Jump to content



A64 Winchester stepping+O/C Database


greekfragma

Recommended Posts

Με μπερδεψες τωρα.... :confused:

sorry αλλα το 2866 για τον 0505 δεν ηταν?

που κολλαει αυτο:

Αρχική απάντηση από Bird

Σωστα παγωμενε!και εγω στα 2750 τον δουλευα συνεχεια, γιατι σκεφτομουνα οτι δεν υπαρχει λογος να τον ζοτισω για την καθημερινη εργασια.Τελευταια τον πηγα στα 2800 για 2 εβδομαδες και δεν ειχα ουτε μπλε οθονες ουτε restart και με παιχνιδια...Το 2866 ηταν το μαχ που μπορουσε να δωσει με αερα σε οποιαδηποτε multiplier απο 8-11 που τον δοκιμασα με διαφορετικο fsb! και μου εβγαλε 30sec pi 8096sisofmem 13086sisofcpu!

δηλαδη ποσο καιρο τον εχεις? ζητημα να εχουν πανω απο μια βδομαδα Ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 516
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από SlotKiller [Σήμερα, στις 22:37]

Με μπερδεψες τωρα.... :confused:

sorry αλλα το 2866 για τον 0505 δεν ηταν?

που κολλαει αυτο:

δηλαδη ποσο καιρο τον εχεις? ζητημα να εχουν πανω απο μια βδομαδα Ελλαδα!

To 2866 κολλαει στον προηγουμενο 0450 που ειχα

Ο 0505 μου ηρθε χθες για δοκιμες αλλα δεν εχω χρονο να τον στησω αλλα αυριο....

Ναι φιλε μου δεν εχουν ουτε εβδομαδα.....

Link to comment
Share on other sites

Μας μπερδψες ρε Bird!

Αντε δοκιμασε τον και πες μου γιατι εχω βρει εναν τετοιο και μαλλον θα τον παρω απο Τριτη! ;)

Λογικα τα 2700 τα εχεις σταθερα με την default ψυξη... αν οχι πες το μου συντομα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Σήμερα, στις 22:54]

Μας μπερδψες ρε Bird!

Αντε δοκιμασε τον και πες μου γιατι εχω βρει εναν τετοιο και μαλλον θα τον παρω απο Τριτη! ;)

Λογικα τα 2700 τα εχεις σταθερα με την default ψυξη... αν οχι πες το μου συντομα!

Ναι φιλε μου πιστευω οτι πολλοι ενδιαφερονται για αυτο το stepping αυριο η μεθαυριο ειπαμε.Για αυτο ειμαι εδω και εχω αφησει 2 ασθενεις να περιμενουν:jump: :jump: :jump:

Μπορει να ειναι και banana ποιος ξερει??

και εδω κλεινω το θεμα με το νερακι που λενε μερικοι

1 Σιγουρα ειναι η καλυτερη ψυξη

2 το πρωτο και τελευταιο συστημα υδροψυξης το εχω βαλει το 98 η το 99 ηταν απο την checkmate το watercooling kit του Luften (εχω ξεχασει και πως λεγεται) μαζι με 2 πελτιερ:hi:

Link to comment
Share on other sites

Bird επειδη απιστος θωμας καιεπιδη το 30 πι βγαινει και στα 2730 και στα 2800 εισια για 29 και πλησιαζεις 28 , δεν τραβας και ενα 32μβ στα 2800 μαζι κανα ρολοι του επεξεργαστη διπλα , τραβα και ενα 3δμαρκ στα 2800 δωσε και ενα λινκ να δουμε και ποσο σταθερος εισαι .Γιατι ο και o EVA ουτε λιγο ουτε πολυ με νερο δεν ειπε στα ποσα ειναι σταθερος ειπε max pi fast stable και τετοια.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Bird [Χθες, στις 23:19]

2 το πρωτο και τελευταιο συστημα υδροψυξης το εχω βαλει το 98 η το 99 ηταν απο την checkmate το watercooling kit του Luften (εχω ξεχασει και πως λεγεται) μαζι με 2 πελτιερ:hi:

επιμενεις σε αυτο; γιατι οσο και να το παλεψα, δε βρηκα κιτ του tom leufken με νερο και τεκ το 98-99. ψυκτρες με τεκ πουλουσε τοτε, και νερο με τεκ απο το 2000 και μετα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice [Σήμερα, στις 00:34]

98 νερο?

