Jump to content



The A64 E3 step "Venice Core" thread


SlotKiller

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από unseen

Dfi sli, μνημες οτι ειχα στο μαγαζι ακομη και κατι hyperx με tccd δοκιμασα. Ψυξη στοκ. Tωρα settings δοκιμασα τα απειρα...

Τον πολαπλασιαστή tou LDT τον κατέβασες?Δεν θα πρέπει το ΛΔΤ να ξεπερνάει τα 1100...

Εμένα μου μυρίζει κάποια βλακεία στα settings της μνήμης....μιας και δεν παίζει 3200+ να σταματήσει στα 2350...αν και για την 20η βδομάδα δεν ξέρουμε τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply

doom@ αν είναι για redline έχω και γώ καφέ . . . :D

και 2.5Χ και 3Χ δοκίμασε . Κάτι με max asynch - read preamable μου κάνει εμένα . Στο auto εμένα το mobo δεν περνουσε τα 290ΗΤΤ [με τα bh5] μετά το fine tuining κάτι έκανε . . . :D

dfi sux λέμε ρε :hehe:

htt28wl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Τον πολαπλασιαστή tou LDT τον κατέβασες?Δεν θα πρέπει το ΛΔΤ να ξεπερνάει τα 1100...

Εμένα μου μυρίζει κάποια βλακεία στα settings της μνήμης....μιας και δεν παίζει 3200+ να σταματήσει στα 2350...αν και για την 20η βδομάδα δεν ξέρουμε τίποτα....

σωστα... ξεχασα το σημαντικοτερο... x4 μεχρι τα 250ΗΤ, μετα x3... εγω γενικοτερα αποφευγω να περναω τα 1000 οταν κανω δοκιμες για να ειμαι σιγουρος...

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που μπορούν να κόψουν έναν επεξεργαστή είναι και τα preamable kai max asynch όπως είπε o Athens.....είναι υπερβολικά χοντρό να σταματάει στα 2350...ούτε winchester έτσι....

Παιδιά....άρχισαν να μπαίνουν στην αγορά κανονικά οι venice....το πλαίσιο και μερικά ακόμα "μαγαζάκια" δεν έχουν φέρει ακόμα....

Athens....your HTT sux λέμε....:jump: :jump:

Link to comment
Share on other sites

3 amdαδες πολεμουσανε σημερα αρκετη ωρα... δυστυχως οποιος πηρε venice πηρε... Στα 2512 με 1,67vcore maximum super pi 1mb. Αρκετα παρακατω rock stable.

Mπορει να μην ειμαι amdας αλλα εναν επεξεργαστη ξερω να ξεχωριζω που ειναι stable.

Τωρα τι γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 19:43]

3 amdαδες πολεμουσανε σημερα αρκετη ωρα... δυστυχως οποιος πηρε venice πηρε... Στα 2512 με 1,67vcore maximum super pi 1mb. Αρκετα παρακατω rock stable.

Mπορει να μην ειμαι amdας αλλα εναν επεξεργαστη ξερω να ξεχωριζω που ειναι stable.

Τωρα τι γινετε?

intelas εισαι... σιγα μην σου καθοτανε "καλο" κοματι....

το RMA το θελει παντος....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 19:43]

3 amdαδες πολεμουσανε σημερα αρκετη ωρα... δυστυχως οποιος πηρε venice πηρε... Στα 2512 με 1,67vcore maximum super pi 1mb. Αρκετα παρακατω rock stable.

Mπορει να μην ειμαι amdας αλλα εναν επεξεργαστη ξερω να ξεχωριζω που ειναι stable.

Τωρα τι γινετε?

βαζεις τον esdee να σου διαλεξει επεξεργαστη!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 17:43]

3 amdαδες πολεμουσανε σημερα αρκετη ωρα... δυστυχως οποιος πηρε venice πηρε... Στα 2512 με 1,67vcore maximum super pi 1mb. Αρκετα παρακατω rock stable.

Mπορει να μην ειμαι amdας αλλα εναν επεξεργαστη ξερω να ξεχωριζω που ειναι stable.

Τωρα τι γινετε?

Aμα δε το θέλεις δε σε θέλει και αυτό...... :D

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ρε μαγκες μη μου λετε τετοια και παρηγγειλα εναν 3500+ venice απο eshop!

Λετε να μου βγει πατατα?

Τον δικο σου unseen απο που τον ειχες παρει αν επιτρεπεται??

ΥΓ Οι venice δεν εχουν χαμηλοτερη θερμοκρασια απο clawhammer ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Braveheart1980

Ωπα ρε μαγκες μη μου λετε τετοια και παρηγγειλα εναν 3500+ venice απο eshop!

Καλα αυτοι οι καραγκιωζηδες χρεωνουν 20 καπελο για το διαλεγμα ακομα??? :TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Σήμερα, στις 03:06]

Καλα αυτοι οι καραγκιωζηδες χρεωνουν 20 καπελο για το διαλεγμα ακομα??? :TD:

Ε,ισως ειμαι ακομη αγουροξυπνημενος αλλα τι εννοεις??:wassat: :wassat:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Braveheart1980 [Σήμερα, στις 11:23]

Ε,ισως ειμαι ακομη αγουροξυπνημενος αλλα τι εννοεις??:wassat: :wassat:

Ότι ενω κανονικά θα επρεπε να εχει ίδια τιμή με τους υπολοιπους 3500+ εχει καπελο 20ευρω...Και αυτο γιατι ζητάει απο τον εισαγωγέα ή την AMD να διαλέξει τους venice απο τους υπολοιπους πυρήνες!!!!

Αλλη μια "μαγκια" ελληνικού καταστηματος...:TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller

Καλα αυτοι οι καραγκιωζηδες χρεωνουν 20 καπελο για το διαλεγμα ακομα??? :TD:

Αρχική απάντηση από SlotKiller

AMD ATHLON 64 3500+ 2.20GHz 939 BOX 246.80

AMD ATHLON 64 3500+ 2.20 GHz VENICE SOCKET 939 BOX 266.80

Αρχική απάντηση από micron

Ότι ενω κανονικά θα επρεπε να εχει ίδια τιμή με τους υπολοιπους 3500+ εχει καπελο 20ευρω...Και αυτο γιατι ζητάει απο τον εισαγωγέα ή την AMD να διαλέξει τους venice απο τους υπολοιπους πυρήνες!!!!

Αλλη μια "μαγκια" ελληνικού καταστηματος...:TD:

Αρχική απάντηση από Braveheart1980

Ωχ, τωρα καταλαβα!

Αλλη μια μ@μ@κι@ made in Greece!!

η AMD (και κατ' επέκταση η Ελληνική αντιπροσωπεία: ΟΚΤΑΒΙΤ) δεν διαφοροποιούν στην τιμή τους Venive από τους υπόλοιπους

απλώς το eshop (όπως και άλλα καταστήματα) δεν αγοράζει πάντα από τις αντιπροσωπείες στην Ελλάδα αλλά κάνει δικές του εισαγωγές με αποτέλεσμα να έχει διαφορές στις τιμές ανάλογα με το από που και πότε έχει αγοράσει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.