Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από kender

Ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω πώς φτιάχνω μακροεντολές...

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι πρέπει να κάνω??

τι ενοεις με αυτο? τι μακροεντολες?

Link to comment
Share on other sites

Φτιαχτε κανα priest για pvp.Εκανα 3 αγωνες με εναν 52 level και το μονο που του εκανα ηταν 2-3 hit.Κανει τα dot spell του και μετα absorb dam και περιμενει να ψωφισεις.

Οσο για τις μακροεντολες ειναι μια σειρα απο ενεργειες που μπορεις να κανεις με ενα κουμπι.

Π.χ. εγω με ενα κουμπι κανω melee attack και aspect of the monkey μαζι.Μπορω να κανω το mark και να στειλω το pet με ενα κουμπι κτλ.

Για τους rogue το πιο χρησιμω macro ειναι το swing weapon ,να αλλαζουν οπλα με ενα πατημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από disaster

παιδια σε ποιο realm μπαινετε?σε ποιον δηλαδη ειναι οι περισσοτεροι ελληνες?μου φαινεται πως εκανα γκαφα και πηγα σε realm που δεν μπαινουν ελληνες

Πολλοι ειναι στον crushridge, και αρκετοί ειναι στον daggerspine οπου ειμαστε ο Zyx κι εγώ και διάφοροι άλλοι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα σπάσω το κεφάλι μου. Είμαι lvl 8 Troll Shaman και έχω ένα περίδρομο κομμάτια πανοπλίας τα οποία δε μπορώ να φορέσω γιατί λέει χρειαζομαι το mail (υποθέτω ότι είναι armor skill) Ξέρει κανείς που μπορώ να το μάθω;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LL_NEO

Ρε παιδιά θα σπάσω το κεφάλι μου. Είμαι lvl 8 Troll Shaman και έχω ένα περίδρομο κομμάτια πανοπλίας τα οποία δε μπορώ να φορέσω γιατί λέει χρειαζομαι το mail (υποθέτω ότι είναι armor skill) Ξέρει κανείς που μπορώ να το μάθω;

Απλα πουλα τα, μεχρι να φτασεις 40, θα βρεις αλλα, απο 30-35 και πανω να τα κρατάς.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο Troll Shamanakos μου ονόματι Daprezident βρίσκεται σε lvl 14 μέσα στο daggerspine.

Δυο καινούργιες απορίες.

Διάλεξα ως skills το skinning(lvl75) και το tailoring(lvl50). Το θέμα είναι όμως οτι δεν πολυσυνδέονται μεταξύ τους. Μήπως θα ταν καλύτερα να γυρίσω το tailoring σε leather για να έχω ως πρώτη υλη του ενός το αποτέλεσμα του άλλου;

Επιπλέον υπάρχει κάπου κάτι που να λέει πότε ο κάθε χαρακτήρας μπορεί να μάθει καινούργια skills? Πχ έχω ένα ωραιότατο sword φυλαγμένο. Αξίζει να το κρατήσω ή θα μάθω sword skill του αγίου γούτσου γούτσου;

Link to comment
Share on other sites

sword ο shaman δεν μπορει να παρει ποτε. mace 1h 2h axe 1h 2h θελει talents ομως. dagger κ first weapon κ stuff αυτα μπορει να παρει οποτε πουλημα τρελο. κοιτα παλι και αυτος ο συνδιαζμος δεν τεριαζει. tailoring enchanting η leather με skining. καθε 75skill ο εκπαιδευτης σου λεει σε ποιο μερος να πηγενης για να κανεις upgrate :p και ειναι μεχρι 255 απο κει και πανω μονο με συνταγες. απο προσοπικη εμπηρια. εχω tailoring enchanting 300 k 278 σε αλλο παιχτη alchemy κ hearbalism και skining με mining δεν ταιριαζουν τα δυο τελευταια αλλα. το tailoring προσφερη πολλα λεφτα αλλα πρεπει να το πας 300 ποιο πριν τπτ. το enchanting θα σπαταλησεις πολλα λεφτα μεχρι να το ανεβασεις αλλα πολλα λεμε. και μετα προσφερη χρημα αλλα κ παλι ειναι κ κουραστικο να βρης τα αντικημενα και βαρετο να βγενης και να κανεις τον ζητιανο ποιος θελει enchant κ κουρα φεξαλα. εχω βαρεθη κανονικα. οι συνταγες αν δεν τις βρης απο drop τις καλες απλα ειναι πανακριβες aka 300 gold κτλ. απο ολα αυτα που εχω δοκιμαση πιστευω οτι το mining με skinig ειναι οτι καλυτερο υπαρχη. ανεβενη ευκολα δεν ξοδευεις φραγγο για να ανεβης. και σου προσφαιρει πολλα λεφτα απλα πρεπει να ασχολησε με το ah. εκτος απο το tailoring αλλα και παλι σου λεω μονο στα 300 αν τα ηξερα κ επαιζα απο την αρχη mining κ skining θα επερνα. με τα λεφτα που θα εβγαζα θα αγοραζα κ τσαντες και θα εκανα κ enchant οτι ηθελα. εδω καλα καλα σε μενα δυσκολευομαι να κανω enchant :p

Link to comment
Share on other sites

Για το Shaman οπως σου είπε και ο Zyx, Mace/Axe/Dagger απο 1-hand, και Two handed Axes & Maces για τα 2πλα. Εγω παίζω με ασπίδα γιατι δίνει πάρα πολύ σε armor και χωρίς αυτή δε λεει καθόλου. Οποτε οτι αλλο βρισκεις πουλα αβέρτα. Για τοσο μικρό λεβελ που εισαι μην ασχοληθείς πολύ με το ΑΗ, απο το 20 και μετά.

Εχω leatherworking 263 / skinning 300. Ειναι αρκετά προσοδοφόρο αλλά οχι και τρελλά πράγματα. Τα δερματα πουλιούνται καλά αλλα μόνο απο κάποιο λεβελ και πανω. Θα σου πρότεινα engineering, μιας και φαίνεται ενδιαφέρον και φτιαχνεις πράγματα που τα φοράς κυρίως εσυ. Στο leatherworking επρεπε να περάσω το λεβελ 36 για να φορέσω αυτά που έφτιαχνα. Συνήθως αυτά που μπορούσα να φτιάξω ηταν χειρότερα απο αυτά που έβρισκα, και τώρα πάλι στα ιδια ειμαι περίπου. Εφτιαξα ενα καλο chest το οποιο μου στόιχησε 20 gold , αλλα απο κει και περα το χαος. Συνταγές δύσκολα βρίσκω για να ανεβάσω το λεβελ μου.

Στον daggerspine ειμαι Ltrooper :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

κριμα ρε συ:( θα ηταν φανταστικο αν υποστηριζε sli

στο θεμα ποιο παιχνιδη θα παιζει με sli ευθηνεται η nvidia

llneo τι επαθες μιση ωρα σε μιλαω group σε κανω κ με γιωνεις. μηπως δεν γουσταρης καλομοιρακη? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

κριμα ρε συ:( θα ηταν φανταστικο αν υποστηριζε sli

Πιστεύω *κάποια* στιγμή να το φτιάξουν. Ευτυχώς που το υπόλοιπο σύστημα κρατάει τα fps ψηλά για 1600χ1200 που παίζω..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.