Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Βασικά ο καθένας έχει τα καλά του και τα κατά , πχ από εμένα που βλέπω και τα καλά σχόλια που ακούω από συμπαίκτες , όπως ως μάγος που είμαι εγώ έχω το καλύτερο attack από όλους και όταν λέω όλους το εννοώ αλλά ύστερη όπως είναι φυσικό στην άμυνα και ότι τα πάρα πολύ δυνατά μαγικά θέλουν τα sec τους

Link to comment
Share on other sites

Ο rogue ειναι πολύ καλός χαρακτήρας. Μεγάλο damage, γινεται και αόρατος , ωραία spells. Ισως για λεβελ 60 να ειναι μειονέκτημα οτι φοράει μονο leather, αλλά φαντάζομαι κατι θα εχει να ανταπεξέλθει. Εμένα με εξέπληξε ο warrior. Μεγάλη υπόθεση να τον έχεις στην ομάδα σου, τρελό ΤΑΝΚ, απλά heal του κάνεις και αντέχει ανετα και 2 και 3 μαζί.

Με εκνευρίζουν οι alliance αδερφούλες που ειναι λεβελ 50 και 60 και την πέφτουν σε level 30 ετσι για να κάνουν χαβαλέ...

Link to comment
Share on other sites

Αντε να βγει το πατς να δουμε τι θα γινει... Zyx ξερεις αν χρειάζεται να κουβαλάω τα τοτεμ μαζί μου ? Τα air, water , fire, earth ?

Γμτ πρεπει να μαζέψω λεφτά για το μουντ σιγά σιγά και δε ξέρω σε πιο σημείο ειναι καλό για το λέβελ μου. Λεω να παω προς Hillsbrad και μετα να παω στα Αραθι που ειναι διπλα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias [Σήμερα, στις 12:56]

Πες τα.Honor που τους χρειαζετε.

Τι λετε ρε!!!!!!!!!!!Ειμαι lvl 35 νανος και οποιος δικος σας απο 39 και πανω με βλεπει με περνει στο κυνηγι:mad: απο 39 και κατω ομως περνουν τα @@ μου:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Αντε να βγει το πατς να δουμε τι θα γινει... Zyx ξερεις αν χρειάζεται να κουβαλάω τα τοτεμ μαζί μου ? Τα air, water , fire, earth ?

Γμτ πρεπει να μαζέψω λεφτά για το μουντ σιγά σιγά και δε ξέρω σε πιο σημείο ειναι καλό για το λέβελ μου. Λεω να παω προς Hillsbrad και μετα να παω στα Αραθι που ειναι διπλα...

ναι δυστιχος πρεπει. εκει πανε εισαι οκ για το lvl tarren mill πανε πολυ ξυλο αλλα εχει πολυ πραμα και εκει και εκει κοντα. λεφτα οπως και διποτε μην νομιζεις και εγω βλακεις εκανα τα ετρογα και αναγκαστικα να δανιστο 60gold απο ενα φιλο. βασικα μου τα εδωσε αυτος αλλα ενοητε οτι θα του τα επιστρεψω... ατοκα ομως:p

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το cosmos εχω αλλα καποια παλια εκδοση και που και που μου πεταει errors.Σπαστικο αν εισαι στην μεση pvp

.Αυτο τον καιρο ψαχνω τροπο να κραταω(ή να δημιουργω) αποσταση σε 1vs1 pvp.Αν εχει κανεις καμια ιδεα ας μου πει.

Δοκιμασα να κανω Wing Clip απο melee που κανει 50% speed reduction για 10 sec,αλλα δεν προλαβαινεις να παρεις αποσταση ετσι.

Να μην εχει stun και ο Hunter,αδικια.

Αντε πηγα lvl 40 και οπου με δουν 2-3 alliance με level 35-36 με περνουν στο κυνηγι .Σκοτωνω τον εναν αλλα μετα περνω τα @@ μου...Εχει γινει εκνευριστικο.

Δεν εχω βαλει ποντους στο survival που ειναι για melee ,επειδη δοκιμαζω να φτιαξω το τελειο pet.Βρηκα το πιο γρηγορο ζωο (εκανα ταξιδι στο Swamp of sorrows να το παρω) και το κτιζω σιγα σιγα.Αντε να δουμε αν καταφερω τιποτα...

