Jump to content



A64 Winchester stepping+O/C Database


greekfragma

Recommended Posts

τοσα βολτ και αερας?

τι λετε ρε σεις μπραβο σας

εμενα με στοκ ψυξη ενας φιλος δεν καταφερε να δωσει πανω απο 1,7 και αυτο με το ζορι

ΠΟΥΛΙ σε βλεπω τα πας καλα με τα κομμαατια που εχεις , αντε να σε δω και παραπανω

βαλε ρε συ στην υπογραφη σου τι συστημα εχεις

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 516
  • Created
  • Last Reply

καλα παει, αλλα ειναι 3500+ (δλδ 230+φπα) και ειναι και 0,13 (δλδ θερμοτερα των 0,09 και θελουν καλη ψυξη και clock per clock χειροτερη αποδοση)....

εχω βρει τετοιον αλλα επειδη θα χασω πολλα χρηματα στην μεταπωληση (λογω Ε3...) θα περιμενω εναν Ε3!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice [Σήμερα, στις 21:25]

τοσα βολτ και αερας?

τι λετε ρε σεις μπραβο σας

εμενα με στοκ ψυξη ενας φιλος δεν καταφερε να δωσει πανω απο 1,7 και αυτο με το ζορι

ΠΟΥΛΙ σε βλεπω τα πας καλα με τα κομμαατια που εχεις , αντε να σε δω και παραπανω

βαλε ρε συ στην υπογραφη σου τι συστημα εχεις

Οκ φιλε μου οταν βρω λιγο χρονο θα γινουν ολα

Παντως ανεβαζεi παραπανω Volt και πρεπει να πηγαινει οπως της Eva.Δεν ξερω ακομα

@slotkiller

και εγω αυτο θα εκανα φιλε μου αξιζει να περιμενεις πιστευω!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτα. κ παραπάνω που το πάλεψα δεν bootέρνει με τίποτα,μπορεί να είναι κ λόγω κακής ψύξης(στοκ) κ θερμοκρασιών που νομίζω ότι έχω πάνω απο τα κανονικά επίπεδα. γιατι 40C(idle) κ όλα default, κάτι παίζει...

http://i136.exs.cx/img136/7070/untitled9lx.jpg

*** Ωραίο background αλλά μέχρι 550*700 pixels max ***

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου....

Ποιους drivers έχεις?

Εγώ έπαθα το ίδιο με τους 6.53 και αφού έκανα 15 φορές αναβαθμιση τους βιος εβγαλα τον επεξεργαστη και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς.....τελικά εφταιγαν οι drivers

Link to comment
Share on other sites

εμενα σε 250 δίνει 7100, 2500, 41

οπότε μάλλον καλά είμαι απο drivers...

στα 300 πάω χειρότερα απο τα 250 διότι μάλλον επηρεάζει υπερβολικά τις επιδόσεις μου η συχνότητα του επεξεργαστή. Στα 300 τον δουλέυω λίγο χαμηλότερα από ότι στα 250.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χαθεί σε τόσες σελίδες νήμα ας ανακεφαλαιώσουμε. Από αυτά τα λίγα που διάβασα

Καλές βδομάδες: 0441, 0444, 0446, 0447, 0448

Κακές βδομάδες: 0451, 0501

Αυτά για Winchester

Αν τώρα πάμε σε Newcastle, δηλαδή ADA****D E P 4 AS. 0.13nm

Καλές βδομάδες: 438, 450, 0505, 0506 αυτά στα 3500+ μόνο;;;;

Καλύτερο το Spaw, CBBHD

Κάπου μου φαίνεται τα έχω μπλέξει με τους Newcastle. Πάμε σε μαγαζί και ψάχνουμε το stepping ώστε να έχει οπωσδήποτε AS ή κάνουν και τα άλλου CPUID για 0.13 (ΑΚ, AP, AR). Αν πετύχουμε το AS βλέπουμε αν η βδομάδα είναι 0505, 0506, 438, 450;

Ας συμπληρώσουμε ένα ωραίο και πλήρη πίνακα, να φτιάξουμε και ένα καινούργιο thread να βάλουμε τον πίνακα και να κλειδωθεί. Όποτε θα θέλει αναβάθμιση θα την κάνει ένα admin,τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.