Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Aias

Ακομα και να ειχες κατεβασει καποια beta version θα μπορουσες να παιξεις κανονικοτατα. καλα οταν αρχισεις να χτυπας 8ωρα να δω πως θα συνεννοηστε.:computer:

αυτο να λεγετε. μετα απο λιγο θα εχετε προβλημα σιγουρα. εκτος και αν εχετε μετρο στο gaming.

παντος μετα το 55 το lvling ειναι πολυ βαρη για φαρμερ και μετα quest τωρα τελευτεα δεν τα παω και πολυ καλα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

αυτο να λεγετε. μετα απο λιγο θα εχετε προβλημα σιγουρα. εκτος και αν εχετε μετρο στο gaming.

παντος μετα το 55 το lvling ειναι πολυ βαρη για φαρμερ και μετα quest τωρα τελευτεα δεν τα παω και πολυ καλα

Πως να τα πας,εγω ειμαι 47 και ολο elite και dungeon εχω μαζεψει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias

Πως να τα πας,εγω ειμαι 47 και ολο elite και dungeon εχω μαζεψει...

βρε τα dungeon ειναι τα πιο ωραια για μενα. σε λιγο το καλυτερο instance απο θεμα xp ειναι το zf για σενα θα δεις πολυ xp παιζει. γενικα με αρεσει γιατι στα dungeon εχει και αντικημενα. συμαντικο ειναι να εχεις μαζεψει ολα τα q και μετα να μπεις μεσα. αλλα αυτα τα μικρο q με εχουν κουρασει και εχω γινει μεγαλο(ς) (λαμογιο... ουπς) φαρμερ ηθελα να πω:D αληθεια aia οι βομβες που φτιαχνεις τι dmg κανουν και σε ποσες γιαρδες εχουν ακτινα? γιατι ο ενας μου παιχτης σιγουρα θα γινη engineer

Link to comment
Share on other sites

Εγω εγινα Gnomish Engineer αν και Horde.Στα 200 skill point διαλεγεις μεταξυ Gnomish και Goblin.

Gnomish εχει πολλα Gadget ενω ο Goblin εχει οπλα,σφαιρες,βομβες κτλ.

Μεχρι τα 200 που μπορουσα να φτιαχω βομβες πηγαιναν 150-250 dam

Στα 230 τωρα (Gnome Engineer) εχω φτιαχει ενα δυκτακι που κανει stun και μια ακτινα που κανει shrink (-250 Attack Point) .

Βεβαια δεν εχουν 100% success και μπορει να εχουν παρενεργιες.Σε pvp ομως ειναι φοβερα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pseira

Τι είναι φάρμινγκ; βρήκα στο γοογλη κάτι αλλά μου φαίνεται άσχετο...

Φαρμινγκ ειναι το να σκοτώνεις τερατα για XP και χρήματα/αντικείμενα που πέφτουν. Δεν ασχολείσαι δηλαδή τόσο με quest, οσο με το να σκοτώνεις τέρατα.

Εγω απο το 31 μεχρι και το 40 που ειμαι τώρα εκανα 85% φαρμινγκ για να μαζέψω τα 90 gold που θέλει το mount. Τελικά το πήρα χτές το βράδυ!!:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Το <<απλο>> mount ειναι στα 90G και μπορεις να το παρεις απο level40 και μετα,δινει 60%speed και το Elite mount ειναι στα 900G(!) και δεν μπορεις να το παρεις γιατι ειναι πανακριβο( :Ρ ) (δινει 100% speed και αυτο μαλλον μετα απο τα 40 level).

ο rogue ειναι παρα πολυ καλος και σε pve και σε pvp (κατα την γνωμη μου ο πιο lamer pvp character μετα απο τον lamopaladin).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pseira

90 gold θελει το mount??? Και πρέπει να το πάρεις μέχρι ενα συγκεκριμένο level αλλιώς δε μπορείς; Επίσης επειδή το περιμένω και γω, τελικά να διαλέξω rogue αρχικά; Δε θα έχω πρόβλημα με parties?

Το mount μπορείς να το πάρεις οπως ειπε και ο Αιας οταν πας λεβελ 40. Το ελιτε μουντ μπορεις να το παρεις οταν πας λεβελ 60.

Αρχική απάντηση από stamatas

ειμαι 47 και δεν ανεβαινει με τιποτα το λεβελ.

πρεπει να σκωτωνω ενα 8ωρο τερατα χωρις σταματιμο για να ανεβω.

