Jump to content



A64 Winchester stepping+O/C Database


greekfragma

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Bird

και αυτο ειναι καλο???

Εγω με τον δικο μου εφτασα 2866 με αερα!

lol

Θα δουμε αυριο που θα τον ξεκατ...σω:bye:

Εγω ενα καλο αποτελεσμα εχω το 2800 παντα με αερα

να μου ελεγες 3000 με νερο κατι γινοταν

Tnanks;)

ΤΙ ΛΕΣ ΡΑ?ΕΦΤΑΣΕΣ ΣΤΑΘΕΡΑ Η ΓΙΑ ΠΟΣΤ ?ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ......

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 516
  • Created
  • Last Reply

Απο προσωπική εμπειρία Bird με τον δικό μου 939 3.0+@2.9 μην νομίζεις ότι με το νερό θα πάς στο διάστημα . Εγώ ζήτημα είναι αν κέρδισα 50mhz όπως έχω ξαναπεί . Πιό πολύ σε σταθερότητα ψηλά κέρδισα , και στο ότι πέσανε οι θερμοκρασίες της cpu , και τέλος είμαι ''ψυχολογικά'' ήρεμος όταν του δίνω βόλτ .... καθώς με αέρα το ψιλολυπόμουνα . :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 17:52]

ΤΙ ΛΕΣ ΡΑ?ΕΦΤΑΣΕΣ ΣΤΑΘΕΡΑ Η ΓΙΑ ΠΟΣΤ ?ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ......

Ρα??Λαρσσα!!!(Ηρεμησε))

σταθερος στα 2800λεμε:upside:

Συμφωνω με τον ΣΑΚΗ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 20:37]

Απο προσωπική εμπειρία Bird με τον δικό μου 939 3.0+@2.9 μην νομίζεις ότι με το νερό θα πάς στο διάστημα . Εγώ ζήτημα είναι αν κέρδισα 50mhz όπως έχω ξαναπεί . Πιό πολύ σε σταθερότητα ψηλά κέρδισα , και στο ότι πέσανε οι θερμοκρασίες της cpu , και τέλος είμαι ''ψυχολογικά'' ήρεμος όταν του δίνω βόλτ .... καθώς με αέρα το ψιλολυπόμουνα . :)

Δεν διαφωνω!Σιγουρα με το νερο θα εχεις σταθεροτητα δεν καταλαβαινω ομως γιατι οταν του ειπα οτι φτανω 2800 ΣΤΑΘΕΡΟΣ με αερα ειναι παραξενο!!!!!

Το οτι μπορει να επεσα σε καλο κομματι τωρα αυτο ειναι αλλη ιστορια

Το οτι δοκιμασε 10 CPU για να του καθησει η μια που πηγε στα 3G και αυτο ειναι αλλη ιστορια δηλ ο μεσος ορος ειναι τα 2700?????? ΣΤο συγκεκριμενο stepping???

Link to comment
Share on other sites

Bird μαλλον πολυ τυχερος ησουν! πηγε παρα πολυ καλα.... τοσο καλα που με ψηνεις να παρω εναν μεχρι να ερθουν οι venice..... εχω βαρεθει τοσο καιρο στην αναμονη!!

EDIT: Τελικα ειναι Newcastle ετσι? Σε 3200 εχει δει κανεις τετοιο στεπ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Σήμερα, στις 21:06]

Bird μαλλον πολυ τυχερος ησουν! πηγε παρα πολυ καλα.... τοσο καλα που με ψηνεις να παρω εναν μεχρι να ερθουν οι venice..... εχω βαρεθει τοσο καιρο στην αναμονη!!

EDIT: Τελικα ειναι Newcastle ετσι? Σε 3200 εχει δει κανεις τετοιο στεπ?

Μαλλον ημουν!

Δεν ξερω ρε φιλε μ αυτους τους wnchester χανεις την μπαλα!!!!

σε ιαπωνικο σιτε λεει οτι ειναι Sladgehammer και ενα αμερικανικο οτι ειναι Newcastle καινουριο step

Αυτος που τον πουλησε λεει οτι ειναι κομμενος FX οπως ο 4000 που βγηκε!!!