Οσο για mount εχω 30 gold,10 δημοπρασιες στο auction house και 30 gold δωρεα απο εναν φιλο μου.Ελπιζω να παρω γρηγορα το kodo μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι χτες βρηκα επιτέλους και την τελευταία σελίδα απο το quest : The Lost pages (απο ανταλλαγή με εναν άλλο, του έδωσα 4 και μου εδωσε 1). Οπότε την κοπάνησα απο την Ashenvale και πήγα στα Hillsbrad. Ποιους προτείνετε να σκοτώνω για καλά drops και λεφτά ? Διάβαζα για τα ελεμενταλς οτι ρίχνουν συνέχεια πέτρες οι οποίες πουλιούνται για 1- εως 5 σιλβερ, αλλά δε ξέρω που ακριβώς να τους βρώ.

Το cosmos ειναι πολύ καλο, κολάει καμια φορά αλλά γενικά με εχει βοηθήσει παρα πολυ. Ειδικά με τις έξτρα μπάρες και το χάρτη ειναι τρομερό.

Τελος οι φιλίες με την alliance, KOS απο εδώ και πέρα, αφου και αυτοί το ίδιο κάνουν γιατι εγω να κάνω τον καλό ? Χτες με σκότωσε πισώπλατα ενας λεβελ 42 νανος. Βάραγα ενα τέρας , και ηρθε απο πίσω και με σκότωσε , ισα ισα να τον δώ οταν πέθαινα πρόλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stamatas

εγω ειμαι 36 και παω desolace.

στα Hillsbrad και Αραθι πηρα 2 λεβελ. πηγα 33 και εφυγα 35.

για να μη ψαχνετε

http://www.goblinworkshop.com/

http://www.thottbot.com/

εντωμεταξυ εληξε ο μηνας και μου κοψανε τη συνδρομη.

πηρα καρτα προπληρωμενου χρονου απο την τραπεζα κυπρου αυθημερον μεσα σε 20 λεπτα. εβαλα μεσα 50 ευρο και εδωσα τον αριθμο της στην blizzard.

αν κανει κανεις καμια κομπινα απο το ιντερνετ και παει να μου παρει τα λεφτα ή να την χρεωσει θα παρει τα 50 ευρο που εχει μεσα.

ποιο ευκολο ειναι αυτο απο το να περιμενω ποτε θα ερθουν οι καρτες προπληρωμενου χρονου της blizzard.

Τι σκότωνες για πιο πολλά λεφτα και drops ?

Και εγω ειχα πρόβλημα με τη συνδρομή και μπηκα στο σιτε ξαναέβαλα τα στοιχεία της κάρτας και την πήρε κανονικά. Καποια μαμακια εχουν κανει φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias

Και εγω το cosmos εχω αλλα καποια παλια εκδοση και που και που μου πεταει errors.Σπαστικο αν εισαι στην μεση pvp

.Αυτο τον καιρο ψαχνω τροπο να κραταω(ή να δημιουργω) αποσταση σε 1vs1 pvp.Αν εχει κανεις καμια ιδεα ας μου πει.

Δοκιμασα να κανω Wing Clip απο melee που κανει 50% speed reduction για 10 sec,αλλα δεν προλαβαινεις να παρεις αποσταση ετσι.

Να μην εχει stun και ο Hunter,αδικια.

Αντε πηγα lvl 40 και οπου με δουν 2-3 alliance με level 35-36 με περνουν στο κυνηγι .Σκοτωνω τον εναν αλλα μετα περνω τα @@ μου...Εχει γινει εκνευριστικο.

Δεν εχω βαλει ποντους στο survival που ειναι για melee ,επειδη δοκιμαζω να φτιαξω το τελειο pet.Βρηκα το πιο γρηγορο ζωο (εκανα ταξιδι στο Swamp of sorrows να το παρω) και το κτιζω σιγα σιγα.Αντε να δουμε αν καταφερω τιποτα...

Οσο για mount εχω 30 gold,10 δημοπρασιες στο auction house και 30 gold δωρεα απο εναν φιλο μου.Ελπιζω να παρω γρηγορα το kodo μου.

Ο hunter νομίζω οτι ειναι σχετικά αδύναμος χαρακτήρας για PVP, αυτη την εντύπωση έχω δλδ. Εχεις μαζέψει αρκετά χρήματα, τι prof εχεις πάρει ? Απο εκει τα βγάζεις, ή απο drops ?

