Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Συμφωνώ και εγώ με τον Shaman, εκτός από τα Nature's Reach και Swiftshifting που δεν τα βρίσκω ιδιαίτερα χρήσιμα. Ειδικά το 2ο μπορείς να το αποφύγεις τελιείως κατά τη γνώμη μου, αν συγχρονίσεις καλά τις μεταμορφώσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ujin

Συμφωνώ και εγώ με τον Shaman, εκτός από τα Nature's Reach και Swiftshifting που δεν τα βρίσκω ιδιαίτερα χρήσιμα. Ειδικά το 2ο μπορείς να το αποφύγεις τελιείως κατά τη γνώμη μου, αν συγχρονίσεις καλά τις μεταμορφώσεις σου.

Το swiftshifting είναι τρομερά χρήσιμο σε περιπτώσεις τρώει ξύλο η αρκούδα και κάνεις stun-caster form-heal-bear και γενικότερα μπορεί να σε σώσει ουκ ολίγες φορές όταν προσπαθείς να ξεφύγεις η οτιδήποτε..believe me..500+ mana που θέλει το κάθε form δεν θα τα έχεις πάντα "πρόχειρα".

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

Το swiftshifting είναι τρομερά χρήσιμο σε περιπτώσεις τρώει ξύλο η αρκούδα και κάνεις stun-caster form-heal-bear και γενικότερα μπορεί να σε σώσει ουκ ολίγες φορές όταν προσπαθείς να ξεφύγεις η οτιδήποτε..believe me..500+ mana που θέλει το κάθε form δεν θα τα έχεις πάντα "πρόχειρα".

Δεν διαφωνώ απλά συνήθως για να φάει ξύλο η αρκούδα θα είσαι κάποια ώρα σε bear form οπότε λογικά θα έχεις μαζέψει το mana για ένα rejuvenation, ένα regrowth και bear πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ujin

Δεν διαφωνώ απλά συνήθως για να φάει ξύλο η αρκούδα θα είσαι κάποια ώρα σε bear form οπότε λογικά θα έχεις μαζέψει το mana για ένα rejuvenation, ένα regrowth και bear πάλι.

Σωστός. Αλλά σίγουρα τα 1500+ mana που θέλει ο συνδιασμός που λες (σε μεγάλα lvl εννοείται) δεν τα μαζεύεις όσο spirit και να έχεις...Και αυτό δεν θα πρέπει να το κάνεις μία μόνο φορά αλλά 2 και 3 (λόγω χάλια DPS του teddy bear). Τεσπά, το swiftshifting κατά γενική ομολογία είναι εξαιρετικά χρήσιμο - τώρα πλέον που δουλεύει κανονικά γιατί στην αρχή ήταν bugged. Διάβασε λίγο σχετικά. Δύσκολα θα βρεις build χωρίς αυτό. Και είναι απόλυτα λογικό γιατί το κλειδί στο PvP του druid είναι να αλλάζεις μορφές συνεχώς ώστε ο άλλος να μην προλάβει να προσαρμόσει το παιχνίδι του, άρα το 60% μικρότερο κόστος σε mana είναι πολύ σημαντικό. Κι εγώ νόμιζα πως δεν ταιριάζει στο στυλ παιχνιδιού μου αλλά μετά που έβαλα τα points διαπίστωσα πόσες φορές με "πιάνει" το όριο των 6sec για την επόμενη μεταμόρφωση. Βάλτο κι αμα δε σου αρέσει σου δίνω εγώ τα gold για το επόμενο redistribution... :p

P.S. Ρε κατέβασε αυτό λέμε:

http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=2934

Link to comment
Share on other sites

Trainer Locations

Horde Weapons

Swords: Undercity (near warrior trainer, across moat)

Maces: Thunder Bluff - near warrior trainer

Axes: Ogrimmar - near warrior trainer AND Sen'jin Village

Daggers: Orgrimmar - Cleft of Shadows

Thrown: Orgrimmar - Cleft of Shadows

Staves: Ogrimmar near priest trainer

Spears: Ogrimmar - Hunters Lodge

Fist: Orgrimmar - wanders the Valley of Honor (near warrior trainer)

Polearms: Undercity - in front of warrior/priest trainers (right side)

Crossbows: Orgrimmar - Cleft of Shadows (near rogue trainers)

Bows: Ogrimmar - Hunters Lodge, Sen'jin Village

Guns: Thunder Bluff - Hunter Rise (near warrior trainer)

Alliance Weapons

Staves: Stormwind (Mage Quarter)

Swords: Stormwind (Old Town)

Polearms: Stormwind (Old Town)

Crossbows: Stormwind (Old Town)

Guns: Ironforge (near warrior trainer)

Axe: Ironfirge (near warrior trainer)

