Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Το Vanilla WoW ήταν το καλύτερο wow που υπήρξε. Τα 40άρια raid, η δυσκολία, το pvp χωρίς resillience, το epic να είναι epic και οχι απλά αλλο ενα μωβ, είναι πράγματα που φαντάζουν δυσκολα να τα πιστέψει κάποιος.

Σίγουρα είχε ατέλειες. Πολλά πράγματα που μπήκαν μετά και μπαίνουν ακόμα είναι καλές προσθήκες/διορθώσεις. Απλά πολλά απο αυτά έκαναν το παιχνίδι να χάσει τη ταυτοτητά του, με συνέπεια πλέον να είναι ενα timesink χωρίς καμία μα καμία δυσκολία.

Οι εποχές που κάναμε raid στο Molten Core με τους infernalis δε ξεχνιούνται.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, έκανα ήδη Pre order την Collectors Editon...ROFL!

Χμμμ σε βλέπω ότι είσαι αρκετά έμπειρος στο είδος αλλά πως και δεν θα διαλέξεις το Guild War 2 αφού κατα βάθος το ξέρεις ότι το WoW είναι ξαναζεσταμένο φαγητό.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ σε βλέπω ότι είσαι αρκετά έμπειρος στο είδος αλλά πως και δεν θα διαλέξεις το Guild War 2 αφού κατα βάθος το ξέρεις ότι το WoW είναι ξαναζεσταμένο φαγητό.

Έμπειρος στο είδος δεν ξέρω εάν είμαι ,αλλά κουβαλάω στην πλάτη μου 6 χρόνια στο WoW και γενικά έχω δοκιμάσει πάρα πολλά ΜΜΟ, με πρόσφατο κόλλημα το εξαιρετικό TsW.

GW2 ,θέλω να δω πως θα κυλίσει τους πρώτους μήνες, δεν υπάρχει λόγος για βιασύνη και το κόβω να το προτιμώ για το εξαιρετικό PvP και τις καινοτομίες, τις οποίες φέρνει.

Το ξέρω ότι ειναι ξαναζεσταμένο φαγητό το MoP αλλά δεν μπορώ να μην το έχω,είναι κάτι σαν addiction προς την Blizzard.

Μπορεί WoW και D3, να είναι πλέον παρωχημένα αλλά έχουν το κάτι που με ελκύει.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ήθελες απίστευτα πολύ χρόνο για να κάνεις οτιδήποτε και εδικά pve... skill όχι και τόσο, περισσότερο να βρείς 39 ακόμα να ξέρεις να πατάνε 2 κουμπιά και να μην κάθονται στις φωτιές. Το να είσαι αποδωτικός τώρα στο class σου είναι πολύ πιο δύσκολο από τότε.

Καλά τα vanilla raids αλλά το Ulduar (wotlk t8) θεωρίτε το κορυφαίο raid όλων των wowεποχών. Τώρα οι μάχες είναι πιο πολύπλοκες και συνήθως στο τέλος του instance βρίσκεται ένα boss δυσκολότερο από ότι έχεις δει μέχρι τώρα.

Τα attuments κόπηκαν περισσότερο για να βοηθήσουν τα προχωρημένα σε progress guilds που τους τελείωναν οι raiders και αναγκάζονταν να κάνουν ξανά και ξανά τα attuments για τα lowgeared recruits που μετά τους boostαραν κιόλας!

Όπως και το όλο το mini gear reset σε κάθε patch έγινε για τον ίδιο λόγο αλλά και για να βοηθήσει όλους να δούνε τα raid. Δυστυχώς χάθηκε το παλιό wowepic effect και αντηκαταστάθηκε με το wowheroic effect, που δεν είναι τόσο εντυπωσιακό και έτσι έκαναν και το ilvl να φαίνεται...

Οι περισσότερες αλλαγές έγιναν για να μπορούν όλοι από τους casual μέχρι τους hardcore να απολαμβάνουν περισσότερο το παιχνίδι.

