Jump to content



Race 4 Cup 1/11/2015 @ Monza - Alfa Romeo 155 DTM


thazio

Recommended Posts

attachicon.gifMONZA.PNG

Τι θα λέγατε να συμβουλευόμαστε το δελτίο καιρού και να βάζουμε την θερμοκρασία που ισχύει στην πραγματικότητα?

και οταν εχει βροχη, θα βαζουμε και εμεις; :p :P :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα λάστιχα για τα old DTM είναι bugged αυτή τη στιγμή, δοκιμάστε τα soft να δείτε ότι αντέχουν 15-20 laps.

 

K τα medium στον 7ο γύρο είναι στο 95% και πατινάζ

 

attachicon.gifMONZA.PNG

Τι θα λέγατε να συμβουλευόμαστε το δελτίο καιρού και να βάζουμε την θερμοκρασία που ισχύει στην πραγματικότητα?

 

Υπάρχει ήδη app http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/real-world-weather-for-assetto-corsa-rwwac.23477/#post-493107

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

K τα medium στον 7ο γύρο είναι στο 95% και πατινάζ

Υπάρχει ήδη app http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/real-world-weather-for-assetto-corsa-rwwac.23477/#post-493107

το θέμα είναι ότι στους δεκα γύρους κάνω τον ίδιο χρόνο με σοφτ.ΔΕΝ ανεβαίνει ο χρόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά που θα κατεβάζουμε app, googlareis monza weather και τέλος, τα υπόλοιπα είναι ζήτημα 1 λεπτού.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα λάστιχα για τα old DTM είναι bugged αυτή τη στιγμή, δοκιμάστε τα soft να δείτε ότι αντέχουν 15-20 laps.

Αυτο για παραδειγμα δεν πρεπει να λεγεται σε θεμα για αγωνα του cup. 

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβεις ποσο υπερβολικος ειμαι, δεν εχω κανει ουτε γυρο (δεν εχω χρονο προς το παρον) και ειχα στο μυαλο μου να βαλω medium και το πιο πιθανο ηταν να μην εβαζα καν soft παρα μονο στο qualy. Αυτο θα εδινε πλεονεκτημα στους απο πισω που εχουν κανει τις βολτες τους και εχουν δει το θεμα με τα λαστιχα το οποιο μολις εχασαν. 

 

Μια θεση να παρεις παραπανω στον αγωνα για τον οποιοδηποτε λογο προσφερει ικανοποιηση, γτ να την στερισουμε? ασε να εχει σασπενς. 

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβεις ποσο υπερβολικος ειμαι, δεν εχω κανει ουτε γυρο (δεν εχω χρονο προς το παρον) και ειχα στο μυαλο μου να βαλω medium και το πιο πιθανο ηταν να μην εβαζα καν soft παρα μονο στο qualy. Αυτο θα εδινε πλεονεκτημα στους απο πισω που εχουν κανει τις βολτες τους και εχουν δει το θεμα με τα λαστιχα το οποιο μολις εχασαν. 

 

Μια θεση να παρεις παραπανω στον αγωνα για τον οποιοδηποτε λογο προσφερει ικανοποιηση, γτ να την στερισουμε? ασε να εχει σασπενς. 

Το θέμα είναι πως δεν είναι feauture του παιχνιδιού αλλά bug οπότε καλώς ειπώθηκε !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά άποψη μου είναι ότι ένα bug του παιχνιδιού καλό είναι να αναφέρεται. Κάποιος θα έλεγε ότι μέχρι να φτιαχτεί, να αλλάξει το combo. Νομίζω ότι για το δικό μας επίπεδο, φτάνει έτσι όπως το κάνουμε.

Παναγιώτη, πιάσε κόκκινο.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παλευω αυτο το κομπο αλη τη βδομαδα τρομαρα μου, με κανενα αποτελεσμα μεχρι στιγμης, οι χρονοι ιδιοι σχεδον οπως τη πρωτη μερα, καθολου απολαυστικο. ισως το πιο αντιπαθητικο κομπο στο cup τουλαχιστον... (λογια εν βρασμο...)  :(  :unsure:  :(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι πολύ κακή υλοποίηση ενός αγωνιστικού που λάτρευα μικρότερος όταν παρακολουθούσα DTM μέσα από τις σελίδες των 4Τ.... Τόσο πολύ με απωθεί που δεν έχω κάνει καθόλου practice παρ'ότι είχα χρόνο μέσα στην εβδομάδα (εκτός από την Κυριακή που μπήκαμε), ειδικά η όλη φάση με το φρενάρισμα είναι τραγική. Και πριν πει τίποτα ο vitas πάλι για ιταλικούς κατανεμητές πίεσης πέδησης, να του πω ότι η Alfasud που έμαθα να οδηγώ με τα μπροστινά δισκόφρενα inboard δίπλα στο σασμάν φρέναρε 100 φορές καλύτερα :p

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που το bug δεν απαγορευει το να γινει ο αγωνας και μαλιστα δινει και πλεονεκτημα σε οποιον το γνωριζει, εγω δεν θα το ελεγα. 

 

Εγώ το ανέφερα έτσι ώστε να γνωρίζετε ότι υπάρχει πρόβλημα, μήπως αλλάζατε combo.

 

 

Αυτο για παραδειγμα δεν πρεπει να λεγεται σε θεμα για αγωνα του cup. 

 

Το τι θα πρέπει να λέγεται και τι όχι άστο να το κρίνουν και οι υπόλοιποι όλοι μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Το τι λεγεται και τι οχι σε ενα cup ειναι συγγεκριμενο και παλι καλα που απο του χρονου θα σοβαρεψουν τα πραγματα και θα ξεχωρισει το cup απο το gathering, ο thazio ηταν ξεκαθαρος. Αν εσυ θες να βγαινεις και να μας λες το τι εχεις βρει μεσω του practise βγες και μοιρασου το, εγω δεν εχω θεμα γτ δεν εχω κανει καθολου practise μεχρι στιγμης και μου ειπες τι λαστιχα θα βαλω. Αν ομως ειχα κανει και ερχοταν ενας και ελεγε βαλτε αυτο... Και ξανα λεω στο cup οχι στο gathering, μεχρι disqualifie θα ζητουσα απο τον thazio να του δωσει στον αγωνα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.