ασε που εχω κανει ολα τα απλα quests και μου εχουνε μηνει μονο elite dungeon και τετοια.

Ε αυτό ειναι το νοημα του παιχνιδιου, να κανεις ελιτε quest και οχι να παίζεις μονος σου σκοτώνοντας τέρατα. Γιαυτο και όσο ανεβαίνεις τα elite quest γινονται περισσότερα απο τα απλά. Εγω πήγα ενα 2ωράκι στο Scarlet Monastery και απο 40 πήγα 41 και κάτι. Βρήκα και κάτι τρελλά αντικείμενα :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pseira

90 gold θελει το mount??? Και πρέπει να το πάρεις μέχρι ενα συγκεκριμένο level αλλιώς δε μπορείς; Επίσης επειδή το περιμένω και γω, τελικά να διαλέξω rogue αρχικά; Δε θα έχω πρόβλημα με parties?

παρε rouge ειναι παρα πολυ καλος. και το ζητημα ειναι τι κανει σε pvp που εκει ειναι ενας απο τους καλυτερους.

Αρχική απάντηση από stamatas

ειμαι 47 και δεν ανεβαινει με τιποτα το λεβελ.

πρεπει να σκωτωνω ενα 8ωρο τερατα χωρις σταματιμο για να ανεβω.

ασε που εχω κανει ολα τα απλα quests και μου εχουνε μηνει μονο elite dungeon και τετοια.

εσυ τωρα θες ενα 8 ωρο εγω που θελω 3 8ωρα και βαλε :p τπτ πρεπει να ξαναρχισω τα q βαρεθηκα και θελω να τελιωνο να παω 60 γιατι θελω κατι dagger φωτια. βλεπω κατι τιμες στο ah και απορο πως τις βαζουν εχτες ενας πουλουσε ενα staff 700gold κατσε ρε φιλαρακι τι πουλας οικοπεδο.

Rommel.Gr μπραβο σας αλλα δεν ειπαμε ακομα την τελευτεα μας λεξη :p

@ Trooper αν παιζεις με 2h στο μοναστηρη το boss στο δευτερο, πεταει ενα axe δηλητιριο μια φορα το ειδα βεβεα γιατι ειναι random αλλα δυστιχος ειχα μαζι μου warior και το αφησα να το παρει αυτος. ειναι κατσε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

εσυ τωρα θες ενα 8 ωρο εγω που θελω 3 8ωρα και βαλε :p τπτ πρεπει να ξαναρχισω τα q βαρεθηκα και θελω να τελιωνο να παω 60 γιατι θελω κατι dagger φωτια. βλεπω κατι τιμες στο ah και απορο πως τις βαζουν εχτες ενας πουλουσε ενα staff 700gold κατσε ρε φιλαρακι τι πουλας οικοπεδο.

Rommel.Gr μπραβο σας αλλα δεν ειπαμε ακομα την τελευτεα μας λεξη :p

@ Trooper αν παιζεις με 2h στο μοναστηρη το boss στο δευτερο, πεταει ενα axe δηλητιριο μια φορα το ειδα βεβεα γιατι ειναι random αλλα δυστιχος ειχα μαζι μου warior και το αφησα να το παρει αυτος. ειναι κατσε καλα.

Θα το δοκιμάσω, τωρα με το μαιλ εχω ανέβει σε 3200 αρμορ! Απιστευτο νούμερο, 2-3 λεβελ πριν ειχα 1700 με το ζόρι. Μου λείπει καποιο καλο head και legs . Ενα quest στη gromeregan δίνει reward legs με 396 αρμορ!

Οσοι έχετε κανει raids, δε σέρνεται γενικα το παιχνίδι ? Εγω σε 2 που ήμουν παρών, ηταν αδύνατον να κανεις σχεδόν οτιδήποτε, το ένα ηταν 80 alliance άτομα στο Arathi και δε μπορουσα να κανω κλικ ουτε παίχτη.

raid1.jpg

http://www.nobrains.gr/wow/raid2.jpg (για 1600χ1200)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias

Συνηθως πιο χαμηλα level δεν μπορουν νακρυφτουν απο σενα.

ενταξη εξαρτατε ποσο χαμηλα. παντος και παλι αν τον δεις διπλα σου παλι δεν προλαβενης.

εμενα ενας φιλος rouge με ειπε πως τον κερδιζουν οι shaman αλλα πρεπει πρωτα να των δω και να τον χτυπησο με ενα schok spell αλλα πρεπει να τον δω γιατι αλλιως παπαλα:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.