Προσωπικά πιστεύω ότι το κάθε expack ήταν ξεχωριστό και όλα είχαν πράγματα να προσφέρουν στους παίχτες, δεν θεωρώ κανένα χρυσή εποχή, προτιμώ να τα κατατάσω με progress+ικανοποίηση στα raid στο κάθε patch.

Στο mop έχουν βάλει από νέους raid mechanisms, senarios και talent-skills revamps μέχρι petbatles και farmville...

νταξ δεν λέω ότι θα κάτσω να κάνω ότι βλακία βάλουν ή ότι όλα είναι καλά και ρεξικέλευστα...

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ήθελες απίστευτα πολύ χρόνο για να κάνεις οτιδήποτε και εδικά pve... skill όχι και τόσο, περισσότερο να βρείς 39 ακόμα να ξέρεις να πατάνε 2 κουμπιά και να μην κάθονται στις φωτιές. Το να είσαι αποδωτικός τώρα στο class σου είναι πολύ πιο δύσκολο από τότε.

Καλά τα vanilla raids αλλά το Ulduar (wotlk t8) θεωρίτε το κορυφαίο raid όλων των wowεποχών. Τώρα οι μάχες είναι πιο πολύπλοκες και συνήθως στο τέλος του instance βρίσκεται ένα boss δυσκολότερο από ότι έχεις δει μέχρι τώρα.

Τα attuments κόπηκαν περισσότερο για να βοηθήσουν τα προχωρημένα σε progress guilds που τους τελείωναν οι raiders και αναγκάζονταν να κάνουν ξανά και ξανά τα attuments για τα lowgeared recruits που μετά τους boostαραν κιόλας!

Όπως και το όλο το mini gear reset σε κάθε patch έγινε για τον ίδιο λόγο αλλά και για να βοηθήσει όλους να δούνε τα raid. Δυστυχώς χάθηκε το παλιό wowepic effect και αντηκαταστάθηκε με το wowheroic effect, που δεν είναι τόσο εντυπωσιακό και έτσι έκαναν και το ilvl να φαίνεται...

Οι περισσότερες αλλαγές έγιναν για να μπορούν όλοι από τους casual μέχρι τους hardcore να απολαμβάνουν περισσότερο το παιχνίδι.

Προσωπικά πιστεύω ότι το κάθε expack ήταν ξεχωριστό και όλα είχαν πράγματα να προσφέρουν στους παίχτες, δεν θεωρώ κανένα χρυσή εποχή, προτιμώ να τα κατατάσω με progress+ικανοποίηση στα raid στο κάθε patch.

Στο mop έχουν βάλει από νέους raid mechanisms, senarios και talent-skills revamps μέχρι petbatles και farmville...

νταξ δεν λέω ότι θα κάτσω να κάνω ότι βλακία βάλουν ή ότι όλα είναι καλά και ρεξικέλευστα...

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Επί Vanilla εποχής, εάν δεν ήσουν σε καλό guild απλά δεν μπορούσες να προχωρήσεις τον χαρακτήρα σου, έτσι ξεκαθάριζες την σαβούρα από τα διαμάντια Players.

Ξέρεις τι είναι να συντονίζεις 40 άτομα και να τα κάνεις placement στο MC και ΑQ40? Πονοκέφαλος μεν αλλά τόση απόλαυση όταν έπεφτε ο Ragnaros.

Μετά TBC άρχισαν τα pug raids και η σαβούρα παρέμεινε σαβούρα αλλά σε χρώμα μωβ.

Παίζοντας μέχρι πρότεινος Cataclysm δυστυχώς το skill έχει πάει περίπατο αλλά η μάχη με τον Deathwing ήταν αρκέτά καλή και η κατάσταση κάπως καλυτέρεψε από το απαράδεκτο wotlk , στο οποίο μόνο το Ulduar άξιζε και έπρεπε να ξέρεις τι σου γίνεται από game mechanics.

Γενικά το game έχει αλλάξει, έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό και πιστεύω ότι καλά έκαναν και μετέτρεψαν το WoW προσβάσιμο για gamers από +15 μέχρι γέρους, σαν την μάπα μου.

