Jump to content



Race 4 Cup 1/11/2015 @ Monza - Alfa Romeo 155 DTM


thazio

Recommended Posts

Δημητρη σε φτανω!!

http://manager.rackservice.org:50194/lapstat

με παραπανω grip βεβαια αλλα δε μου γλυτωνεις :D

edit: Πολύχρονος!!ότι επιθυμείς να χαίρεσαι το όνομα σου!

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ο απόλυτος χρόνος δεν είναι κριτήριο. Έχω πρόβλημα όταν είμαι στον 7ο γύρο. Το πατινάζ αρχίζει και χάνω 2 δευτερόλεπτα.

Εκεί θα παιχτεί το παιχνίδι. Στην διαχείριση των ελαστικών.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Kαλά αυτή η διαχείρηση των ελαστικών πολύ μούφα μου φαίνεται είχα βάλει τη ferrari να φέρνει σβούρες μετά από 10 γύρους επί 5 λεπτά τέρμα γκάζι και τα λάστιχα στο 98 % πέσανε στο 97% λίγο πριν εκραγούν .

Link to comment
Share on other sites

post-63928-0-99270400-1445964579.png

Τι θα λέγατε να συμβουλευόμαστε το δελτίο καιρού και να βάζουμε την θερμοκρασία που ισχύει στην πραγματικότητα?

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Απο το επομενο θα γινει ετσι με τον καιρο, πολυ καλη ιδεα(προτείνετε πηγη να το έχουμε και του χρονου) + το αθροισμα των αριθμων του λοττο του Σαββατου θα δωσει το grip: 88+ (1 ή 2 ή 3 ή 4... ή 9) (max 97 min 89 δηλαδη)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το grip έτσι όπως είναι τώρα πρέπει να είναι λάθος πάντως. Φίλος που πήγε στη Spa μου είπε ότι το grip είναι άλλου σε σχέση με τους ελληνικούς δρόμους κλπ, που σημαίνει στο assetto ένα grip γύρω στο 98%+. Το 90-92 που ξεκινάμε εμείς είναι περισσότερο σαν βροχή παρά σαν στεγνός δρόμος και σίγουρα όχι πίστες του επιπέδου που τρέχουμε εμείς. Οπότε θα έλεγα καλύτερα να ξεκινούσε από 95% στο practice.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η ουσία του θέματος όσον αφορά στο grip δεν είναι το ότι δυσκολευόμαστε να οδηγήσουμε κάτω από τέτοιες συνθήκες .

Το πρόβλημα σε κάποιους από μας αν μπορώ να το ονομάσω έτσι προκύπτει όταν κατά τη διάρκεια του αγώνα με πολλούς οδηγούς αυτό μεταβάλλεται γρήγορα και πρέπει να αλλάζουμε τα σημάδια συνεχώς και να προσαρμόζουμε τον τρόπο οδήγησής μας .

Αν λοιπόν κάποιος δεν έχει χρόνο να προπονηθεί πάνω σ΄ αυτή τη γρήγορη μεταβολή τότε στερείται πλεονεκτήματος στον αγώνα καθώς δεν μπορεί να αποδώσει το 100% των δυνατοτήτων του.

Αυτό όμως είναι από τα υπέρ του παιχνιδιού και δεν θά θελα να αλλάξει κάτι πάνω σ΄ αυτό ,το προσφέρω  απλώς σαν δικαιολογία σε κάποιους που κατηγορούν τον εαυτό τους για κακή απόδοση . :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.