Mace: Ironforge (Mystic Ward)

Dagger: Ironforge (Forlorn Caverns)

Thrown: Ironforge (Forlorn Caverns)

Fist: Ironforge (Forlorn Caverns)

Spears: Darnassus (Warrior's Terrace)

Bows: Darnassus (near druid trainer)

Alliance Professions:

Alchemy Journeyman - Stormwind (Mage Quarter)

Expert - Stormwind (Mage Quarter)

Artisan - Darnassus

Master - Ferelas (Feathermoon Stronghold)

Herbalism Stormwind (Mage Quarter)

Enchanting Journeyman IronForge

Expert - Stormwind (canals)

Artisan - Elwynn (Tower of Azora)

Master - Uldaman

Tailoring Journeyman Iron Forge AND Stormwind (Mage Quater)

Expert Stormwind (Mage Quarter)

Artisan - Stormwind

Master - Theramore

Mining Stormwind (Dwarven District)

Enegineering Journeyman - Stormwind (Dwarven District)

Expert - Stormwind (Dwarven District)

Artisan -

Master Ironforge

Blacksmithing Journeyman Ironforge (Great Forge)

Expert Stormwind (Dwarven District)

Artisan - Ironforge (Great Forge)

Leatherworking Journeyman - Stormwind (Old Town)

Expert - Stormwind (Old Town)

Artisan -

Master - Aerie Peak (hinterlands, north of southshore)

Skinning Stormwind (Old Town)

Horde Professions:

Alchemy Artisan - Undercity (Apothecary)

Master - Stonard in Swamp of Sorrows

Herbalism Artisan - Bootybay AND Orgrimmar

Master - Bootybay

Enchanting Artisan - Stonetalon (Sun Rock Retreat)

Master - Uldaman (third scorpion nest)

Tailoring Master - Tarren Mill

Mining Orgrimmar (Vallry of Honor)

Engineering Master Gadgetzan, Tanaris

Blacksmithing Master - Bootybay

Leatherworking Artisan - Thunder Bluff

Skinning Artisan - Eastern pass of Redridge Mountains

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

P.S. Ρε κατέβασε αυτό λέμε:

http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=2934

Δεν θέλει να κατέβει με τίποτα λέμε.

Στα 270mb μου έκανε νερά το resume του firefox...:mad:

Αύριο πάλι.

Edit: Δεν πεθαίνει με τίποτα λέμε!

Παύλωσα, μπαίνω να παίξω...

Link to comment
Share on other sites

Μοιραζουμε το ξυλο της αρκουδας φιλε μου,ενιοτε της γατας του caster η ακομα και της φωκιας...σε καθε περιπτωση ο αποθανων εχει να λεει για την ποικιλομορφια των τροπων που μπορει ενας δρουιδης να τον τελειωσει.....για οποιοδηποτε τσεκαρισμα των οσων λεω θα χαιρομουνα να κανω ενα demo .server draenor elf druid lvl 52 athan. + crusgridge tauren druid lvl 12 athan again(lol)....βασικα δουλευω ενα project με διαφορα bο επι των taelnt points εδω και καιρο,το κλειδι νομιζω ειναι κατι σε balanced μοιρασμα ριχνοντας λιγοτερα σιγουρα στα feral < resto<balance .περισσοτερα στο balance μιας και το dps tou χωλενει λιγο. οποτε δινει σε balance kai resto για να σταθεις απεναντι σε καναν mage που πονταρει τα παντα στο counter spell του οταν healareis. λιγοτερο επικινδυνος ειναι ο priest αν και ενιοτε ζοριζει και αυτος....τα υπολοιπα hunter,warrior,pala κλπ κατα 99% μαζευουν αβερτα κουβερτα.βεβαια ολα ειναι σχετικα οποτε καλο θα ηταν να γινει μια κουβεντα επ αυτων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από naz

Μοιραζουμε το ξυλο της αρκουδας φιλε μου,ενιοτε της γατας του caster η ακομα και της φωκιας...σε καθε περιπτωση ο αποθανων εχει να λεει για την ποικιλομορφια των τροπων που μπορει ενας δρουιδης να τον τελειωσει.....για οποιοδηποτε τσεκαρισμα των οσων λεω θα χαιρομουνα να κανω ενα demo .server draenor elf druid lvl 52 athan. + crusgridge tauren druid lvl 12 athan again(lol)....βασικα δουλευω ενα project με διαφορα bο επι των taelnt points εδω και καιρο,το κλειδι νομιζω ειναι κατι σε balanced μοιρασμα ριχνοντας λιγοτερα σιγουρα στα feral < resto<balance .περισσοτερα στο balance μιας και το dps tou χωλενει λιγο. οποτε δινει σε balance kai resto για να σταθεις απεναντι σε καναν mage που πονταρει τα παντα στο counter spell του οταν healareis. λιγοτερο επικινδυνος ειναι ο priest αν και ενιοτε ζοριζει και αυτος....τα υπολοιπα hunter,warrior,pala κλπ κατα 99% μαζευουν αβερτα κουβερτα.βεβαια ολα ειναι σχετικα οποτε καλο θα ηταν να γινει μια κουβεντα επ αυτων.