Όμως BWL 40 άρι...ω ρε κάτι ξενύχτια...πήγαινα στο γραφείο και κοιμόμουν μπροστά στο PC...:banging::banging::banging:

Link to comment
Share on other sites

Οκ, έκανα ήδη Pre order την Collectors Editon...ROFL!

Η digital deluxe δεν είναι το ίδιο με την collectors που δεν έχουν ανακοινώσει ακόμα τι θα έχει.

[MENTION=97]Trooper[/MENTION] το τελευταίο που ήταν το vanilla ήταν super δύσκολο, αν είχες τον χρόνο και ένα καλό αριθμό ατόμων πού ήθελαν να προχωρήσουν όσο εσύ αφιερώνοντας χρόνο, θα προχωρούσες.

Έχω παίξει με core raiders από vanilla-naxx guilds που περισσότερο στα wotlk-cara απλά δεν... και ήταν τελευταίοι... και δεν πα να ήταν 25/8 online.

Αυτό που είχε το vanilla ήταν η καινουργίλα κάτι που δεν είχαμε ξαναδεί, ο κόσμος, ο τρόπος που γίνονταν οι μάχες, τα μεγάλα boss και τα μοβ pixels (οχι το lineage δεν έχει καμία σχέση).

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Τοτε ήθελες απίστευτα πολύ χρόνο για να κάνεις οτιδήποτε και εδικά pve... skill όχι και τόσο, περισσότερο να βρείς 39 ακόμα να ξέρεις να πατάνε 2 κουμπιά και να μην κάθονται στις φωτιές. Το να είσαι αποδωτικός τώρα στο class σου είναι πολύ πιο δύσκολο από τότε.

Καλά τα vanilla raids αλλά το Ulduar (wotlk t8) θεωρίτε το κορυφαίο raid όλων των wowεποχών. Τώρα οι μάχες είναι πιο πολύπλοκες και συνήθως στο τέλος του instance βρίσκεται ένα boss δυσκολότερο από ότι έχεις δει μέχρι τώρα.

Τα attuments κόπηκαν περισσότερο για να βοηθήσουν τα προχωρημένα σε progress guilds που τους τελείωναν οι raiders και αναγκάζονταν να κάνουν ξανά και ξανά τα attuments για τα lowgeared recruits που μετά τους boostαραν κιόλας!

Όπως και το όλο το mini gear reset σε κάθε patch έγινε για τον ίδιο λόγο αλλά και για να βοηθήσει όλους να δούνε τα raid. Δυστυχώς χάθηκε το παλιό wowepic effect και αντηκαταστάθηκε με το wowheroic effect, που δεν είναι τόσο εντυπωσιακό και έτσι έκαναν και το ilvl να φαίνεται...

Οι περισσότερες αλλαγές έγιναν για να μπορούν όλοι από τους casual μέχρι τους hardcore να απολαμβάνουν περισσότερο το παιχνίδι.

Προσωπικά πιστεύω ότι το κάθε expack ήταν ξεχωριστό και όλα είχαν πράγματα να προσφέρουν στους παίχτες, δεν θεωρώ κανένα χρυσή εποχή, προτιμώ να τα κατατάσω με progress+ικανοποίηση στα raid στο κάθε patch.

Στο mop έχουν βάλει από νέους raid mechanisms, senarios και talent-skills revamps μέχρι petbatles και farmville...

νταξ δεν λέω ότι θα κάτσω να κάνω ότι βλακία βάλουν ή ότι όλα είναι καλά και ρεξικέλευστα...

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Συμφωνώ, απλά τότε κανείς δεν ήξερε απο MMO, και ότι ανακάλυπτες ήταν από μόνος σου, από φιλο που έπαιζε και απο thottbot. Τωρα όλα είναι έυκολα και στα δίνουν στο πιάτο. Δε μιλάω για heroic raids, αυτά θα πρέπει να είναι δύσκολα. Για μένα πλέον το wow σε κάθε exp του είναι για 1-2 μήνες max, μιας και raid δεν έχω το χρόνο να κάνω, ουτε να κάτσω να κλειστώ μέσα την τάδε ώρα/μερα για να πάω 2 ωρες raid. Mόλις μαξαρω από heroics κλπ, είτε πάω σε alt, είτε σταματάω.

