Jump to content



Βίδες που βρίσκω?


Seeker

Recommended Posts

Ωχ, τώρα για να βρώ βίδες θα πρέπει να δοκιμάσω ένα σωρό συνδυασμούς... :(

Το πολύ πολύ, αν δεν βρώ άλλη λύση, να καρφώσω την μητρική στον τοίχο με 2-3 μπετονόκαρφα και να ησυχάσω... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

H πλαστικη ροδελα πλεον δεν χρειαζεται στις mobo ...γυρω απο την τρυπα εχουν δακτυλιο ο οποιος δεν ειναι αγωγιμος για αποφυγη βραχυκυκλωματος...αν κανω λαθος διορθωστε

το αντίθετο: είναι αγώγιμος για να εξασφαλίζεται (με ένα τρόπο παραπάνω - πέραν του psu) η γείωση της μητρικής

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

το αντίθετο: είναι αγώγιμος για να εξασφαλίζεται (με ένα τρόπο παραπάνω - πέραν του psu) η γείωση της μητρικής

Ναι σωστα εχεις δικιο spc ....απλα θυμομουν οτι δεν χρειαζονται πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα, μετά απο ένα αναλυτικό ψάξιμο στο κουτί βρήκα ένα σακουλάκι με αρκετές βίδες που ήταν καλά κρυμμένο:) :happy2: ;)

:sorry: που σας ταλαιπώρησα. Κάποια στιγμή θα γράψω και ένα mini-review για το κουτί σαν αποζημίωση για την ταλαιπωρία :T:

Link to comment
Share on other sites

Βίδες παιδιά όταν έψαχνα εγώ πήγα στην Cosmodata και με ρώτησαν, από εδώ τον έχεις πάρει;

Τους λέω όχι, αλλά το μαγαζί που το πήρα έχει κλείσει και έχω φάει τον κόσμο,

μιας και [μούσι]ψωνίζω[/μούσι] από εσάς είπα να περάσω μήπως εσείς έχετε.

Μου λέει κατέβα κάτω στα παιδιά...

Και τα παιδιά μου φώσαν ένα σακουλάκι γεμάτο βίδες, έχω να βιδώνω για 6 υπολογιστές (λαμάκια που ήθελα όμως είχε μόνο 3 και βίδες για το τροφοδοτικό ήταν πιο μικρές απ'οσο έπρεπε, αλλά τέλος πάντων)

Όποιος έχει πρόβλημα να βρει βίδες εκτός Αθηνών δεν έχω πρόβλημα να του στείλω

(ο παραλήπτης πληρώνω τα τέλη)

Ααα και μια ερώτηση...

Δουλεύει κανεις σε κανα κατάστημα με service ή κάτι τέτοιο;

Θέλω ένα λαμάκι από αυτά που βάζουν εκεί που βγάζει τις εξόδους η μητρική, αλλά στο Πλαίσιο δεν μου δίνουν με τίποτα... Η μητρική δεν είχε μέσα και έτσι έχω πήξει στη σκόνη...

Όχι τίποτα άλλο αλλά πρέπει κάθε τόσο να καθαρίζω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

εγω οταν θελω βιδες παω σε ενα μαγαζακι εδω στα χανια π παω και αγοραζω τπτ αναγκαιο καμια φορα και με ξερουν παιρνω καμια 10αδα cd που οι τιμες ειναι παντου ιδιες και μετα ζηταω και βιδες και παω βλεπω τους τεχνικους που τα ξηνουν οι βλεπουν τις φοτος απο τις διακοπες της γκομενας που ειχαι παει το πισι για backup και ολο και καπιος θα φηλοτημηθει να σηκωθει να ψαξει τις σακουλες να μου δωσει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.