Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

πριν 37 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Μα καθολου.... Δεν εχουν σχεση τα plugins με μια MySQL Database στατιστικων 250K+ παικτων του ιδιου του server.

Επειδη εχει ειπωθει δεν ειναι ουτε το pb ουτε τo procon που δημιουργει lag . Εχω 2 servers που τρεχουν σε 60Ηz 24 και 64 slot χωρις κανενα προβλημα.

Eιναι θεμα hardware και ποσοι αλλοι servers ειναι επανω στο μηχανημα και μπορω να πω και το εξης ειναι και θεμα χαρτων (maps) ως προς την αποδοση

του server αλλη συμπεριφορα στα vanilla maps αλλη στα DLC.

Εχμ, τo συγκεκριμένο plugin για το ranking χρειάζεται την MySQL Database που αναφέρεις... Μην ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε. Τώρα αυτό δεν θα υπάρχει, problem solved.

 

πριν 40 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Σαν admin δεν αποφασιζω εγω ποιος θα παιξει. Εγω αποφασιζω αν καποιος δεν θα παιξει και αυτο το πλεονεκτημα θα ειναι ενα απο τα λιγα που θα δοθουν στο BF1 τελικα.

Το πρόβλημα το οποίο αναγνώρισε η DICE, κατά την ταπεινή μου γνώμη, είναι η αυθαιρεσία των badmins. Ο ένας banάρει επειδή τον σκότωσε ο καλύτερος παίκτης, ο άλλος επειδή ο @AKISSS κρύβεται πίσω από τα κτίρια όταν πετάει το ελικόπτερο, ο άλλος επειδή έχει προηγούμενα και πιστεύει ότι αν banάρει δε θα βρει κανένα άλλο server όπως λέει και ο @alyx78. Με δύο λόγια αυτό το 'οι κανόνες του server' είναι ένα διάτρητο σύστημα που παραβιάζει τα ToS.

 

Δυστυχώς υπάρχει αυτή η νοοτροπία σε κάποιους admin. "Πληρώνω, θα κάνω ότι θέλω" και δεν έχει σημασία αν είναι κατάφορα καταχρηστική συμπεριφορά την οποία διατείνονται ότι δεν επιτρέπουν στους server τους.  "Θα σε μπανάρω μέχρι να παγώσει η κόλαση" και άλλα τέτοια αστεία.

 

Με δύο λόγια, αυτοί που νόμιζαν ότι ήταν 'σερίφηδες στο Far West', τώρα χάνουν τα δικαιώματα αυτά γιατί 'το παραξήλωσαν'. Έτσι λοιπόν επειδή το εγώ τους και η σημαντικότητα που ήθελαν να αποδώσουν στο 'λειτούργημα' του server admin, θα προσφέρει απλόχερα σε όλους τους υπόλοιπους το 'Cheaterfield 1' όπως το αποκαλείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ξερεις... ναι αυτο το plugin χρειαζεται MySQL Database για να τρεξει.

Και οπως το λες problem solved δεν με ενδιαφερει ουτε σαν παικτη ουτε σαν admin, αλλα plugins ειναι τα σημαντικα.

 

Να μην λεμε τα ιδια και τα ιδια ξανα εχεις προβλημα με τους admins πανε παιξε σε official server.

Στο BF1 και admins και badmins με kick & bans θα υπαρχουν και εδω ειμαστε και θα το δεις με μια διαφορα ομως

δεν θα υπαρχουν plugins...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dfk_7677 said:

"Πληρώνω, θα κάνω ότι θέλω

Εσύ πλήρωνε κι άσε άλλους να κάνουν ότι θέλουν.

Κάτσε να δεις πως το λένε στο χωριό μου αυτό....

Α ναι!

Και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.

Για την ΕΑ βέβαια, γιατί εσύ και την πίτα θα πληρώσεις και θα τη φάει ο σκύλος.

 

Βέβαια, αυτό που ερωτήθηκε πριν από τον @MasterCommander, δεν απαντήθηκε ποτέ (και πριν σβηστούν τα μηνύματα).

Τι κάνεις με αυτούς που παραβιάζουν τους κανόνες ηθικής του παιχνιδιού;

Τι κάνεις με αυτούς που κάνουν stats padding;

Με αυτούς που παίζουν συνεννοημένοι να μην αλληλοσκοτώνονται;

Με αυτούς που είναι σπιούνοι; (ναι, μου έχει συμβεί να με καρφώσει παίκτης της ομάδας μου στο κολλητάρι που είναι στην αντίπαλη, για να πάρει το kill)

Με αυτούς που μπαίνουν με 300 ping;

Με τις clan που μπαίνουν όλοι από τη μία ομάδα και κάνουν προπόνηση πάνω σε casual παίκτες;

Με αυτούς που μπαίνουν σε ελικότερο ή άρμα και δεν ξεκινάνε άμα δε βγει ο άσχετος για να μπει μέσα ο κολλητός τους;

Με αυτούς που κλέβουν οχήματα από το CAP ;

Και πολλά άλλα παρόμοια...