Ισως με το raid finder να με κρατήσει λίγο παραπάνω μιας και είμαι πιο πολύ Pve παρά pvp.

Οτι και να είναι πάντως, wow είναι, το καλύτερο game ever :)

Link to comment
Share on other sites

Η digital deluxe δεν είναι το ίδιο με την collectors που δεν έχουν ανακοινώσει ακόμα τι θα έχει.

@Trooper το τελευταίο που ήταν το vanilla ήταν super δύσκολο, αν είχες τον χρόνο και ένα καλό αριθμό ατόμων πού ήθελαν να προχωρήσουν όσο εσύ αφιερώνοντας χρόνο, θα προχωρούσες.

Έχω παίξει με core raiders από vanilla-naxx guilds που περισσότερο στα wotlk-cara απλά δεν... και ήταν τελευταίοι... και δεν πα να ήταν 25/8 online.

Αυτό που είχε το vanilla ήταν η καινουργίλα κάτι που δεν είχαμε ξαναδεί, ο κόσμος, ο τρόπος που γίνονταν οι μάχες, τα μεγάλα boss και τα μοβ pixels (οχι το lineage δεν έχει καμία σχέση).

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Θα σε διορθώσω αλλά η Collectors Edition είναι ήδη σε pre order , από CD Media(για Ελλάδα) και αναγράφει επακριβώς τι εμπεριέχει:

WORLD OF WARCRAFT : MISTS OF PANDARIA COLLECTORS EDITION (PC MMORPG Games) - CD Media

Link to comment
Share on other sites

Επί Vanilla εποχής, εάν δεν ήσουν σε καλό guild απλά δεν μπορούσες να προχωρήσεις τον χαρακτήρα σου, έτσι ξεκαθάριζες την σαβούρα από τα διαμάντια Players.

Ξέρεις τι είναι να συντονίζεις 40 άτομα και να τα κάνεις placement στο MC και ΑQ40? Πονοκέφαλος μεν αλλά τόση απόλαυση όταν έπεφτε ο Ragnaros.

Μετά TBC άρχισαν τα pug raids και η σαβούρα παρέμεινε σαβούρα αλλά σε χρώμα μωβ.

Παίζοντας μέχρι πρότεινος Cataclysm δυστυχώς το skill έχει πάει περίπατο αλλά η μάχη με τον Deathwing ήταν αρκέτά καλή και η κατάσταση κάπως καλυτέρεψε από το απαράδεκτο wotlk , στο οποίο μόνο το Ulduar άξιζε και έπρεπε να ξέρεις τι σου γίνεται από game mechanics.

Γενικά το game έχει αλλάξει, έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό και πιστεύω ότι καλά έκαναν και μετέτρεψαν το WoW προσβάσιμο για gamers από +15 μέχρι γέρους, σαν την μάπα μου.

Όμως BWL 40 άρι...ω ρε κάτι ξενύχτια...πήγαινα στο γραφείο και κοιμόμουν μπροστά στο PC...:banging::banging::banging:

Όταν λες έπαιξες cata-ds μιλάς για raidfinder ή νόρμαλ με 30% nerf;

Btw το wotlk θεωρείτε καλήτερο από το cata από την πλειοψηφία.

Δυσκολία αν θες την βρίσκεις αλλά όχι στο raid finder που είναι για τέρμα low παίχτες όπου και εκεί ακόμα μπορούν να failάρουν και να τρών το ένα wipe μετά το άλλο.

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες έπαιξες cata-ds μιλάς για raidfinder ή νόρμαλ με 30% nerf;

Btw το wotlk θεωρείτε καλήτερο από το cata από την πλειοψηφία.