Link to comment
Share on other sites

Απο το επαγγελμα δεν εχω βγαλει σχεδον τιποτα(ειμαι engineering).Τα περισσοτερα απο τα instants(elite quests) που πεφτει πολυ πραμα και απο γενικο εμποριο στο Action House(αγοραζω φθηνα και πουλαω λιγο πιο ακριβα ή πολυ αναλογα).Εχει τυχη να παρω ring 1 gold sold out και να το δωσω 2.5.Βεβαια οσο τα level ανεβαινουν, πεφτουν καλυτερα αντικειμενα απο τα τερατα (μεγαλυτερο level) και οι αμοιβες ειναι πολυ καλυτερες(και απο αντικειμενα και απο χρημα).

Link to comment
Share on other sites

αποο το tarren mill πανω ειναι τα elementals στο dallaras αν δεν κανω λαθος ετσι γραφετε. αλλα εισαι μικρος για εκει και θελει στανταρ group. βασικα παιδια εγω δεν ασχολουμε και παρα πολυ ακομα με το pvp αλλα δινω που και που μαχες. αλλα ετσι ειναι η μαχες ειναι πισοπλατες πολλες φορες. και μενα μου το κανουν και εγω το εχω κανει. το πιο μεγαλο γελιο ειναι στο booty bay που εχω συναντισει εως τωρα με μαχες μεσα στην πολη και να μας κυνηγανε και οι φρουροι πολυ γελιο

aias ωραιος φτιαχνεις βομβες ε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

αποο το tarren mill πανω ειναι τα elementals στο dallaras αν δεν κανω λαθος ετσι γραφετε. αλλα εισαι μικρος για εκει και θελει στανταρ group. βασικα παιδια εγω δεν ασχολουμε και παρα πολυ ακομα με το pvp αλλα δινω που και που μαχες. αλλα ετσι ειναι η μαχες ειναι πισοπλατες πολλες φορες. και μενα μου το κανουν και εγω το εχω κανει. το πιο μεγαλο γελιο ειναι στο booty bay που εχω συναντισει εως τωρα με μαχες μεσα στην πολη και να μας κυνηγανε και οι φρουροι πολυ γελιο

aias ωραιος φτιαχνεις βομβες ε?

Τελικα δε μου ειπες, τα τοτεμ τα κουβαλάς μαζί σου? ή τα εχεις αφήσει στην τράπεζα? Εκτος απο Hillsbrad foothills, εχετε καμια αλλη περιοχη να προτείνετε για το λεβελ μου ?(32)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Τελικα δε μου ειπες, τα τοτεμ τα κουβαλάς μαζί σου? ή τα εχεις αφήσει στην τράπεζα? Εκτος απο Hillsbrad foothills, εχετε καμια αλλη περιοχη να προτείνετε για το λεβελ μου ?(32)

ναι πρεπει να τα κουβαλας αν θες να βγαζεις τοτεμ. κατσε εκει καλος εισαι για το lvl σου.

Link to comment
Share on other sites

stamatas αυτο που λες για το enchanting το λες απο προσωπικη εμπειρια ή επειδη βλεπεις τους

αλλους που πουλανε?? Γιατι εγω απο οσο ξερω με το enchanting μονο λεφτα δεν βγαζεις γιατι

καθε καλο αντικειμενο που βρισκεις πρεπει να το κανεις dishenchant ωστε να παρεις τα ingredients...

Με λιγα λογια χανεις λεφτα αφου δεν μπορεις να πουλησεις items ουτε στο ΑΗ

ουτε σε μαγαζατορα (αυτα που λεω τα εχω δει σε φιλο enchanter που παιδευεται τρελα για να

το ανεβασει το skill). Παντως στην συνεχεια πιστευω να βγαζει λεφτα αλλα μονο στα

μεγαλα lvl (50+)

Τα καλυτερα λεφτα βγαζουν (την περιοδο αυτη τουλαχιστον που το game μολις βγηκε) οσοι πηραν gathering profs

(skinning, mining, herbalism) αφου μπορουν να βγαλουν τρελα λεφτα πουλωντας τα

incredients στο ΑΗ + δεν χρειαζεται να ξοδευουν λεφτα για να τα ανεβασουν...

Εγω (37 lvl rogue crushridge) πηρα skinning + leatherworking και μετανοιωσα που αντι για

leatherworking δεν πηρα mining αφου θα μπορουσα να ειχα βγαλει πολλα λεφτα παραπανω

(ετσι κι αλλιως τα items που φορω ειναι πολυ καλητερα απο αυτα που φτιαχνω με το leatherworking)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stamatas

@aias για τον hunter που λες, δε πιστευω οτι ειναι καλος χαρακτηρας για ΡνΡ.