Τα σχολια δικα σου αλλα το ποσο πηγαινει θα το δω αυριο και μια που μιλαμε για ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ θα ποσταρω Κυριακη-Δευτερα!

Link to comment
Share on other sites

stock vcore 1.47 = 11x 250HTT = 2750mhz

max pifast passable:

1.6v = 2835mhz

1.65v = 2866mhz

Αρχική απάντηση από Βασιλης

λοοοολ....κατα τυχη και η EVA εφτασε τα 2866 ακριβως αλλα με νερακι...

Δεν νομιζω οτι κερδισε κατι με το νερο.... ρε γμτ να υπηρχε και 3200 κομματι... θα το χτυπουσα με την μια... αλλα δε λεει να δωσω γυρω στα 230 που θα εχει ο 3500+ :(

Link to comment
Share on other sites

Το να εξηγησω τι ειναι σταθερο ειναι μια μεγαλη συζητηση , ακομα πιο μεγαλη να εξηγησεις την εννοια τα εφτυσε ο μεμ κοντρολλερ σε Α64 , οποτε δεν επεκτεινω την συζητηση.Καθαρα δικια μου αποψη cpu που παει ΣΤΑΘΕΡΑ πανω απο 2700 με ταση μεχρι 1.68 το θεωρω καλο κομματι που αξιζει να αγοραστει.Το οτι καποιοι κατσαν σε καλα κομματια δεν σημαινει οτι θα κατσουν ολοι.Το οτι καποιος ειδε ενα spi 1mb στα 2900 δεν σημαινει οτι ειναι και σταθερος.Το οτι εβγαλε με την μαμα ψυχτρα 1 ωρα πριμε παλι δεν λεει και πολλα , στην επμενη ωρα μπορει να χτυπησουν ολα , το δε ακομα χειροτερο ειναι να βγαλεις πριμε στα 3000Μηζ με ανοιχτα παραθυρα αλλα εξω να εχει -10......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 21:58]

παρτο λιγο πιο δεξια...

και επι τα αυτα!

Θες να το συνεχισουμε για να δουμε που θα φτασει????να μαμησουμε και αλλο το thread???

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Νονός... το σταθερό είναι πολύ μεγάλη συζήτηση, εγω π.χ. είμαι εδω και 4 βδομάδες στα 2750 (250*11) 24/7 να κατεβάζει και όσο κατεβάζει κάνω τα πάντα (παιχνίδια, εργασίες κλπ.) αλλά πάνω από 1 ώρα prime δεν βγάζει!!!

Ελπίζω από βδομάδα να με αξιώσει ο θεός να βάλω την DFI που την εχω εδω και 2 βδομάδες να κάθετε!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 22:10]

Σωστός ο Νονός... το σταθερό είναι πολύ μεγάλη συζήτηση, εγω π.χ. είμαι εδω και 4 βδομάδες στα 2750 (250*11) 24/7 να κατεβάζει και όσο κατεβάζει κάνω τα πάντα (παιχνίδια, εργασίες κλπ.) αλλά πάνω από 1 ώρα prime δεν βγάζει!!!

Ελπίζω από βδομάδα να με αξιώσει ο θεός να βάλω την DFI που την εχω εδω και 2 βδομάδες να κάθετε!

Σωστα παγωμενε!και εγω στα 2750 τον δουλευα συνεχεια, γιατι σκεφτομουνα οτι δεν υπαρχει λογος να τον ζοτισω για την καθημερινη εργασια.Τελευταια τον πηγα στα 2800 για 2 εβδομαδες και δεν ειχα ουτε μπλε οθονες ουτε restart και με παιχνιδια...Το 2866 ηταν το μαχ που μπορουσε να δωσει με αερα σε οποιαδηποτε multiplier απο 8-11 που τον δοκιμασα με διαφορετικο fsb! και μου εβγαλε 30sec pi 8096sisofmem 13086sisofcpu!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.