Jump to content



2gb ram database


kbilly13

Recommended Posts

γμτ, αλλαξα στο πλαισιο τα trancend tccc στα νεα με uccc (2*1GB) αλλα και παλι δεν πανε ψηλα, στα 220 εχω μπλε οθονες.

Δοκιμασα και αλλο cpu αλλα παλι τα ιδια.

Στην Asus A8V παντα.

Και 2.8V να βαλω δεν φαινεται διαφορα.

Επεσα σε μπανανες uccc? φταιει η μητρικη?

Δεν καιγομαι, αλλα αμα οι αλλοι λενε 250 και 270, μου φαινεται περιεργο εμενα να κολλανε στα 220

Φιλε sak αστα να πανε κι εδω σημερα που επαιξα λιγο με τα uccc και την asus a8v μου βγαλανε την παναγια. Ειμαι με bios 1017 αν δεν κανω λαθος. Θα κοιταξω να δω μηπως εχει βγει κανα νεοτερο. Αν εχεις καθολου νεα ενημερωσε αμα ειναι :).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 194
  • Created
  • Last Reply

Για δειτε και τις δικες μου και συμβουλευτε με...

Μπορει να μου κανεις τι τσιπακια εχουν??

http://img100.imageshack.us/img100/7526/ram3iu4.jpg

και το tweaker..

http://img148.imageshack.us/img148/5040/ramsf6.jpg

τις εχω στα 2.7V αλλα δεν ξερω αν ειναι το σωστα

Σωστε τα φωτα σας.

Δεν με ενδιαφερει να τις ανεβασω fsb διοτι δεν θα κανω oc τωρα!

Μπορω να τις βαλω να παιζουν 2-2-2-5 1Τ στα 200?

Link to comment
Share on other sites

Στο ιντερνετ δεν βρισκω τπτ, και τις ψυκτρες φοβαμαι να τις βγαλω!γιαυτο ρωταω..

Αρχικα αφου τις παιζεις στα 200 δοκιμασε τα εξης: Trp: 2 Twr: 2 και trtw: 2 να δεις αν θα σου παιξουν αυτα. Θα δεις αρκετη αυξηση των επιδωσεων λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Kάτι μου λέει οτι είναι Infineon.Αυτές παίζουν ψηλά με χαμηλά Latencies.Κοίτα κι εδώ μήπως σε βοηθήσει να βρείς τι τσιπάκια φοράνε.

Παίξε στα 200 με 2-2-2 και δές αν είναι οκ.Για τάση πρέπει πάλι να πειραματιστείς,αλλά να είσαι βέβαιος οτι τα τσιπάκια δε ζεματάνε μη τις πάρεις στο χέρι!

edit:Επίσης άλλαξε το Trtw σε 2 ή 3.Το 5 είναι σκότωμα..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω! οι ραμ μου απανω λενε XMS3202v2.1

0611147-0

γενικά, για ό,τι αφορά τις Corsair, μπορείς να κοιτάς εδώ

αν δεν υπάρχει το part number σου, στέλνεις ένα e-mail στον Ram Guy ή περιμένεις να ανανεωθεί η λίστα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νά'μαι και εγώ.Αφού "αναγκάστηκα":109: από τον κόσμο των 2x512 να έρθω στον κόσμο των 2x1024 (το γιατί βρίσκετε εδώ) άρχισα τα τέστ.Οι μνήμες με 3-4-4-8 και vdimm 2.71 φτάνουν τα 270 άνετα.Απο΄κει και πέρα τα 272-273 τα φτάνουν με μεγάλη δυσκολία και με αρκετό vdimm.Αφού βρήκα τοίχο αποφάσισα να δώ και με 3-3-3-8 τι κάνουν.Ιδού λοιπόν...

untitledmi2.th.jpg

3-3-3-8 στα 265 1:1 με vdimm 2.73.Υπόψιν οι μνήμες ψύχοντε από αυτή εδώ την πατέντα από την παλιά μου abit

IMG_2964.JPG

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.