.