Jump to content



A64 Winchester stepping+O/C Database


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 516
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 02:52]

με τον τροπο αυτο, εχεις 4G στο χαλαρο, ισως και με λιγοτερο ρευμα.

Με ποιον τρόπο ? δεν κατάλαβα , Μπορείς να το κάνεις πιο ''λιανα'' θέλεις να πέις κάτι ?

η μάλλον άστο ....., δεν ποστάρεις τα 4g που τα λές και με τόση ευκολία , μπάς και δώ κανα κολπάκι και το κάνω και γώ ?

4g λοιπόν απο τον Κύριο 38-45 περιμένουμε. .. . .

Link to comment
Share on other sites

εχω χασει επειδοσια?

πως γινονται ρε σεις αυτα

το cpu απο το μαγικο λιχναρι το βρικατε και παει τοσο?

και με τοσα λιγα βολτ?

ρε θα τρελαθουμε

τουλαχιστον δωστε κανα στεπ και ρυθμισεις αυτος ειναι ο σκοπος του thread , οχι να τσακωνεστε μεταξυ σας

ειρηνη ρε παιδια

συναγωνισμος οχι ανταγωνισμος

:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 04:05]

Με ποιον τρόπο ? δεν κατάλαβα , Μπορείς να το κάνεις πιο ''λιανα'' θέλεις να πέις κάτι ?

γιατι φωτογραφια με την ψηφιακη και οχι screenshot, οπως εκανες μεχρι τωρα;

ποσο πιο περα απο το "Set Values" μπορει να παει ο δεικτης του ποντικιου σε αυτη τη συχνοτητα??

Link to comment
Share on other sites

,,, Καλημέρα

Έχω και με prntscrn 10 μηζ πιο κάτω στην οποία συχνοτητα δουλευουν μεν τα win , αλλα δεν τρέχει τπτ , , , ,αλλα δεν είναι εκει το θέμα .,

το θέμα είναι πώς δεν είπα ούτε ότι είναι σταθερός ούτε ότι έκανα κανα κατόρθωμα ,,,

ουτε ότι τρέχει πι . ένα μαξ ποστ πήγα να κάνω και τπτ άλλο .

τεσπα .

post-1303-1416071759,6283_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 12:30]

το θέμα είναι πώς δεν είπα ούτε ότι είναι σταθερός ούτε ότι έκανα κανα κατόρθωμα ,,,

ουτε ότι τρέχει πι . ένα μαξ ποστ πήγα να κάνω και τπτ άλλο .

μα για το max post παμε ολοι. ας τρεχει τα υπολοιπα 200-300 παρακατω.φτανει να ειναι ζωντανο... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice [Χθες, στις 05:34]

εχω χασει επειδοσια?

πως γινονται ρε σεις αυτα

το cpu απο το μαγικο λιχναρι το βρικατε και παει τοσο?

και με τοσα λιγα βολτ?

ρε θα τρελαθουμε

τουλαχιστον δωστε κανα στεπ και ρυθμισεις αυτος ειναι ο σκοπος του thread , οχι να τσακωνεστε μεταξυ σας

ειρηνη ρε παιδια

συναγωνισμος οχι ανταγωνισμος

:T:

Μπραβο ρε φιλε αυτο ειναι το νοημα!!!!!!!!Συμφωνω επι λεξη:T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Χθες, στις 12:37]

μα για το max post παμε ολοι. ας τρεχει τα υπολοιπα 200-300 παρακατω.φτανει να ειναι ζωντανο... :)

Εδω θα συμφωνησω με τον Vagouridi.Αλλο το μαχ ποστ και αλλο to stable.εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει ουτε το ενα ουτε το αλλο.Το να βρεις τα ορια του cpu ειναι το 1

Αλλα και να φτασεις στα ορια stable η οχι,θα τον τρεχεις καθε μερα εκει????Εγω δεν το κανω ποτε

:innocent:

Βλεπω το max, stable και απο το stable κατεβαινω 50-100MHZ.Για πιο λογο να τον πιεσω τοσο???Χρειαζομαι ενα pc που τρεχει με χιλια για να τρεξω το DOOM δεν το νομιζω!!!

Το οτι ειμαι internet γραφω cd\dvd ακιυω μουσικη και γραφω στο word,αυτα τα κανω και με ενα 2500 μαμα

Τωρα γιατι @???