Συνάδελφε δρυίδη, το πρόβλημα με την προσέγγισή σου είναι ότι δεν μπορόυμε να γίνουμε αρκετά καλοί επιθετικοί spellcasters ακόμα και αν τα βάλουμε όλα στο balance.

Οπότε λογικά το βάρος πέφτει στο resto, στο οποίο λίγο υπολοιπόμαστε των παπάδων.

Αφού είδα το βίντεο που έδωσε πιο πάνω ο Shaman, πείστικα και εγώ για το 9/11/31. Δεν πεθαίνει λέμε!!!

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα κι εγω το παραπανω movie, για δες που υπαρχουνε frag movies και για mmorpg rofl, θα ηθελα καποιος να γραψει ενα αναλυτικο commentary γιατι δεν καταλαβα και πολλα :p, αληθεια, το καλομοιρα clone στην αρχη ποιο ειναι ??? btw σημερα ακουσα την πατατα του μηνα ( εχουμε αλλες 28 μερες αλλα δεν το κοβω να αλλαξει τιποτα ) " ρε συ, για να παιξω warcraft3 στο Battlenet χρειαζεται να πληρωνω παγιο ? u know, συνδρομη - οχι ρε μαμημενε κανεις register το ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ cdkey και αυτο ειναι - α, γιατι στο WoW πληρωνεις, γι αυτο ρωταω :cry: :bye: :tomato: :tomato: :dots:

Link to comment
Share on other sites

οι καλυτεροι healers ειναι οι priest. δε τραβανε καθολου aggro ειδικα αν εχεις βαλει και 5/5 sto talent που μειωνει το aggro των healing spell σου κατα 20%. και εχει και πολλα αλλα talents που τον κανουν super healer με μειωση του casting time και bonus heal.

προτιμω να εχω στο raid 3 priest και κανεναν druid, παρα να εχω 3 druid και κανενα priest.

το buff του druid δεν ειναι και το συμαντικοτερο. χανει πολυ σε σχεση με το stamina buff του priest.

resurection κανει μια φορα καθε 30min.

αυτο ομως που του αναγνωριζω ειναι οτι ειναι ο μονος που κανει resurection in combat. (μια φορα το μισαωρο μεν, αλλα απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από radiatedsoul

οι καλυτεροι healers ειναι οι priest. δε τραβανε καθολου aggro ειδικα αν εχεις βαλει και 5/5 sto talent που μειωνει το aggro των healing spell σου κατα 20%. και εχει και πολλα αλλα talents που τον κανουν super healer με μειωση του casting time και bonus heal.

προτιμω να εχω στο raid 3 priest και κανεναν druid, παρα να εχω 3 druid και κανενα priest.

το buff του druid δεν ειναι και το συμαντικοτερο. χανει πολυ σε σχεση με το stamina buff του priest.

resurection κανει μια φορα καθε 30min.

αυτο ομως που του αναγνωριζω ειναι οτι ειναι ο μονος που κανει resurection in combat. (μια φορα το μισαωρο μεν, αλλα απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο)

Δεν είπα ότι είναι καλύτεροι healers οι druid, έλεος. Ασφαλώς και είναι οι Priest.

Όσο για το buff θα χρειαστείς πολύ προσπάθεια για να με πείσεις οτι ένα stamina buff μόνο είναι καλύτερο από buff σε όλα τα stats και τα resistances...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από radiatedsoul

οι καλυτεροι healers ειναι οι priest. δε τραβανε καθολου aggro ειδικα αν εχεις βαλει και 5/5 sto talent που μειωνει το aggro των healing spell σου κατα 20%. και εχει και πολλα αλλα talents που τον κανουν super healer με μειωση του casting time και bonus heal.

Προφανέστατα δεν έχεις δει καθόλου τα talent του druid για το healing. Υπάρχουν όλα αυτά που λες.

Eπίσης αν δεν καταλαβαίνεις πόσο σημαντικό είναι το in-combat rez είτε πηγαίνεις σε instance με παιχταράδες που δε νοιώθουν τίποτα είτε δεν πηγαίνεις καθόλου. Αν δεν είχε και cooldown θα ήταν ο μοναδικός που θα έκανε rez καθώς οι άλλοι θα περρίσευαν.

