Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Όχι θα clickarw σαν αυτιστικός!

Όταν είχε το παιχνίδι 2,000,000 χρήστες, είχε πιο πολλούς από ΟΛΑ τα άλλα ΜΑΖΙ MMO’s τώρα έχει φτάσει 11,000,000+

Προφανώς είναι μία Ελλάδα ****** που το παίζουμε, αλλά εντάξει, είναι «μόνο» 5 χρόνια που το βελτιώνουν, και τα game mechanics απλά δεν υπάρχουν πουθενά αλλού.

Δοκίμασα και conan και Lineage και warhammer με τις καλύτερες διαθέσεις, αλλά μετά από 1 βδομάδα φύγανε άκλαυτα, ειδικά το conan που είχε φάει μεγαλύτερη διαφήμιση από την coca-cola.

Δεν είναι κακό να σου αρέσει και να υποστηρίζεις αυτό που παίζεις αλλά δεν είναι κακό επίσης να είσαι και λίγο αμερόληπτος ότα δοκιμάζεις κάτι άλλο και να μην του αφιερώνεις 5 λεπτά και να λες «είναι χάλια»

Έγινε επεξεργασία από astrolabos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για εμενα μετα το wow ειναι το warhammer αλλα και αυτο θυμίζει σε αρκετά σημεία το wow.

Με το game mechanics εννοείς talents και τέτοια?

Γιατι σε αυτο συμφωνώ μαζι σου, σε κανενα game δεν πρόκειται να βρεις τέτοια παραμετροποίηση...:rap:

post-6199-1416073990,4007_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ ΜΟΝΟ talens και specs που δίνουν τρελή διαφοροποίηση στο παιχνίδι όπως λες, εννοώ και βαθύτερα, στο ΠΩΣ λειτουργούν οι παράμετροι αυτοί, τα hit caps, το πως (π.χ.) λειτουργεί το expertise, armor penetration, κλπ.

Έχει ΠΟΛΥ μαθηματικό από πίσω και σκέψη σε αυτά τα θέματα, με αποτέλεσμα να βάζει και το σωστό itemization μέσα στην εξίσωση κλπ κλπ.

ΑΝ θες να ασχοληθείς πολύ το παιχνίδι έχει πολύ βάθος.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο ειχα ξεχασει οτι υπήρχαν και αυτα.

Στο wow εχει απολαυστικό PVE εκτος του pvp που και εκει πρεπει να λειτουργείς ομαδικά με τακτική...:cool:

Σε ποιους server παίζετε?

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Ναι

Αλλά και εκεί το έχει κάνει ξεκάθαρο η Blizz πως το παιχνίδι ΔΕΝ είναι σχεδιασμένο για 1-1 αλλά για ομαδικό pvp.

Το pve του απλά δεν παίζετε και με την ιστορία μαζί για τέλειο πακέτο.

Το pvp του warhammer μου άρεσε πολύ αλλά όχι για να με κάνει να αφήσω το wow.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι στο Shaiya εχω 40 lvl defender στο UM που ολοι (εκτος αυτων που καιγονται 24/7) φτανουν τα 50 σε 1μισι-2 χρονια και δεν ανεβαινω στα 80 σε 1 μηνα και επειδη ειναι official περηφανευομαι κιολας μηπως σημαινει οτι αξιζω κατι παραπανω απο εσενα? +οτι αμα πεθανει ο um σου char,διαγραφεται τελειως εκτος και αν παρεις scrolls η σε κανουν res.

κατι αναλογες μπουρδες μου λεγαν και κατι παιδακια για το Linege.

το μονο που θα σου πω ειναι οτι στο wow εχει νοημα ειτε εισαι 1 lvl ειτε εισαι 80.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τι μπουρδες εβλεπα εγω φιλος και δεν το παιξα ποτε,επισης οτι ολοκληρα νετ καφε ειναι τιγκαρισμενα απο ατομα που παιζουν ενα παιχνιδι χωρις ομορφα γραφικα και ασχημο gameplay,να βριζουν,να πλακωνονται,δηλαδη αισχος.Αλλα μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα,ολα τα lvl ειναι ωραια ,αλλα οταν καθεσαι σε ενα παιχνιδια ενα μηνα να τερματισεις το lvl και σου φεναιται και μεγαλο,οταν αλλοι καθονται χρονο και βαλε,ειναι σαν να παιζεις σε easy mode και ο αλλος se hard-elite ενα πραμα...

Γουστα ειναι βεβαια...;)

Link to comment
Share on other sites

το μονο που θα σου πω ειναι οτι στο wow εχει νοημα ειτε εισαι 1 lvl ειτε εισαι 80.