Χομπι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [12-03-2005 17:25]

δεν θετω θεμα δυσπιστιας, γι αυτο και λεω μηπως δε θυμασαι καλα. μου εκανε εντυπωση αυτο που ειπες, και το εψαξα στο google.

οι αναφορες για tom leufken με νερο και τεκ, ξεκινανε απο το 2000. πιο πριν, επαιζε με τεκ, αλλα με αερα.

δεν θυμαμαι επακριβως το χρονο αλλα νομιζω 99.Τοτε με ζητησε και ο τυπος για να δουλεψω για αυτον,δηλ test kai bench!Καλα λεφτα αλλα επρεπε να αφησω σπουδες και να κατεβω Athens κατι που δεν γινοταν:whistling :TD:

Water cooling Tom Laufken kai 2x 72Watt peltier apo Germany

Φαντασου πως τοτε τα πελτιερ ηθελαν ξεχωριστο PSU το καθενα :alien: :alien: :alien:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα αποτελεσματα απο τον 0505ΑPMW:whistling Ειναι πολυ κοντα με αυτα τις EVA αλλα τα δικα μου ειναι αερατα και με καλυτερες μνημες

Ειναι max post-με αρκετη Θερμοκρασια(σε λιγο καιρο Watermania)

Οταν βρω λιγο χρονο θα ποσταρω και σε stable η αν προτιματε karastable!!!

Τα σχολια δικα σας.Οι μνημες ηταν αδοκιμαστες και για αυτο δεν γνωριζω σταθεροτητα αλλα σε αυτη την συχνοτητα δουλεψαν απροβληματιστα-μεχρι στιγμης

Επισης το cpuz deixnei 258 ενω ετρεχαν 270 το γιατι δεν το γνωριζω:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Bird [Σήμερα, στις 12:46]

.....

Επισης το cpuz deixnei 258 ενω ετρεχαν 270 το γιατι δεν το γνωριζω:devil:

Τα έχουμε πει χίλιες φορές για τους μισούς πολλαπλασιαστές. Κατέβασε το a64memfreq από τα tools. Πολύ χρήσιμο....

post-745-1416071765,0681_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris [Σήμερα, στις 12:56]

Τα έχουμε πει χίλιες φορές για τους μισούς πολλαπλασιαστές. Κατέβασε το a64memfreq από τα tools. Πολύ χρήσιμο....

:T:

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Σήμερα, στις 14:22]

@Bird

Τα volt που δειχνει το cpuz (1,824) ειναι πραγματικα?

με στοκ ψυξη εισαι?

Εκει που εβγαλες το Pi 1mb μπορεις να βγαλεις 32mb Pi και SnM? Αν οχι, ποσο πρεπει να ριξεις το clock?

οχι!ειναι 1,55+15%=1,78v

Ειμαι με ενα χπ90

Θα το κοιταξω για σταθεροτητα οταν βρω λιγο χρονο και θα ποσταρω

Η διαφορα με τον Winchester φιλε μου ειναι η θερμοκρασια.Τον δουλευα με θερμοκρασια δωματιου στους 10

κατα τα αλλα ειναι 30Mzh πιο κατω απο τον προηγουμενο!!!αλλα ζοριζεται πιο πολυ για φτασει αυτη τη συχνοτητα:(

Προσωπικα θα προτιμουσα τον αλλο!!!!

Προς Vagouridi=Ευχαριστο φιλε μου:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Σήμερα, στις 14:22]

@Bird

Τα volt που δειχνει το cpuz (1,824) ειναι πραγματικα?

με στοκ ψυξη εισαι?

Εκει που εβγαλες το Pi 1mb μπορεις να βγαλεις 32mb Pi και SnM? Αν οχι, ποσο πρεπει να ριξεις το clock?

οχι!ειναι 1,55+15%=1,78v

Ειμαι με ενα χπ90

Θα το κοιταξω για σταθεροτητα οταν βρω λιγο χρονο και θα ποσταρω

Η διαφορα με τον Winchester φιλε μου ειναι η θερμοκρασια.Τον δουλευα με θερμοκρασια δωματιου στους 10

κατα τα αλλα ειναι 30Mzh πιο κατω απο τον προηγουμενο!!!αλλα ζοριζεται πιο πολυ για φτασει αυτη τη συχνοτητα:(

Προσωπικα θα προτιμουσα τον αλλο!!!!Μαλλον θα παω για νερακι!!!!

Προς Vagouridi=Ευχαριστω φιλε μου:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.