Jump to content



Assetto Corsa CL Cup 2016


thazio

Recommended Posts

Καταρχήν το "στεναχωριέμαι" αφορά στα πλαίσια του παιχνιδιού προφανώς, οπότε όλα καλά με όλους - μην τρελαθούμε κιόλας...  :p

 

Έχω όμως ένα τελευταίο ερώτημα από τους υπέρμαχους του "όποιο GT3 γουστάρει ο καθένας:"

 

Υπάρχει περίπτωση να προλάβει κάποιος που δεν ασχολείται κάθε εβδομάδα να ανακαλύψει πιο είναι το καλύτερο για αυτόν.Και αν κάνει λάθος; Θα το κουβαλάει σαν μλκας όλη τη χρονιά; Επίσης είναι δυνατόν να διαλέξουμε πάνω από 4 διαφορετικά; Δηλαδή το πρόβλημα είναι ότι θα είναι 2 και όχι 4 ή ότι για λόγους ισοτιμίας θα πρέπει να τα οδηγήσετε όλα;

 

Τέλος πάντων, αν όσοι δεν θέλετε να τρέξετε συνενωθείτε και καταλήξετε σε μια μορφή, ρίξτε την στο τραπέζι να ψηφίσουν και οι υπόλοιποι σε σχέση με το format που προτείνω εγώ, να το πάμε παρακάτω.Προλαβαίνουμε ακόμα για αλλαγές γι'αυτό ξεκίνησε η κουβέντα νωρίς.

 

Bouongiorno 

 

ΥΓ

 

 

Είμαι από αυτούς που όταν περιμένουν στο starting grid και κοιτάνε τον καθρέπτη γουστάρουν να βλέπουν πολλούς κατασκευαστές και όχι 2

 

Τρελό challenge να μην είσαι στον καθρέπτη του Στέλιου... ;)  (No offense)


Προσωπική άποψη 2 : θα μου άρεσε να έβλεπα να σπάνε κάτι ζευγάρια πολύ γρήγορων οδηγών. Θα είχε θαρρώ μεγαλύτερο fun factor για αυτούς αν ήταν αντίπαλοι αλλά και να μοιράζοταν με τους πιο αργούς ώστε οι τελευταίοι να ανέβουν.

 

To είχα κάνει σε πρωτάθλημα RBR αλλά προυποθέτει να έχουν τρέξει όλοι  έναν χρόνο έτσι ώστε να βάζεις περιορισμούς ζευγαριών σύμφωνα με την βαθμολογία.

Το σκεφτόμουν για του χρόνου 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπω οι περρισσοτεροι εχουν ενα θεμα με την επιλογη αυτοκινητου και καταλαβαινω οτι και εσυ δεν θες να το αφησεις ελευθερο γτ δεν εχεις χρονο για τα σκιν προτεινω λοιπον το εξης.

Πες τις πιστες που θα τρεξουμε και ας διαλεξει η καθε ομαδα ενα αυτοκινητο και τελος. Γνωριζωντας τις πιστες ξερουμε πιο να παρουμε που να κανει για ολα, ασε που κυριως εχει να κανει με το οδηγικο στυλ παρα με την πιστα.

Υπαρχει και το RSR να κανουμε συγκρισεις και στην τελικη τα δοκιμαζουμε κιολας, CUP ειναι οποιοι ερθουμε ξεβρακωτοι καλα να παθουμε. 

Link to comment
Share on other sites

ναι λες και θα κανει τη διαφορα στον αγωνα αν παρεις z4 που στην πιστα ειναι 0.5 πιο γρηγορο απο το gtr (τυχαια τα νουμερα και το παραδειγμα). οτι αρεσει σιγα.

 

με στεναχωραει που αποχωρουν τοσοι. σιγα ρε παιδια για 2 ωρες το μηνα μιλαμε. με σκιν οργανωση κλπ απο ενα ατομο.

Link to comment
Share on other sites

εσυ δεν θες να το αφησεις ελευθερο γτ δεν εχεις χρονο για τα σκιν

 

Αν τα αφήσουμε ελεύθερα θα κάνω τα μισά σκιν σε σχέση με τώρα, άρα δεν είναι αυτό το πρόβλημα... 