Πανω σε αυτο,να προσθεσω οτι απο τις ~2000ωρες που εχω/ειχα στο main μου,το 90+ % ηταν διασκεδαστικες για μενα με τον α,β τροπο....(εξαιρουνται κατι αναμονες για να συμπληρωθει το raid κλπ κλπ)

Αν προσθεσω ολα τα υπολοιπα παιχνιδια που εχω παιξει απο το 1991,δεν ξερω αν φτανουν τοσες ωρες διασκεδασης

Link to comment
Share on other sites

Το οτι στο Shaiya εχω 40 lvl defender στο UM που ολοι (εκτος αυτων που καιγονται 24/7) φτανουν τα 50 σε 1μισι-2 χρονια και δεν ανεβαινω στα 80 σε 1 μηνα και επειδη ειναι official περηφανευομαι κιολας μηπως σημαινει οτι αξιζω κατι παραπανω απο εσενα? :p +οτι αμα πεθανει ο um σου char,διαγραφεται τελειως εκτος και αν παρεις scrolls η σε κανουν res.

Aποφευγω αυτα τα παιχνιδια που τα παιζει ολος ο κοσμος,10 εκκατομμυρια και βαλε ,επειδη απλα εχει πεσει πολυ λανσαρισμα,χωρις να αξιζουν και τιποτα.Παιξε shaiya και μετα συγκρινε γραφικα με αλλα MMORPG,ακομα και WoW ,καλα L2 το παλαιολιθικο αστο τελειως.

3000vs3000 pvp σε ενα map και ειναι για "παιχτες"

Α και το log το διαβασα!!Τι ελεγε?Να παω να βρω εναν και ειχε και το ονομα του,εγω δηλαδη τι πρεπει να κανω? να γυρισω ολο το map ποδαρατο να τον βρω αναμεσα σε τοσους NPC? οmg :)

Λιγο που ειδα τα video μου θυμίζει πολύ Lineage. Δε θα πώ παραπάνω μιας και δε θέλω να κρίνω ενα game απλά απο ενα video, θα το κατεβάσω, θα το δώ και θα σου πώ. Τα γραφικά σε ενα mmo ειναι το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει. Αμα ήταν για τα γραφικά ολοι θα παίζανε conan.

Οσο για το quest στο wow, πρεπει μαλλον να κανεις πλάκα γιατι τα πρώτα quest στο wow ειναι τοσο εύκολα που μέχρι και 10αχρονα τα κάνουν άνετα και χωρίς mod. Μαλλον δε κάθησες να ασχοληθείς ιδιαίτερα... Πόσο έπαιξες? 15 λεπτα?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτες τι μπουρδες εβλεπα εγω φιλος και δεν το παιξα ποτε,επισης οτι ολοκληρα νετ καφε ειναι τιγκαρισμενα απο ατομα που παιζουν ενα παιχνιδι χωρις ομορφα γραφικα και ασχημο gameplay,να βριζουν,να πλακωνονται,δηλαδη αισχος.Αλλα μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα,ολα τα lvl ειναι ωραια ,αλλα οταν καθεσαι σε ενα παιχνιδια ενα μηνα να τερματισεις το lvl και σου φεναιται και μεγαλο,οταν αλλοι καθονται χρονο και βαλε,ειναι σαν να παιζεις σε easy mode και ο αλλος se hard-elite ενα πραμα...

Γουστα ειναι βεβαια...;)

Μπορείς να μετριάσεις λίγο την ένταση των χαρακτηρισμών σου και να μην απαξιώνεις ότι δε σου αρέσει. Εδώ κανείς δεν έχει να αποδείξει τίποτα σε κανέναν. Εξήγησέ μου για πιο λόγο έγραψες σε αυτό το θέμα αφου το παιχνίδι που λές είναι "μπούρδες" και δώσε μου ένα λόγο για να μην σου απαγορεύσω την πρόσβαση στο συγκεκριμένο θέμα. Επειδή δεν θέλω να χαλάσουμε τη ροή του θέματος, δικαιούσαι μία μόνο δημόσια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε 10 λεπτα,αφου δεν ειδα στο map καποια ενδειξη και στο log ελεγε απλα το ονομα,δεν καθισα να ψαξω,παντως θα ασχοληθω καποια στιγμη και με το WoW...

θυμίζει πολύ Lineage.

οντως θυμιζει L2,αλλα και WoW,θα το καταλαβεις οταν το παιξεις...

α γραφικά σε ενα mmo ειναι το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει. Αμα ήταν για τα γραφικά ολοι θα παίζανε conan.

Το ξερω αλλα και απο gameplay σκιζει,μετακινεις τον παιχτη σου και με το ποντικι οπως στο L2 και με W,A,S,D+Space jump οπως στο WoW.Oλες οι μπαρες μετακινουνται εκει που τις 8ες εσυ κτλ.