 

Θα τους κάνεις report στη DICE; :rofl:

Εδώ κάνεις report με αποδείξεις και μπορεί να πάρει μήνα να γίνει ban.

Και το σκεπτικό τελικά ποιό είναι; Να κάνουμε τους χωροφύλακες ή να παίζουμε;

Να καθόμαστε να γράφουμε videos όλη την ώρα για να αποδείξουμε πόσο ηλίθιοι είναι ή να παίζουμε;

Να πληρώσω 100€ για το παιχνίδι, να πληρώνω 10-20-50€ το μήνα για να έχω server και να κάνω απλά τον τροχονόμο με την DICE να επιλέγει πως θα παίξω;

 

Όπως λοιπόν κάποιος λέει "αν δε σου αρέσει να πας αλλού", έτσι λέμε κι εμείς "άμα δε σου αρέσει (με τους admins) να πας αλλού"

Απλά πραγματάκια (© Mad-Dog)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 ώρες gameplay, πάντως προσωπικά μόνο τα καλύτερα έχω να πω.
Οι χάρτες σε multilayer είναι πολύ καλοί ως επί το πλείστον, τα γραφικά άψογα και το βασικότερο το gameplay είναι καταπληκτικό.
Να σημειώσω ότι μετά από πολύ καιρό ασχολήθηκα με campaign σε Battlefield. Και αυτό τα λέει όλα νομίζω.
Η Dice φαίνεται να εξιλεωνεται για τις '' αμαρτίες '' του 4.
Σιγουρα πάντως δεν κλαίω τα λεφτά που έδωσα.
Απεναντιας.

Sent from Icecrown Citadel

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Να μην λεμε τα ιδια και τα ιδια ξανα εχεις προβλημα με τους admins πανε παιξε σε official server.

Αυτή ακριβώς η δήλωσή σου, δείχνει ότι δε μπορείς να καταλάβεις γιατί ένας μεγάλος αριθμός παικτών ήθελε να φύγουν από τη μέση οι admins.

 

Εγώ πιστεύω πάλι ότι δε θα υπάρχουν και πολλοί badmins πλέον. Για 2 λόγους:

  • Γιατί αυτοί που είναι badmins όλως τυχαίως είναι και αυτοί νιώθουν ότι έχουν εξουσία και το 'δικό τους μαγαζάκι'. Και τώρα θα έχουν πολύ λιγότερες δυνατότητες για να νιώθουν έτσι.
  • Θα γίνει πιο αυστηρό το report για τους server, ώστε να αποφευχθούν οι ατυχίες του παρελθόντος. Αν κάποιος server δέχεται πολλά report, 'θα του τραβάνε το αυτάκι' ή απλά θα τον κλείνουν και θα κάνουν επιστροφή των χρημάτων.

@Wizard!

Δεν ξέρω γιατί μου απευθύνεσαι λες και εγώ θα νοικιάσω server, η σκοπεύω να τους αστυνομεύω. Κι εσύ νομίζω ότι έχεις ήδη πάρει την απόφαση να μη νοικιάσεις server, όπως και πιθανότατα να μην αγοράσεις και το παιχνίδι. Το πράγμα είναι απλό για σένα, περιμένεις και στην περίπτωση που δε διαβάσεις τελικά τόσα αρνητικά, μπορείς να το αγοράσεις μετέπειτα. Αν πάλι επαληθευτείς, γλίτωσες τα λεφτά σου. Win-win, οπότε προς τι το τόσο μεγάλο μένος;

 

Αν ήταν όπως τα λέτε, όσοι έχουν παίξει θα βρίζαν ήδη. Τουναντίον δε βλέπω παράπονα, παρά μόνο από τους server admin, για την 'Αποκάλυψη' που πρόκειται να συμβεί στο BF1. Εν πάση περιπτώσει, θα το διαπιστώσουμε λίαν συντόμως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Εσύ πλήρωνε κι άσε άλλους να κάνουν ότι θέλουν.

Κάτσε να δεις πως το λένε στο χωριό μου αυτό....

Α ναι!

Και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.

Για την ΕΑ βέβαια, γιατί εσύ και την πίτα θα πληρώσεις και θα τη φάει ο σκύλος.

 

Βέβαια, αυτό που ερωτήθηκε πριν από τον @MasterCommander, δεν απαντήθηκε ποτέ (και πριν σβηστούν τα μηνύματα).