 

Πες τις πιστες που θα τρεξουμε

 

Σχεδόν όλες οι original

 

Είπα:

Ας αναλάβει ένας να προτείνει ολοκληρωμένο car grid με 2 endurance και 6 διπλούς

να κάνουμε ψηφοφορία

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας πριν ξεκινήσουμε να μαζευτεί όσο περισσότερος κόσμος μπορεί κάνω μια τελική πρόταση την οποία θέτω σε ψηφοφορία.

 

Αντί να έχουμε κοινά GT3 (από δυο δηλαδή η κάθε ομάδα) προτείνω να έχει ή κάθε ομάδα όποια δύο θέλει αρκεί να τα χρησιμοποιήσει από 3 ακριβώς φορές.(3Χ2=6)

 

Ψηφίζουμε εδώ:

http://doodle.com/poll/ee4bm2amm3v9d7h7

 

Παρακαλώ όσοι δεν έχουν πρόβλημα με την μια ή την άλλη λύση να ψηφίσουν και τις δύο.

 

Ψηφοφορία μέχρι 18/1 και μετά τα αποτελέσματα παρακαλούνται να αποφασίσουν και οι τελευταίοι αναποφάσιστοι.

 

Θυμίζω και αυτή την ψηφοφορία για τους αγώνες αντοχής:

http://doodle.com/poll/5btzwuv5etm4m8uz

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Παιδιά θα ήθελα να ανακοινώσω πως για φέτος το CLC δεν θα πραγματοποιηθεί...:blush:

 

Οι λόγοι είναι οι εξής και ζητάω συγγνώμη σε όσους "ψήνονταν".

 

1. Έχω ελάχιστο χρόνο πλέον...

2. Υπάρχουν ήδη 2 cup τα οποία τα τρέχουν έμπειρα παιδιά οπότε αυτό που πάντα πίστευα ως αναγκαίο (την ύπαρξη cup δηλαδή) υφίσταται και με το παραπάνω.

3. Έχω σκοπό (έχω ξεκινήσει ήδη για την ακρίβεια) να ασχοληθώ μένα τεράστιο project το οποίο λέγεται Σχεδιασμός Πίστας και ένταξη της στο παιχνίδι. Φυσικά και αυτό θέλει άπειρο χρόνο αλλά δεν έχει ημερομηνίες και δέσμευση. (θα επανέλθω μάλλον σε αντίστοιχο topic γιατί ουσιαστικά όλοι εσείς θα είστε οι beta testers και γενικά θα συζητάμε τα πάντα)

 

 

όμως:

 

1. Ο server υπάρχει και αν τον χρειαζόμαστε για κάτι για την ώρα δεν θα τον σταματήσω.

2. Για τα Skins όσο προλαβαίνω θα βοηθήσω φυσικά.

3. Ομοίως και ως αγωνοδίκης προσφέρομαι... :D

 

 

Επίσης έχω στα χέρια μου τα βραβεία του CLC15. 

Πρέπει να κανονίσουμε συνάντηση. Θα κάνω Poll

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για όλα @thazio. Κάποιο hint για την πίστα?

Ελπίζω η συνάντηση να γίνει σε πίστα kart ώστε να δούμε πως οδηγούν κάποιοι κάποιοι από το καπό ( που δεν έχει χαχαχαχα) :lol:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εν τάχει:

 

1. Φανταστική - δεν υπάρχει στον αληθινό κόσμο - 

2. Περιβάλλον σε δάσος με ένα ελληνικό ορεινό χωριό σχετικά κοντά - ίσως στην άκρη κάποιου οροπεδίου

3. 4 χαράξεις:

  α. Κλασική F1 περίπου 5χλμ

  β. Club περίπου 3χλμ

  γ.  Παραλλαγή των α,β

 δ.  Endurance περίπου 9 χλμ - η χάραξη θα περνάει από το χωρίο... με μπαριέρες κλπ

 

αυτά για την ώρα ;)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Ελπίζω η συνάντηση να γίνει σε πίστα kart ώστε να δούμε πως οδηγούν κάποιοι κάποιοι από το καπό ( που δεν έχει χαχαχαχα) :lol:

Μπορειτε να πατε και εδω

Kartland | Πίστα καρτ στην Παλλήνη

και να οδηγησετε τη ferrari που νοικιαζει....:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε @thazio για όσα έκανες (και όσα σχεδιάζεις).

