Jump to content



Ερωτηση Για Αντιγραφη Ταινιων


Γιωργος_Μ

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από defiant

DVD Decrypter για να την περασεις στο σκληρο και DVDShrink για να τη γραψεις σε dvd.

Το έχω δει αρκετές φορές αυτό... Δεν το καταλαβαίνω όμως. Τις ταινίες τις ανοίγω κατευθείαν με το SHrink και τις περνάει εκείνο στο δίσκο, παράλληλα με τη συμπίεση! Είτε χρειάζεται decrypt είτε όχι!

Link to comment
Share on other sites

feanorian82 είναι έτσι όπως τα λές. Το dvd shrink δεν κοιτάει αν η ταινία είναι αυθεντική ή όχι και απλώς περνάει την ταινία στον σκληρό συμπιεσμένη σε dvd-5. Σαν τι τις περνάει τις ταινίες στον σκληρό? Σαν *.iso ? Απλώς, η επόμενη κίνηση σου θα είναι να ανοίξεις το nero και να γράψεις τα περιεχόμενα του iso στο dvd!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

δεν χρειάζεται κάτι άλλο πέραν του dvd shrink πάντως.

το decrypter μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν burner.

Ναι αν τις περνας σαν ISO... Μπορείς να φτιαχνεις και τα Folders με τα αρχεια για το VIDEO_TS και να τα γραφεις με το Nero. Σε μενα τουλαχιστον γραφονται καλυτερα ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με το Shrink την κάνω την δουλειά και με το Nero τα γράφω.Κατέβασα το decrypter και την trial του cce αν και δεν τα έχω τεστάρει ακόμα.Έχει μεγάλη διαφορά στην ποιότητα με το dvd shrink?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω δοκιμάσει με

1. anydvd + dvd2one

2. dvd decrypter

3. dvdshrink

και νομίζω ότι το πιο απλό και γρήγορο είναι το dvdshrink και δεν έχω βρεί ποτέ κανένα πρόβλημα περί προστασίας! Φτιάχνει μόνο του (αν θες) κατάλογο AUDIO_TS + VIDEO_TS καθώς και μπορεί και συνεργάζεται άριστα με το Nero!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από yaputzis

AnyDVD και CloneDVD απλά και γρήγορα.

’λλη μια ψήφος για την παραπάνω μέθοδο...βέβαια αμα το ψάξεις πολύ όλο κια κάτι καλύτερο θα βρείς αλλά η στάνταρ εύκολη λύση είναι η παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω το DVDXCOPY platinum v4.3.....

Απλο,ευκολο και γρηγορο.....και χωρις να ειναι απαραιτιτο να γινει image της ταινιας στον δισκο,(αν βεβαια υπαρχουν 2 drives για on the fly.... :) ).Η διαδικασια περνει γυρω στα ~20-25 λεπτα....:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 13:19]

Στο cloneDVD σου δίνεται η δυνατότητα να κρατάς και τα μενου του dvd. Το DVDshrink σου δίνει αυτή την επιλογή;

Ναι, με ότι ποιότητα θέλεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sir_Builder [Χθες, στις 22:59]

Απο 90% και κατω dvd decrypter ->dvd shrink ->dvd rebuilder με cinema craft encoder.

Το DVD Shrink τι το χρειάζεσαι; Μόνο του το DVD Rebuilder με CCE δε κάνει τη δουλειά του;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [12-03-2005 13:19]

Στο cloneDVD σου δίνεται η δυνατότητα να κρατάς και τα μενου του dvd. Το DVDshrink σου δίνει αυτή την επιλογή;

Κρατάει μενού αλλά το Clone DVD σου δίνει την δυνατότητα να αφαιρέσεις και άλλα περιττά videakia και διαφημιστικα καινούριων ταινιών;)

Αυτό δεν το κάνει το Shrink

Οι δικές μου επιλογές είναι 1. Decrypter + Shrink

2. Decrypter + Clone DVD

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.