Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Φιλε νομιζω οτι δεν μπορεις,ειδικα σε Pet.δεν ειμαι 100 % σιγουρος.

pfff Γαμώτο.. Τι να κάνω να ανοίξω κανα Ticket? μπας και..

Μέχρι στιγμής έχω βρεί όλα αυτά εδώ..

TsJZBk8.jpg

Αγοράζεις τίποτα σημαντικό με τα Timeless? εκτός τα Items των Vendros..

Ψάνχω μια ώρα το ένα το 5 που δεν μπορώ να καταλάβω που είναι (πάνω στο λόφο..) (Έχω πάει παντού)

(EDIT μου φαίενται και το 5 το έχω βρει άμα είναι μέσα στην σπιλιά τον Lost Spirits θυμάμαι κάτι σήκωσα απο εκει και ξαναμπαίνω)

Γιατί διαβάζω το Guide για να καταλάβω που βρίσκεται..

Και θα συνεχίσω μια με τα Quests..

Μου λείπουν τα Shoulders και τα Boots..

Και μετά και από όπλα δεν ξέρω τι να κάνω και Trinkets..

Γιατί PVP δεν μπορώ να πάρω πρέπει να έχω λεειο 7150 Honor Points η κάτι τέτοιο και από Trinkets δεν ξέρω για Rogue δεν έχω βρει κάτι..

Έγινε επεξεργασία από sfirculitu
Link to comment
Share on other sites

pfff Γαμώτο.. Τι να κάνω να ανοίξω κανα Ticket? μπας και..

Μέχρι στιγμής έχω βρεί όλα αυτά εδώ..

Αγοράζεις τίποτα σημαντικό με τα Timeless? εκτός τα Items των Vendros..

Ψάνχω μια ώρα το ένα το 5 που δεν μπορώ να καταλάβω που είναι (πάνω στο λόφο..) (Έχω πάει παντού)

(EDIT μου φαίενται και το 5 το έχω βρει άμα είναι μέσα στην σπιλιά τον Lost Spirits θυμάμαι κάτι σήκωσα απο εκει και ξαναμπαίνω)

Γιατί διαβάζω το Guide για να καταλάβω που βρίσκεται..

Και θα συνεχίσω μια με τα Quests..

Μου λείπουν τα Shoulders και τα Boots..

Και μετά και από όπλα δεν ξέρω τι να κάνω και Trinkets..

Γιατί PVP δεν μπορώ να πάρω πρέπει να έχω λεειο 7150 Honor Points η κάτι τέτοιο και από Trinkets δεν ξέρω για Rogue δεν έχω βρει κάτι..

Καλα αυτο με τα coins ******* εκανες..Τωρα στα σωστα.

Με τα Timless Coins επρεπε να αγορασεις Mogu Rune of Fate για reroll στο Throne of Thunder LFR για να παρεις σωστα items τα timeless ειναι για catch up αλλα χωρις socket και σετ βονους ειναι για πεταμα.

Trinkets θα αγορασεις, ενα απο Krasarang Wild στο ShieldWall Operation QuarterMaster 496 Level με justice points και ενα απο Townlong Steppes με Justice Points παλι, το ιδιο με rings για το ShieldWall operation βρες το quest που δεν στελνει εκει, καπου γυρω απο το shrine στο κεντρο ειναι, κανε τα 1-2 quest και αυτο.

Οπλα θα παρεις τα Tyrannical με honor κατσε φαρμαρε ή μπες Throne of Thunder και reroll οπου εχει οπλα, αν και ξοδεψες τα Timeless Coins σε μαλακιες οποιτε απλα καθυστερησες τον εαυτο σου σκοτονε τα rare spawn στο νησι, τις πρωτες φορες ριχνουν 1K coins + μερικα απο τα μεγαλα.

Επισης για γρηγοροτερο farm για honor καθε 45 λεπτα, στα Krasarang στην horde πλευρα εχει 3 rare spawn που το καθενα δινουν 250 honor + αναλογα bonus απο guild και banner αν εχεις για γρηγοροτερο farming.

Έγινε επεξεργασία από potis
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14946]potis[/MENTION] Νταξ τα κρατάω τα παραπάνω..

Επίσης τι Addons να βάλω? Για να κάνω αυτά τα ωραία τα σχέδια στο WoW..

Και τι παίζει από Servers σε Horde μεριά γιατί βλέπω ο Twilight Hammer να είναι ψόφιος ή είναι η ιδέα μου.. Γιατί έβλεπα Youtube αλλά ήταν ανεβασμένα το καλοκαίρι γινόταν πανικός Timeless τώρα μέχρι τώρα λίγα πράγματα από κόμσο αλλά στην Ogrimmar έχει κόσμο..

[MENTION=14946]potis[/MENTION] τώρα αυτά τα Mogu Rune κτλπ θα τα ψάξω για την ώρα κάνω Q..

Με τα Valor Points τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

addons μπορεις να δεις στο http://www.curse.com/addons/wow.απο server για pvp ξερω ειναι ο stormscale αλλα εχει πολυ κοσμο.τα valor points ειναι απο pve οσο κανεις raid,heroic instance μαζευεις και παιρνεις pve items.