Συμφωνώ με τον temate μου - μια πίστα καρτ θα ήταν ιδανική για να βρεθούμε.

Ρίξε και καμιά προπόνηση γιατί είσαι άξιος αντίπαλος και σε πάει πίσω όλη αυτή (η καταπληκτική) δουλειά που κάνεις!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος thazio έγραψε:

Παιδιά θα ήθελα να ανακοινώσω πως για φέτος το CLC δεν θα πραγματοποιηθεί...:blush:

 

Οι λόγοι είναι οι εξής και ζητάω συγγνώμη σε όσους "ψήνονταν".

 

1. Έχω ελάχιστο χρόνο πλέον...

2. Υπάρχουν ήδη 2 cup τα οποία τα τρέχουν έμπειρα παιδιά οπότε αυτό που πάντα πίστευα ως αναγκαίο (την ύπαρξη cup δηλαδή) υφίσταται και με το παραπάνω.

3. Έχω σκοπό (έχω ξεκινήσει ήδη για την ακρίβεια) να ασχοληθώ μένα τεράστιο project το οποίο λέγεται Σχεδιασμός Πίστας και ένταξη της στο παιχνίδι. Φυσικά και αυτό θέλει άπειρο χρόνο αλλά δεν έχει ημερομηνίες και δέσμευση. (θα επανέλθω μάλλον σε αντίστοιχο topic γιατί ουσιαστικά όλοι εσείς θα είστε οι beta testers και γενικά θα συζητάμε τα πάντα)

 

 

όμως:

 

1. Ο server υπάρχει και αν τον χρειαζόμαστε για κάτι για την ώρα δεν θα τον σταματήσω.

2. Για τα Skins όσο προλαβαίνω θα βοηθήσω φυσικά.

3. Ομοίως και ως αγωνοδίκης προσφέρομαι... :D

 

 

Επίσης έχω στα χέρια μου τα βραβεία του CLC15. 

Πρέπει να κανονίσουμε συνάντηση. Θα κάνω Poll

 

Πριν από αρκετά χρόνια είχα ασχοληθεί με λίγη επιτυχία είναι η αλήθεια, με την κατασκευή μιας διαδρομής πραγματικής από μια περιοχή κοντά στον τόπο διαμονής μου .

Υπήρχε θυμάμαι ένα προγραμματάκι που λεγόταν bobs track builder το οποίο μπορούσε να δεχθεί πληροφορίες από δορυφόρο για τη συγκεκριμένη υπό κατασκευή περιοχή ,από εκεί και πέρα άρχιζε το βασανιστήριο .

Την έφτιαξα την διαδρομή  ήθελε όμως πάρα πολύ δουλειά για να μοιάζει με την πραγματική ,την είχα βάλει θυμάμαι στο gtr2 ίσως είναι ακόμα εκεί στον προπροηγούμενο υπολογιστή μου .

Σου εύχομαι λοιπόν να τα καταφέρεις άλλωστε τό χεις αποδείξει πως το κατέχεις το άθλημα,θα περιμένουμε με ανυπομονησία να τρέξουμε την πίστα σου στο επόμενο cup  που θα διοργανώσεις η και στο greek gatherings ,αγοράζω από τώρα τα δικαιώματα :p.

Ευχαριστούμε για τις ωραίες διοργανώσεις και τα καταπληκτικά σκίνς, θα μου λείψουν γιατί είμαι από αυτούς που κόντευαν να καούν από το πολύ ψήσιμο για το αναμενόμενο cup.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Georgiadis Giorgos said:

Ανέβα Χολομώντα!!! Από τις ωραιότερες διαδρομές που υπάρχουν!!!

 

Η μοναδική κλασσική ειδική διαδρομή που δεν έχω τρέξει... ;)

Πρέπει να έρθω κάποια στιγμή!

 

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια! και πάλι συγγνώμη για την αναβολή!

Ανυπομονώ να γνωριστούμε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.