Jump to content



ABIT IP35 PRO ... Preview & συναφή θέματα


TASOS

Recommended Posts

  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply
Εμενα ο 2160 παει με την ψυκτρα του 3.3 ανετα με 1.4V.Η μητρικη για τα λεφτα της ειναι μια χαρα παντως.....

Mπορεις να ποσταρεις ολες τις τασεις που βαζεις στο bios, να δω μηπως παραβαζω εγω?

Link to comment
Share on other sites

παίδες πάντως εγώ έχω παρατηρήσει οτι είτε έχω ενεργοποιημένα τα EIST και συναφή.. είτε τις μνήμες τις έχω 1:1 είτε κάτι άλλο το συστημά μου δεν επηρεάζεται σαν σταθερότητα.. δλδ εκεί που είναι σταθερό με το εναν τρόπο είναι και με τον άλλο.. εσας σας έχει δείξει κάτι άλλο? αν ναι, ίσως κάτι άλλο φταίει και έχω κολήσει στα 3360 (3360@orthos stable,3500@3dmark stable).

Link to comment
Share on other sites

παίδες πάντως εγώ έχω παρατηρήσει οτι είτε έχω ενεργοποιημένα τα EIST και συναφή.. είτε τις μνήμες τις έχω 1:1 είτε κάτι άλλο το συστημά μου δεν επηρεάζεται σαν σταθερότητα.. δλδ εκεί που είναι σταθερό με το εναν τρόπο είναι και με τον άλλο.. εσας σας έχει δείξει κάτι άλλο? αν ναι, ίσως κάτι άλλο φταίει και έχω κολήσει στα 3360 (3360@orthos stable,3500@3dmark stable).

Kαι σε μενα το ιδιο συμβαινει

Εχω τις 800αρες μνημες μου στα 1110Mhz με 2.15 ταση και ειναι ολα rock stable

Link to comment
Share on other sites

Ο multi ειναι ξεκλειδωτος προς τα κατω ;)

Τον ειχα βαλει μια φορα στα 8x αλλα δεν αλλαξε τιποτα

M0 stepping Ε2160 εχω

edit

ΓΡΑΨΕ ΛΑΘΟΣ

Aλλαξε τελικα, αλλα δυστυχως μολις εβαλα 8*400(τωρα εχω 9*370), δεν μπορεσα να μπουταρω

Μηπως πρεπει να αυξησω καμια ταση?

Τωρα εχω αυτες

wu0o2kd75ouyof4b0ypm_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις κάνει disable αυτά που δεν είχα κάνει στο βιοσ στην αρχή εγώ.

Διάβασε λίγο πιο πριν μήπως είναι αυτό.

Δεν βρισκω αυτο που λες

Μηπως λες αυτην την ρυθμιση για το cpu, csie καπως.....?

Link to comment
Share on other sites

I love this bios:057:

Έπαιξε τις μνήμες μου για πρώτη φορά με tRas = 4 από 12 και tRFC = 22 από 24... επιτέλους κανονική συμπεριφορά!

Αλλά για διαιρέτες και max mhz τα ίδια...γενικά τις παίζει σε πιο χαμηλά alpha timings ... συνίσταται για D9GKX.

7d38lg7vtquooerzr9i6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο 2160 παει με την ψυκτρα του 3.3 ανετα με 1.4V.Η μητρικη για τα λεφτα της ειναι μια χαρα παντως.....

Δεν θα έλεγα ότι είναι μία χαρά για τα λεφτά της. Και όταν είχε 200Ευρώ μία χαρά ήταν. Και τώρα να είχε 200Ευρώ πάλι θα ήταν η καλύτερη επιλογή. :001:

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά με το πως παίζονται ίδιες μνήμες (ballistix,transcend,team xtreem)

που έχουν D9GMH/D9GKX τσιπάκια. :033:

Υπαρχει καποιος τροπος να δω τι τσιπακι φορανε οι μνημες μου?

Εχω τις corsair xms2 με τις μεγαλες αλουμινενιες ψυχτρες, και δεν μπορω να δω τι γραφει(φυσικα)

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει και παραπάνω με τη Mugen οπότε η ψύξη είναι η ίδια

Τάσεις εδώ και όσο για ψύξη ο papst έτρεχε στις 1600 στροφές μαχ

και επίσης και οι άλλοι ανεμιστήρες στο μαχ 1200-1600 στροφές.

Απλά το κομμάτι είναι καλό μιας πέρα από G0 έχει καλό waffer νούμερο τελειώνει σε 500 σύμφωνα και με αυτό που λέει ο master hipro

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=634364#post634364

Θερμοκρασία είναι σε idle αλλά εκεί becharontas υπολογίζω 70 στους πυρήνες χαλαρά

post-33-1442174870,6378_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.