Link to comment
Share on other sites

Και τι παίζει από Servers σε Horde μεριά γιατί βλέπω ο Twilight Hammer να είναι ψόφιος ή είναι η ιδέα μου.. Γιατί έβλεπα Youtube αλλά ήταν ανεβασμένα το καλοκαίρι γινόταν πανικός Timeless τώρα μέχρι τώρα λίγα πράγματα από κόμσο αλλά στην Ogrimmar έχει κόσμο..

Δεδομένου ότι δεν υπάρχει 100% σίγουρος τρόπος να μετρήσει κανείς πληθυσμό, μιας και δε προσφέρει τέτοια data/api η Blizzard, το καλύτερο που έχουμε είναι κατα προσέγγιση. Δηλαδή σκαννάρει το armory και αποκλείει alts με πλάγιες μεθόδους:

EU (EN) WoW Realms :: WoWProgress - World of Warcraft Rankings

To score προκύπτει από τη παγκόσμια κατάταξη όσoν αφορά το PVE, η ένδειξη queue, αν και προφανής, σημαίνει πως στα peak times του o server έχει login queue.

Tώρα στο κομμάτι που σε ενδιαφέρει: Population

Population - amount of unique players that meet any of the two conditions:

- has a level 90 character that killed something in Tier 15 Normal

- has a level 90 character in a guild that killed something in Tier 15 Normal

...που σημαίνει πως ναι μεν πιάνει τους PVEers αλλά όχι τους PVPers. Αν και οκ αρκετοί κάνουν και κανένα normal boss, οπότε σε γενικές γραμμές πρέπει να χάνει μια μειοψηφία.

Εναλλακτική λύση με την οποία όμως δεν έχω πολυασχοληθεί και δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη είναι σαν μεθοδολογία:

http://wow.realmpop.com/eu.html

Φαίνεται να είναι όμως πιο λεπτομερές.

Έγινε επεξεργασία από Andeus
Link to comment
Share on other sites

Από το παρακάτω μπορείς να πάρεις μια ιδέα τόσο για το population όσο και για το pve progress στο κάθε eu-english relam.

EU (EN) WoW Realms :: WoWProgress - World of Warcraft Rankings

να ξέρεις όταν γράφει "queue" σημαίνει ότι περιμένεις στην ουρά για αν μπεις στο realm, ώρες αιχμής αυτό μπορεί αν σημαίνει μέχρι και 1 ώρα+ αναμονή!

υ.γ. Έψαχνα κάπου να δοκιμάσω το Shadowplay και βρήκα το lk25hc, uploading στο youtubη atm χωρείς κανένα edit.

edit lol το ίδιο λινκ [MENTION=22484]Andeus[/MENTION]

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το Video, δεν είναι έτοιμες όλες οι αναλύσεις ακόμα από το youtube.

Όπως είπαμε δοκίμασα shadowplay στο εβδομαδιαίο run lk25hc για invinsible.

Δεν θέλω να δείξω skill ή κάτι τέτοιο άλλωστε πάνε τα ilvl που χρειάζονταν να προσπαθήσω για να τον ρίξω, ο [MENTION=391]Borg[/MENTION] ξέρει για τι πράγμα μιλάω :p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=h9JVxrdnAG0]Hunter Solo LK25hc Patch 5.4 552ilvl (Nvidia ShadowPlay test) - YouTube[/ame]

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, οποιος ξερει τι γινεται με gamecards ας μιλησει εδω.

Υπαρχει τρομερη ελλειξη, θεσσαλονικη παντως ..μιας και πριν ενα μηνα που εβαλα βρηκα με το ζορι και ηταν απο τις τελευταιες, σημερα που πηγε φιλος, Πλαισιο δεν εχουν καμια ΠΟΥΘΕΝΑ του ειπαν (αν και απλα νομιζω εννοουοσαν στο καταστημα στο κεντρο) Seven τα ιδια εδω και ενα μηνα, και Public τον ειπαν "Pre-order".

Καπου (ισως σε αυτο το ποστ και δεν το βρισκω τωρα) διαβσα οτι η εταιρια που τις εφερνε σταματησε/εκλεισε κατι τετοιο.

Ξερει κανεις τι και πως?!

Κυριως για info.

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά επειδή δεν χρησιμοποιώ χρεωστικές η παρόμοια πράγματα , αγοράζω prepaid game card , το ποιο εύκολο που έχω βρει επειδή χρησιμοποιώ paysafe card για το league of legends μπαίνω στοKinguin.gr - Πλειοδοτήστε, Κατεβάστε και Παίξτε! και αγοράζω απο εκεί

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει στα μαγαζιά, έχει πάνω από χρόνο να αγοράσω από μαγαζί, online αγοράζω κάρτες (είναι 4-5 ευρώ φθηνότερα) ή από κάναν "εμπιστοσύνης" και γλιτώνω μερικά euro.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

ναι και γω μεσω ιντερνετ βαζω 13 ευρω το μηνα και τελος.ετσι ωστε και να βαρεθεις δεν κλαις το 25 ευρω.

21-23 ευρώ μπορείς να βρεις την 2μηνη κάρτα στα μαγαζιά που πουλάνε cd Keys.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Ο καιρός γαρ εγγύς.

Blizzcon soon. Ελπίζω μόνο να έχουν σχεδιάσει κάτι για το ενδιάμεσο, όχι απαραίτητα raid, γιατί πάλι την μπογιά να στεγνώνει στον τοίχο θα βλέπουμε...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.