Μπορείς να μετριάσεις λίγο την ένταση των χαρακτηρισμών σου και να μην απαξιώνεις ότι δε σου αρέσει. Εδώ κανείς δεν έχει να αποδείξει τίποτα σε κανέναν. Εξήγησέ μου για πιο λόγο έγραψες σε αυτό το θέμα αφου το παιχνίδι που λές είναι "μπούρδες" και δώσε μου ένα λόγο για να μην σου απαγορεύσω την πρόσβαση στο συγκεκριμένο θέμα. Επειδή δεν θέλω να χαλάσουμε τη ροή του θέματος, δικαιούσαι μία μόνο δημόσια απάντηση.

Το μπουρδες το πα για το L2 που το ανεφερε καποιος πιο πριν,εγραψα γιατι το ως καινουριος στο WoW δεν ηξερα για τα addons κτλπ και το γραψα.Μου φανηκε σαν μειoνεκτημα εναντι των αλλων πλεονεκτηματων που εχει το παιχνιδι.Δε ειναι οτι δικαιουμια μια μονο δημοσια απαντηση,εχω την επιλογη να φυγω απο το θεμα αμα θελω και θα το κανω,απλα απαντησα στο παιδι πιο πανω και τελος.bb

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

αμα το Χ quest το βλεπεις σαν xp/gold/items και οχι σα μια περιπετεια που θα ζησει ο χαρακτηρας σου -ασχετα με το ποσο καλα/κακα το κανει αυτο το καθε παιχνιδι-, δε κανουν τα rpg για σενα.

ο σκοπος δεν ειναι ουτε το max lvl ουτε το pvp ουτε τα phat lewt. η διαδρομη εχει σημασια, και οτι βρεις στο τελος.

Για αυτο και εγω πλεον προτιμω πιο sandbox καταστασεις. Μου θυμιζεις κοσμο που παιζει eve και ρωταει τι πρεπει να κανει στο παιχνιδι.Δεν εχει τιποτα να κανεις, κανεις ο,τι θες.

Τελος, για παραμετροποιηση/gameplay/polish το wow απλα δε θα εχει αντιπαλο για μερικα χρονια. Και τα γραφικα του ειναι μια χαρα, εγω επαιζα στη μπετα με 6600gt/p3 @1.8....

δεν ειναι μονο eye candy τα γραφικα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τι μπουρδες εβλεπα εγω φιλος και δεν το παιξα ποτε,επισης οτι ολοκληρα νετ καφε ειναι τιγκαρισμενα απο ατομα που παιζουν ενα παιχνιδι χωρις ομορφα γραφικα και ασχημο gameplay,να βριζουν,να πλακωνονται,δηλαδη αισχος.Αλλα μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα,ολα τα lvl ειναι ωραια ,αλλα οταν καθεσαι σε ενα παιχνιδια ενα μηνα να τερματισεις το lvl και σου φεναιται και μεγαλο,οταν αλλοι καθονται χρονο και βαλε,ειναι σαν να παιζεις σε easy mode και ο αλλος se hard-elite ενα πραμα...

Γουστα ειναι βεβαια...;)

και το τετρις δεν ειχε καλα γραφικα.4 τουβλα ηταν που πεφτανε τι σημαινει?

και τι εννοεις δεν εχει καλα γραφικα?επειδη ειναι πρασινοι οι χαρακτηρες?με την ιδια λογικη ουτε η ταινια Lord of the rings ειχε καλα ειδικα εφφε γιατι ηταν ολοι,πρασινοι,μπλε,μαυροι σα ζομπι

βρες μου ενα αλλο παιχνιδι που εχει τα shaders, και τα spell effects του wow,to 3D sound που εχει το wow (το οποιο το θυμαμαι απο το starcraft)

Link to comment
Share on other sites

αμα το Χ quest το βλεπεις σαν xp/gold/items και οχι σα μια περιπετεια που θα ζησει ο χαρακτηρας σου -ασχετα με το ποσο καλα/κακα το κανει αυτο το καθε παιχνιδι-, δε κανουν τα rpg για σενα.

Τελικά έχετε καεί τόσο που μιλάτε σαν να είστε ο χαρακτήρας σας, και όχι άνθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχετε καεί τόσο που μιλάτε σαν να είστε ο χαρακτήρας σας, και όχι άνθρωποι.

δικιο εχεις.κριμα που 1) δε παιζω wow εδω και μερικα χρονια 2) επειδη στο χ mmorpg τα quest εχουν σχεδον μηδαμινο ρολο στην εξελιξη του παιχνιδιου ή στο χαρακτηρα σου, δε σημαινει οτι οοοοοολα τα rpg ειναι ετσι.

Αλλα ακομα και για το συγκεκριμενο παιχνιδι, ειναι κριμα να questareis χωρις να διαβαζεις καθολου το log, εχει μερικα quest διαμαντια απ ολες τις αποψεις.

πλακα εχει παντως, που σε παιχνιδια ρολου, αμα οντως τα παιζεις ετσι εισαι geekουλας καμμενος nolifer κτλ..get a grip.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.