Κάτι άλλο που δεν ξέρεις είναι το innervate..όλοι οι cloth θέλουν ένα druid δίπλα τους γι'αυτο το λόγο...400% mana regeneration που συνεχίζει κ κατα τη διάρκεια του casting..Σαν να του δίνεις άλλη μια μπάρα mana (και στον εαυτό σου προφανώς).

Γενικότερα θα έχεις προσέξει πως προτιμάνε να πηγαίνουν με priest+druid στα μεγάλα istance...Κάτι θα ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

εαν πεσουν ολα τα ταλεντ στο restoration ενας priest μαλλον αρχιζει και σκιαζεται απο ενα καλο druid. και αυτο καθαρα λογω του οτι, περαν του mark of the wild(το καλυτερο buff συμφωνα με τα λεγομενα σε ολα τα φορουμς σε παγκοσμια βαση) ,ο druid μπορει να εχει ενα σωρο εναλλακτικες εντος και εκτος μαχης,σημαντικες οχι μονο για την παρτυ του αλλα και για ολο το παρτακι....αυτο σημαινει οτι εχεισ εναν πολυ ευελικτο stand alone χαρακτητηρα αλλα και εναν πολυ χρησιμο companion σε ολες τις φασεις....στα μεγαλα μαλιστα lvl οι δρουηδιδες χρειαζονται σαν τρελοι,ολα τα παρτυ φωναζουν για εναν δρουιδη healer build. νομιζω ειναι ο καλυτεροσ συνδιασμος ,o πιο balanced char.εχω επιφυλάξεις μονο για τους shamans στους οποιους ομολογω πρεπει να αφιερωσω χρονο καποια στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα λετε δεν διαφωνο με τους druid... ΑΛΛΑ naz δεν ειναι ετσι. ενα θα πω χωρις priest δεν πας πουθενα και σαν healer ακομα κ shadow να ειναι δεν εχει κανενα προβλημα. (shadow ενοω στα tallents) και για να μην μπερδευομαστε δεν ειπα οτι δεν ειναι καλη οι druid. αλλα σε καμια περιπτοση στο heal δεν θα σkιαστει απο druid.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM

Trainer Locations

Horde Professions:

Alchemy Artisan - Undercity (Apothecary)

Master - Stonard in Swamp of Sorrows

Herbalism Artisan - Bootybay AND Orgrimmar

Master - Bootybay

Enchanting Artisan - Stonetalon (Sun Rock Retreat)

Master - Uldaman (third scorpion nest)

Tailoring Master - Tarren Mill

Mining Orgrimmar (Vallry of Honor)

Engineering Master Gadgetzan, Tanaris

Blacksmithing Master - Bootybay

Leatherworking Artisan - Thunder Bluff

Skinning Artisan - Eastern pass of Redridge Mountains

να συμπληρώσω για horde o μαστερ leatherworker feralas

tribal master leatherworker stranglethorn

dragonscale master leatherworker badlands

elemental master leatherworker arathi

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ujin

Δεν είπα ότι είναι καλύτεροι healers οι druid, έλεος.

ναι... το παραπανω ποστ σχετικα με τους priests δε το εκανα για να απαντησω σε εσενα. απλα τη γνωμη μου ειπα σχετικα με τους healers μιας και μιλαγατε για druids.

κατα τη γνωμη μου ενας holy priest ειναι οτι καλυτερο απο θεμα healing. ομως ακομα και full shadow να ειναι τον προτιμω απο εναν druid.

οι druids εχουν το προβλημα οτι δε ξερεις που θα πεσεις. μπορει να τον παρεις για main healer και αυτος να εχει κανει build για pvp dueling.

με τους priests δεν εχεις τετοια προβληματα. οπως και να τον εχει φτιαξει λιγο μυαλο αν εχει ειναι οκ. (λεω να εχει λιγο μυαλο γιατι κυκλωφωρουν και μερικοι που δε καταλαβαινουν τιποτα)

φυσικα με την ελληψη απο healers που υπαρχει οτι βρεις καλο ειναι. δεν εχουμε την πολυτελεια να διαλεξουμε κιολας. αν διαλεγαμε ομως, πολλοι θα τρωγανε κοκκινες καρτες

Link to comment
Share on other sites

αφηστε που ο priest μπορει να healari ολο το party μαζι... και κατι αλλο εγω πιστευο οτι ειναι δυσκολο να εισαι priest και αν δεν βοηθαμε κ εμεις πχ να περνουμε το argo απο πανω τους μετα τη να κανουν κ αυτοι.

να εχεις μαζι με τον priest druid ειναι η καλητερη φαση. αλλα χωρις priest μεσα σε instance ειναι λιγο πικρα ειδηκα αν δεν υπαρχη shaman η pala. ειναι φοβερο το res του αλλα χρειαζετε να εχεις και priest για να αξιζη πραγματικα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.