Δυσκολία αν θες την βρίσκεις αλλά όχι στο raid finder που είναι για τέρμα low παίχτες όπου και εκεί ακόμα μπορούν να failάρουν και να τρών το ένα wipe μετά το άλλο.

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Raidfinder δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτε, δεν ήμουν Pug αλλά μέλος/healer/ tank classes ,σε οργανωμένο pve guild.

Επίσης Cata raids & LK raids, πριν το νερφάρισμα.

Wotlk πέραν από κάποια επικά κομμάτια gameplay ήταν απογοήτευση ,o παράδεισος του κουλού. Το Cata μου άρεσε επειδή με έφερε ξανά στα παλιά λημέρια.

Ακόμη το guild μου συνεχίζει από το 2005 και είναι παλαιών αρχών, ελιτισμός μέχρι αηδίας αλλά καλά παιδιά, Σουηδικό guild και μάλλον θα αρχίσω ξανά να healaro με τον shaman μου ή να tankaro με τον warrior.

Link to comment
Share on other sites

Nα πω και εγώ την λαλακία μου σαν παιδί που έπαιζε wow απο vanilla μέχρι πριν 2 μήνες.

Και για μένα θεωρείτε καλύτερο το Wotlk απο οποιοδήποτε expansion...

Ειδικά hard modes Ulduar ηταν απόλαυση.

Γενικά το παιχνίδι όσο περνούσε ο καιρός "Αμερικανοποιητο" για να γίνει πιο εύκολο, πιο κατανοητό, να μην είμαστε mix/max σε ενα excel και όλα τα καλά.

Καλό και το vanilla και ωραίο και το MC/BWL/AQ40 (trash μετα απο twins κανεις? ΛΟΛ, Ouro? καλό ε). Απλά τότε ακόμα μαθαίναμε και το παιχνίδι ήταν σπασμένο με πάμπολα bugs (απο off combat rezers, 19 ss, negative res με CoE, πάρε να έχεις).

Απλά τώρα θέλουν να δώσουν σε όλους τα πάντα, αλλά ΟΤΙ και να σήκωσα έκτοτε ΔΕΝ συγκρίνεται με το ashbringer που να βαράτε τον κώλο σας κάτω :D

Αν και για μένα, το 1ο naxx απο 4 horsemen + ήταν απο τα μεγαλύτερα πέη που έχουν βγεί σε παιχνίδι.

(Οχι οτι ο algalon είναι walk in the park, αλλά σε κάθε expansion με beta και ιστοριες, δεν έχεις ΤΟΣΟ πολύ το στοιχείο του WTF γιατι το περιμένεις πάνω κάτω).

Πάντως ΜοΠ δεν θα πάρω, βγήκα απο τα ναρκωτικά μετά απο 6 χρόνια, δεν πάω πάλι μέσα. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, απλά τότε κανείς δεν ήξερε απο MMO, και ότι ανακάλυπτες ήταν από μόνος σου, από φιλο που έπαιζε και απο thottbot. Τωρα όλα είναι έυκολα και στα δίνουν στο πιάτο. Δε μιλάω για heroic raids, αυτά θα πρέπει να είναι δύσκολα. Για μένα πλέον το wow σε κάθε exp του είναι για 1-2 μήνες max, μιας και raid δεν έχω το χρόνο να κάνω, ουτε να κάτσω να κλειστώ μέσα την τάδε ώρα/μερα για να πάω 2 ωρες raid. Mόλις μαξαρω από heroics κλπ, είτε πάω σε alt, είτε σταματάω.

Ισως με το raid finder να με κρατήσει λίγο παραπάνω μιας και είμαι πιο πολύ Pve παρά pvp.

Οτι και να είναι πάντως, wow είναι, το καλύτερο game ever :)

Ακριβώς, αν και τότε δεν είχες χρόνο, θα έβλεπες πολύ λιγότερο από το παιχνίδι, τώρα τουλάχιστον κάτι μπορείς να κάνεις και να σείς παραπάνω, φαντάσου με τον χρόνο που διαθέτεις τώρα να έκανες brd ούτε καν raid!

