Jump to content



The A64 E3 step "Venice Core" thread


SlotKiller

Recommended Posts

  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 01:03]

ουτε και σε nf2 το εμπιστευομουνα.

για μενα, το πρωτο κριτηριο ειναι το SnM και για μνημες και για επεξεργαστη, και μετα ο χρονος.

Οταν λες χρονος, τι εννοεις??

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μπορεί το pc να είναι totaly stable σε ΟΛΑ που κάνεις 24/7 και ''συ'' να χτυπας γκασμα με το prime επειδη κολλάει στο 3ωρο .

Ε άστο να κολλάει μην το τρέχεις .

3dmark πολλες λουπες για vga καταρχην και rams και λιγοτερο cpu .

s&m για cpu .

μεμτεστ για μνήμες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από micron

Το prime το εκοψα απο την ωρα που μου εβγαζε errors σε παρθενο επεξεργαστή[No o/c]

Για μενα

S&M

Super Pi 32Mb

3dmark cpu test[10-15 loops]

Και φυσικά πολλά games και κλασσικες δύσκολες εργασίες...

Games, games, games............

Και S&M

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το S&M δεν έχει χτυπήσει ποτέ. Σε αντίθεση με το Superpi 32M που έχει αποδειχτεί το πιο ευαίσθητο, μετά από το prime βέβαια που πάνω από τα 2400MHz δεν τρέχει με τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από planetman [Χθες, στις 23:31]

Εμένα πάλι το S&M δεν έχει χτυπήσει ποτέ. Σε αντίθεση με το Superpi 32M που έχει αποδειχτεί το πιο ευαίσθητο, μετά από το prime βέβαια που πάνω από τα 2400MHz δεν τρέχει με τίποτα!!!

Το Sm δεν θα σου χτυπήσει γιατί στρεσσάρει μόνο cpu [το cpu-fpu test] , ενώ το πι32 stressarei τις μνήμες πάρα μα πάρα πολύ . Οπότε ίσως σε κόβανε αυτες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 00:12]

Το Sm δεν θα σου χτυπήσει γιατί στρεσσάρει μόνο cpu [το cpu-fpu test] , ενώ το πι32 stressarei τις μνήμες πάρα μα πάρα πολύ . Οπότε ίσως σε κόβανε αυτες.

και τις μνημες τις ξεφτυλιζει, και μαλιστα πιο ασχημα απο memtest. το κακο ειναι πως δεν μπορεις να κανεις burn-in.

Link to comment
Share on other sites

Οκ guyz new kid on the block 3000+ :D

στεπ: LBBLE 0518 EPBW

Z646196E04xx

αβάδιστα πήγε 2500 με default ταση 2πλο prime stable(ότι clocks δείχνω είναι 2πλο prime stable εκτός και αν αναφέρω αλλιώς). ενδιάμεσα δεν δοκίμασα.

2600 που βρίσκεται τώρα άρχισε να ζητά ρευματάκι απότομα σχετικα.

Stock ψύκτρα με αστρωτη AS5

post-124-1416072030,1244_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 21:40]

2600 που βρίσκεται τώρα άρχισε να ζητά ρευματάκι απότομα σχετικα.

Stock ψύκτρα με αστρωτη AS5

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά μάλλον μέχρι εδω είσαι γιατί και ο δικός μου είναι με +0,1 στα 2700 και για να πάει στα 2800 σταθερά θέλει +0,2. Με 0,3 άντε να κέρδισα διψύφιο αριθμό μεγακύκλων

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και εδώ που είναι μια χαρά τον κόβο LOL

ελπίζω πάντως τα 2800 να μου τα δώσει με 1.65...

Πάντως θα ξές πως δεν έχουν όλοι την ίδια συμπεριφορά...

υπάρχουν cpu που ακούνε στην τάση και άλλοι που με stock ρευμα πάνε 2600+ και μετά τρώνε μια πόρτα μα πολύ πόρτα...

πάντως φοβάμαι να του δώσω πάνω απο 1.55 με αέρα γιατί θυμάμαι απο τον παλιό μου winnie μπανάνα 2400 - 1.65 ε την είχε ακούσει λίγο απο το ρεύμα.......stock ψύκτρα και

αυτός.Ο συγκεκρημένος μάλιστα στα 2500 δεν έπαιζε ούτε με 1.8 volt..... έμπαινε winz αλλά παραπέρα με την καμία.....

:) είδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl

Οκ guyz new kid on the block 3000+ :D

στεπ: LBBLE 0518 EPBW

Z646196E04xx

βλεποντας μονο την πρωτη σειρα εχουμε ιδιο cpu.... αλλα εγω εχω batch 1856....

το Ε που τονισες τι σημαινει ακριβως?

ο δικος μου με 1,4 πηγε μεχρι 2430....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.