Τι κάνεις με αυτούς που παραβιάζουν τους κανόνες ηθικής του παιχνιδιού;

Τι κάνεις με αυτούς που κάνουν stats padding;

Με αυτούς που παίζουν συνεννοημένοι να μην αλληλοσκοτώνονται;

Με αυτούς που είναι σπιούνοι; (ναι, μου έχει συμβεί να με καρφώσει παίκτης της ομάδας μου στο κολλητάρι που είναι στην αντίπαλη, για να πάρει το kill)

Με αυτούς που μπαίνουν με 300 ping;

Με τις clan που μπαίνουν όλοι από τη μία ομάδα και κάνουν προπόνηση πάνω σε casual παίκτες;

Με αυτούς που μπαίνουν σε ελικότερο ή άρμα και δεν ξεκινάνε άμα δε βγει ο άσχετος για να μπει μέσα ο κολλητός τους;

Με αυτούς που κλέβουν οχήματα από το CAP ;

Και πολλά άλλα παρόμοια...

 

Θα τους κάνεις report στη DICE; :rofl:

Εδώ κάνεις report με αποδείξεις και μπορεί να πάρει μήνα να γίνει ban.

Και το σκεπτικό τελικά ποιό είναι; Να κάνουμε τους χωροφύλακες ή να παίζουμε;

Να καθόμαστε να γράφουμε videos όλη την ώρα για να αποδείξουμε πόσο ηλίθιοι είναι ή να παίζουμε;

Να πληρώσω 100€ για το παιχνίδι, να πληρώνω 10-20-50€ το μήνα για να έχω server και να κάνω απλά τον τροχονόμο με την DICE να επιλέγει πως θα παίξω;

 

Όπως λοιπόν κάποιος λέει "αν δε σου αρέσει να πας αλλού", έτσι λέμε κι εμείς "άμα δε σου αρέσει (με τους admins) να πας αλλού"

Απλά πραγματάκια (© Mad-Dog)

δυστυχως τα εσβησε ο admin .ο καθενας εχει τον πονο του.για εμενα προσωπικα καλυτερα να μην εχει admin.... ζητω τα cheateria ...

Link to comment
Share on other sites

@knight_77 Μετα απο 10 ωρες ολα καλα βλεπω χαιρομαι... μηπως συναντησες μεχρι τωρα κανεναν cheater

η καποιον που να βριζει η να trolarei την ομαδα για να εχεις και ποιο εμπεριστατωμενη γνωμη- εντυπωση ?

Υπαρχει report button για παικτες της κατηγοριας αυτης ? Απο balance in game πηγαν ολα καλα ?

Γιατι οι περισσοτεροι δεν ενδιαφερονται για το campaign αλλα για multiplayer του παιχνιδιου.

 

@dfk_7677 Τι λες τωρα απο την στιγμη που θα εχει kick/ban ειναι τελειωμενη ιστορια απλα δεν θα υπαρχουν plugins για αλλα πραγματα.

Ποιο report και πρασινα αλογα ειδαμε και τα report στο 4 και εδω ειμαστε και θα δουμε να κλεινει servers η ΕΑ η να τραβαει αυτια....

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dfk_7677 said:

Αν πάλι επαληθευτείς, γλίτωσες τα λεφτά σου. Win-win, οπότε προς τι το τόσο μεγάλο μένος;

Μένος; Κανένα. Παράπονα; Πολλά. Γιατί; Γιατί είναι το αγαπημένο μου παιχνίδι, ίσως το μόνο που έχω αφιερώσει χιλιάδες ώρες και το βλέπω να καταστρέφεται με στόχο το μεγαλύτερο κέρδος (γιατί κέρδος υπήρχε και πριν).

Και αυτό που δε θέλετε να καταλάβετε είναι πως το BF, έγινε αυτό που έγινε, επειδή δούλευε με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο. Αυτό το αλλάζουν και διώχνουν ένα μεγάλο μέρος της κοινότητας για να πάρουν πρόσκαιρα μέλη (κονσόλες) που θα δώσουν το 50ρικο και θα παίξουν 2-3 μήνες. Μετά θα βγει το Χ DLC, θα δώσουν το 15ρι, μετά το Υ κοκ. Ε, και του χρόνου θα βγει το BC3 και πάλι από την αρχή.

Εμείς όμως, που είμαστε μια σταθερή βάση, που δώσαμε 50€ πριν 7 χρόνια και παίζουμε ακόμα με το BC2 ή με το BF3, δεν είμαστε καλά πελατάκια, γιατί από τα 100€ το 3μηνο που δίνουμε, η EA παίρνει ένα 20% και παίζουν εκατοντάδες μέλη.