σε τι , σε PIII , που με παθητικη ψηξη δεν ηθελα ουτε ανεμιστηρα?

και ειχε φαει και ποσα βολτ

τραβηγμενο μου φαινεται

:jump: :jump: :jump:

P3 550@966 για αυτους που εχουν καλη μνημη:T:

σε σλοτ1

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 11:08]

Bird επειδη απιστος θωμας καιεπιδη το 30 πι βγαινει και στα 2730 και στα 2800 εισια για 29 και πλησιαζεις 28 , δεν τραβας και ενα 32μβ στα 2800 μαζι κανα ρολοι του επεξεργαστη διπλα , τραβα και ενα 3δμαρκ στα 2800 δωσε και ενα λινκ να δουμε και ποσο σταθερος εισαι .Γιατι ο και o EVA ουτε λιγο ουτε πολυ με νερο δεν ειπε στα ποσα ειναι σταθερος ειπε max pi fast stable και τετοια.....

οκ φιλε μου με το καινουριο στεπ θα ποσταρω και σε 32Μ

Με τον προηγουμενο 2803 πηγαινα χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 11:43]

επιμενεις σε αυτο; γιατι οσο και να το παλεψα, δε βρηκα κιτ του tom leufken με νερο και τεκ το 98-99. ψυκτρες με τεκ πουλουσε τοτε, και νερο με τεκ απο το 2000 και μετα.

φιλε μου δες ποτε βγηκε ο p3 550 σε σλοτ και cheleron366@555

και θα σου λυθει η απορια

Παρε και ενα τηλ στην checkmate αν ποτε ειχαν φερει το κιτ και ποτε

και οταν το ξεαραχνιασω σου στελνω και μια φοτο για μουσειο

Αλλα τι να πω αφου οτι και να σας λεω δεν πιστευετε οποτε........:turn:

Ξεκινησαμε για ενα σωστο στεπ και δειτε που καταληξαμε¨Να μιλαμε για Tom laufken kai peltier και 90's.Ειμαστε ρομαντικοι!!!!:daisy:

Link to comment
Share on other sites

update.

λιγο ακόμη . :)

Αν ξεγυμνωσω το πισι απο pci καρτες [tv-radio , modems , wifi] usb συσκευές [printer , scanner , bluetooth , gamepads , webcam ] πιστευω να ανέβει λίγο ακόμη , . :...:

Επίσης τρέχω με 2 dimmakia dual , με 1 οσο ναναι κάτι θα δώσει λίγο ακόμη ε :unsure:

Το υποτιθέμενο 1.9vcore της msi k8n neo2 ακόμη δεν το έχω δεί . ξέρει κανείς πως γίνεται να φτάσω 1.9 , ή το 1.76 που δείχνει είναι 1.9 πραγματικό . ?????

post-1303-1416071759,3532_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Bird [Σήμερα, στις 15:05]

φιλε μου δες ποτε βγηκε ο p3 550 σε σλοτ και cheleron366@555

και θα σου λυθει η απορια

Παρε και ενα τηλ στην checkmate αν ποτε ειχαν φερει το κιτ και ποτε

και οταν το ξεαραχνιασω σου στελνω και μια φοτο για μουσειο

Αλλα τι να πω αφου οτι και να σας λεω δεν πιστευετε οποτε........:turn:

Ξεκινησαμε για ενα σωστο στεπ και δειτε που καταληξαμε¨Να μιλαμε για Tom laufken kai peltier και 90's.Ειμαστε ρομαντικοι!!!!:daisy:

δεν θετω θεμα δυσπιστιας, γι αυτο και λεω μηπως δε θυμασαι καλα. μου εκανε εντυπωση αυτο που ειπες, και το εψαξα στο google.

οι αναφορες για tom leufken με νερο και τεκ, ξεκινανε απο το 2000. πιο πριν, επαιζε με τεκ, αλλα με αερα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.