Ναι την χαρά του να ανακαλύψεις κάτι την έχεις χάσει άλλα έτσι έχουν γίνει σχεδόν όλα, όχι το χ το ξέρουμε από την beta όχι το ψ το ξέρουμε από την ασία που είναι 2 patch μπροστά...

Πολλές φορές συγκρίνω το wow με την ταχύτητα της σύνδεσης. Κάποτες είχμε isdn και λέγαμε woooow δες πόσο γρήγορα συνδέεται καθόμασταν τρελές ώρες και πληρώναμε με νεφρά τον οτε, τώρα έχουμε adsl 24άρα με 20ευρο το μήνα και κλαιγόμαστε γιατί κατεβάζουμε με 1.9md/s και όχι 2.3mb/sec τα 30min που καθόμαστε μπροστά στο PC!

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά τώρα θέλουν να δώσουν σε όλους τα πάντα, αλλά ΟΤΙ και να σήκωσα έκτοτε ΔΕΝ συγκρίνεται με το ashbringer που να βαράτε τον κώλο σας κάτω :D

Τι το έκανες το account είπαμε;

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως λίγο τραβηγμένο αυτό που θα πω, αλλά είναι γεγονός:

Μάιος 2005, Nefarian BWL με άλλους 39 καμμένους, νομίζω στον server 2-3 guild τον είχανε ρίξει....τότε ήταν επιτυχία να δεις ακόμη και το Life Bar του Nefarian να αρχίσει να πέφτει (εάν έφτανες μέχρι εκεί)...Νομίζω 2ο try ήτανε και το φτάνουμε 5% η συγκίνηση που είχα ήτανε τεράστια 200 παλμοί το δευτερόλέπτο heals δεξιά αριστερά (holy pala) να μείνω ζωντανός μην πεθάνει το tank.

Τα τελευταία 30 δευτερόλεπτα του fight έτρεμα ολόκληρος από το άγχος σε σημείο που δεν μπορούσα να κρατήσω σταθερά τα χέρια μου να healάρω 4........3%............2%...........1% έπεσε.........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Ουρλιάζαμε στο ventrilo μέχρι το πρωί......................

Χωρίς υπερβολή μια από τις μεγαλύτερες συγκινήσεις και εντονότερες εμπειρίες της ζωής μου.

Δεν το ξανάνιωσα ποτέ μετά από τότε με κανένα άλλο raid/boss κτλ.....έτσι απλά.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως λίγο τραβηγμένο αυτό που θα πω, αλλά είναι γεγονός:

Μάιος 2005, Nefarian BWL με άλλους 39 καμμένους, νομίζω στον server 2-3 guild τον είχανε ρίξει....τότε ήταν επιτυχία να δεις ακόμη και το Life Bar του Nefarian να αρχίσει να πέφτει (εάν έφτανες μέχρι εκεί)...Νομίζω 2ο try ήτανε και το φτάνουμε 5% η συγκίνηση που είχα ήτανε τεράστια 200 παλμοί το δευτερόλέπτο heals δεξιά αριστερά (holy pala) να μείνω ζωντανός μην πεθάνει το tank.

Τα τελευταία 30 δευτερόλεπτα του fight έτρεμα ολόκληρος από το άγχος σε σημείο που δεν μπορούσα να κρατήσω σταθερά τα χέρια μου να healάρω 4........3%............2%...........1% έπεσε.........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Ουρλιάζαμε στο ventrilo μέχρι το πρωί......................

Χωρίς υπερβολή μια από τις μεγαλύτερες συγκινήσεις και εντονότερες εμπειρίες της ζωής μου.

Δεν το ξανάνιωσα ποτέ μετά από τότε με κανένα άλλο raid/boss κτλ.....έτσι απλά.

Οκ....ειλικρινά μόλις διάβασα την ανάρτηση σου και μου ξύπνησες τόσες αναμνήσεις...τι επικές στιγμές ρε γαμώτο:rip:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.