Και το αποτέλεσμα θα είναι, να σπάσει η κοινότητα σε  μικρότερα παιχνίδια και ο καθένας να παίξει κάτι άλλο και μετά η παρέες μας να είναι σκόρπιες σε διάφορα, μέχρι να βρεθεί κάτι που θα μας μαζέψει όλους πάλι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Wizard!

Εγώ βλέπω ότι πάνω από 20% των Early Enlisters (20 ευρώ ακριβότερο) είναι από PC. Ποσοστό σημαντικά μεγαλύτερο από τις αντίστοιχες πωλήσεις του BF4 για το PC. Αυτό είναι δείγμα ότι η PC κοινότητα δε συμμερίζεται τις απόψεις σου. Κρίμα δεν είναι να γκρινιάζεις για κάτι που δεν έχει συμβεί ακόμα; Άσε να γίνει cheaterfield και abusefield πρώτα και μετά μπορείς να λες ότι κατέστρεψαν το αγαπημένο σου παιχνίδι.

 

πριν 7 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Τι λες τωρα απο την στιγμη που θα εχει kick/ban ειναι τελειωμενη ιστορια απλα δεν θα υπαρχουν plugins για αλλα πραγματα.

Ποιο report και πρασινα αλογα ειδαμε και τα report στο 4 και εδω ειμαστε και θα δουμε να κλεινει servers η ΕΑ η να τραβαει αυτια....

 

Νομίζω εξήγησα γιατί τώρα είναι διαφορετική η κατάσταση κατά τη γνώμη μου. Η EA είναι απευθείας ο πάροχος του server. Δεν προσπαθώ να σε πείσω, ξέρω ότι ελπίζεις σε αποτυχία του συστήματος αυτού και επαναφορά του παλιού, τα έχεις γράψει. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, κατανοητό.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Proteas said:
@knight_77 Μετα απο 10 ωρες ολα καλα βλεπω χαιρομαι... μηπως συναντησες μεχρι τωρα κανεναν cheater

η καποιον που να βριζει η να trolarei την ομαδα για να εχεις και ποιο εμπεριστατωμενη γνωμη- εντυπωση ?

Υπαρχει report button για παικτες της κατηγοριας αυτης ? Απο balance in game πηγαν ολα καλα ?

Γιατι οι περισσοτεροι δεν ενδιαφερονται για το campaign αλλα για multiplayer του παιχνιδιού....

Δεν αντιληφθηκα κάποιον cheater ούτε αντιμετώπισα κάποιο bug.

Γενικά το gameplay δεν φαίνεται να έχει θέματα, πράγμα βασικό μιας και είναι η αρχή.

Θυμάστε όλοι πιστεύω για τα απίστευτα σκηνικά στο 4.

Και εγώ για το multi το πήρα, είπαμε Battlefield είναι άλλωστε! [emoji6]

Απλά το campaign του είναι πολύ προσεγμένο και αξίζει να ασχοληθεί κανείς.

Όσο για report button δεν το έψαξα να πω την αλήθεια μιας και δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα.

Μέχρι τώρα δεν συνάντησα toxic players.

Atm ανεβάζω video στο κανάλι μου με in game footage από εμένα στην St. Quentin Scar.

Λίγη υπομονή γιατί είναι και 7giga το άτιμο!

Sent from Icecrown Citadel

Έγινε επεξεργασία από knight_77
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, knight_77 said:

Δεν αντιληφθηκα κάποιον cheater ούτε αντιμετώπισα κάποιο bug.

Γενικά το gameplay δεν φαίνεται να έχει θέματα, πράγμα βασικό μιας και είναι η αρχή.

Θυμάστε όλοι πιστεύω για τα απίστευτα σκηνικά στο 4.

Και εγώ για το multi το πήρα, είπαμε Battlefield είναι άλλωστε! emoji6.png

Απλά το campaign του είναι πολύ προσεγμένο και αξίζει να ασχοληθεί κανείς.

Όσο για report button δεν το έψαξα να πω την αλήθεια μιας και δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα.

Μέχρι τώρα δεν συνάντησα toxic players.

Atm ανεβάζω video στο κανάλι μου με in game footage από εμένα στην St. Quenteen Scar.

Λίγη υπομονή γιατί είναι και 7giga το άτιμο!

Sent from Icecrown Citadel

 

Link από το channel plix.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. Τα κλειδάδικα πότε αρχίζουν να μοιράζουν τα κλειδιά;

2. Ελλείψη κάρτας γραφικών (την πούλησα σήμερα την 970) και αναμονή καινούριας (1070) θα την παλέψει έστω και με full low settings μια παλιά 8800 gts ενός φίλου για μερικές μέρες μέχρι να παραλάβω τη νέα;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.