μπορει να κανω και λαθος βεβαια αλλα οσο καλα και να τον χτισεις τι θα κανεις?

θα περιμενεις απο το ζωακι σου, που σημειωτεων τετοια ζωακια σκωτωνουμε καθε μερα με το κιλο, να μας κανει ζημια?

η μηπως θα πας μακρια κιαι θα ριχνεις βελη ελπιζοντας να πεθανει ο αλλος πριν σε πλησιασει?

και μαν ελεος. εισαι χαντερ και πηρες engineering? λιγο αναποδο το βρισκω.

καταρχην με το engineering μη περιμενεις να βγαλεις λεφτα. αν ειχες enchanting θα πουλαγες τα glow στα οπλα και θα εβγαζες πολλα λεφτα.

παρατησε το οσο ειναι καιρος και παρε skinning να γεμισεις λεφτα.

επειδη σε βλεπω λιγο να εχεις τασεις προς τα περιεργα σου προτεινω να παρεις enchanting και skinning για πολλα λεφτα.

αν θελεις να σολαρεις παρε στανταρ alchemy herbalism για τα health potions.

Σε pvp δεν ειναι καλος μονος του,αλλα αν ειναι σε group pvp κανει θαυματα.Το θεμα με το pet δεν ειναι οτι πεθαινει ευκολα(εχει 1700 hp) αλλα οτι οσοι ξερουν δεν ασχολουνται καθολου με το pet αφου κανει ελαχιστη damage,απλα το αφηνουν να τους χτυπαει (40 hp dps σε lvl 40 char ειναι αστεια) και ερχονται πανω σου να σε σκισουν.Ειναι χαζο απο μακρυα να μπορω να κανω critical με 560dam και απο κοντα το πολυ μεχρι 200.

Οσο για το επαγγελμα το engeering σου επιτρεπει να κανεις gun και bullets και οπως καλα ειπε ο Ζυχ βομβες.Βεβαια εχει και παρα πολυ πλακα με τα διαφορα gudget του.(το advance dummy εχει τρελο γελιο).Δικιο εχει οτι με enchanting βγαινει πολυ χρημα(μερικοι δινουν 50 silver για το beastslaying μονο και μονο να λαμπει μπλε το weapon και προκειται για πολυ ευκολο enchanting).

Το επαγγελμα το πηρα με βαση οτι ειμαστε guild 5 ατομων και ο καθενας πηρε απο 2 διαφορετικα ωστε να καλυψουμε ολοι την γκαμα.Σε εμενα ταιριαζε leathering ή Engineering αλλα leathering πηρε ο rogue της παρεας οποτε αναγκαστικα πηγα εκει.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι enchander απλα θελω να πω οτι για να το ανεβασεις το skill του και θα δωσεις τρελε λεφτα αλλα τρελα για πολλα gold και θα χαλασεις και παρα πολλα αντικημενα. μπαινω με 10gold στο ah και βγενω μπατηρης. λολ. αλλα θα στα ξεπληρωσει μετα. ζητανε μεχρι και 13gold και παραπανο για να κανουν enchanting αν και η φυσιολογικη τιμη ειναι τα 10g για ενα συγγεκριμενο enchanting. και γενικα μετα θα τα αρπαξεις χοντρα. αλλα μεχρι τοτε δινεις τρελα λεφτα. ειμαι 150 στο skill και εχω χαλασει και εχω δωσει πανω κατω 50 gold ως τωρα ισως και παραπανω. πανω κατω.

Link to comment
Share on other sites

Με τον Hunter που λες δεν εχω καμια σχεση...

Torture λεγεται ο rogue μου και ειμαι στο guild Anonymous... αλλα δεν προκειται να με βρεις

πλεον μεσα αφου το acc μου τελειωσε και εφαγε frozen και δεν προκειται να το ανανεωσω τωρα

(εξετασεις 3ης Λυκειου σε 2 μηνες :( ) αλλα το καλοκαιρι...

Link to comment
Share on other sites

σε 2 μερες βγενει επιτελους το patch, το us version υπαρχει εδω και 3 μερες ..

αντε να δουμε

35 lvl mage και μου την εχει σπασει οτι η αμυνα ειναι τοσο σκατα που σχεδων μονο για party ειμαι στα πολυ καλα quests .......δηλ απο 37lvl και ανω quests δεν λεει ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.