Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

μονίμως όμως...καλά καλά...θα σε σιασω ... θα σας δείξω εγώ ...θα δείτε τι θα πάθετε...και εσένα και τον tv που έσπευσε να κάνει αμέσως "haha"....

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Σε περιμενει ο δυοβουνιωτης μαγκα! Καλα και εγω μπορει να τα κανω αυτα αλλα δεν βαριεσαι... Bf1 παντως δεν εχω παιξει ποτε μονος μου παντα οταν ειναι αλλοι μεσα, δεν με τραβαει. 

Μπορει να ερθω σημερα μπορει και οχι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεί το μαύρο κουτί ενός απελπισμένου, που, έστω για λίγο, πάτωσε:p:

Χθες, αφού δοκίμασα, για μια ακόμη φορά, όποιο sniper rifle υπήρχε, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι δεν κάνω μπαμ:p στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Βέβαια, κάποιο θέμα υπάρχει με τα sniper rifles και δεν είναι η ιδέα μου, γιατί βλέπω ότι τους χτυπάω και δεν κάνει register το hit. Τα δοκίμασα όλα.

Κάθισα και σκέφτηκα:hehe: λοιπόν και είπα ότι θα αφήσω κατά μέρους τα rifles και θα πιάσω τα infantry. Ξεκινάω με martini henry. Αφού είμαι τσολιάς και παίζω χύμα, γιατί όχι;

Κάτι έκανα. Το ανωτέρω όπλο το είχα δοκιμάσει και παρατήσει σχεδόν αμέσως, γιατί χτυπούσα τα βουνά και τις κοιλάδες, όχι, όμως, και τον οχτρό. Χθες, άρχισα, ως εκ του θαύματος, να βρίσκω τοίχο. Κάτι γινόταν.

Η πίστα: fort de vaux. Μέσα στην πρώτη δεκάδα, εξαιρετικός με το flare gun (πραγματικά, τα ποσοστά επιτυχίας μου με τις φωτοβολίδες είναι φοβερά, μακάρι να ήταν primary weapon), spotάρω τους εχθρούς, παίζω μυαλωμένα και όχι βουρ στον πατσά και, το κυριότερο, επιτέλους, η ταχύτητά μου στο να σηκώσω και να σημαδέψω, συγχρονίζεται με θανατηφόρα hits.

Κατέβασα και το dpi στον πόντικα (650 και ίσως το κατεβάσω λίγο ακόμη), σκεπτόμενος ότι επειδή σημαδεύω πολύ γρήγορα και απότομα, πρέπει να εξισορροπήσω αυτήν μου την προδιάθεση με μια απολύτως ελεγχόμενη και αργή κίνηση του ποντικιού, ώστε να κεντράρω στον εχθρό.

Παίζουμε μετά στην amiens. Μέτρια πράγματα με το martini. Αλλάζω σε arisaka. Ξανά, κοντά στην ομάδα (όχι απαραίτητα τη δική μου), spotάρω εχθρούς, κάνω 3πλό (όχι τόλουπ:hehe:) kill με χειροβομβίδα στην Ballroom Blitz, σκοτώνω 5-6 με flare gun και σημαδεύω σωστά. Η ανταμοιβή; Στην ballroom, ήμουν πρώτος σε captured flags (5) και στο de vaux, πρώτος scout σε σκορ (μέσα στην πρώτη 10άδα γενικά) και πρώτος σε spotting των εχθρών.

Κατακλείδα: αφήνω κατά μέρους τα rifles (προσωρινά), δοκιμάζω με martini+arisaka, παίζω όπως χθες (και ας έχω σκορ 15-10 και 12-8) και ακολουθώ τον τρόπο παιχνιδιού που δοκίμασα, ήτοι κοντά στην ομάδα, σωστή χρήση των φωτοβολίδων+χειροβομβίδων, υποχώρηση όταν δεν σκοτώνω τον εχθρό και βλέπω ότι δεν πάνε οι σφαίρες και σωστό positioning μέσα στην εκάστοτε πίστα. Θα δείξει, αλλά άρχισε να φαίνεται φως στο βάθος του τούνελ (ελπίζω να μην είναι από το behemoth;)).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@sstav

On 30/5/2018 at 12:21 ΜΜ, το μέλος panoc έγραψε:

Οι ποντοι μπορουν να μαζευτουν με πολλους τροπους, παρε πχ support μπες volga και αρχισε να ριχνεις γυρω γυρω ammo crates, σε χρονο dt εισαι τουλαχιστο στη μεση χωρις ουτε ενα kill. Παλι με support μπες σε πιστες που επιτρεπουν ολμους και ριχνε σε σημεια συγκεντρωσεις ή οδευσεις ωστε οι δικοι σου να τους βρισκουν με μιση ζωη, χωρις ενα

kill θα παρεις τοσους ποντους σα να ειχες κανει εσυ τα kill.

Σχετικα με αυτο που σου ειπα πιο πριν.

OP Red Tide, πρωτη πιστα volga river τη χασαμε αλλά νικησαμε το 1ο κυμα, 2η πιστα το tsaritsyn να αντιμετωπισουμε τα υπολοιπα 2 κυμματα. Νικησαμε οποτε και οι ποντι εγιναν 40653.

Κοιτα τωρα το σκορ μου, σαν να εχω κανει τα διπλασια kills. Απλα κανοντας resuply και ριχνοντας με τον ολμο (air) στις μαζωξεις των αντιπαλων και οι διμας τους εβρισκαν 3-3 με μιση ζωη.  Εφαγα και κανα 10αρι με gas granade :p Επειδη δεν ειχαν ζωη απο τον ολμο :p Ζητημα να πυροβολησα ολες μαζι 10 φορες σε ολο το παιχνιδι.
 

Spoiler


ts3.thumb.png.a6af8b6c72501816196b2924b60a5325.pngts2.thumb.png.b70864a15a2654bc8600e6e3ecd7da09.pngts1.thumb.png.c57abf1438aa3bb0c34fe03b5265389a.png


 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες πανο αλλα εγω δεν ευχαριστιεμαι να μην συμμετεχω σε gunfights. Το θεωρω εντελως μη-αντρικο. Οπως ξερετε ειμαι μεγιστος τσολιας... Αρα δεν θα κανω ποτε τετοια σκορ. Δεν πειραζει. ?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι οι operations είναι μια καλή αρχή. Μαθαίνεις να χτυπάς τον εχθρό, τις πίστες και το σωστό positioning.

Το καλό είναι πως, επειδή οι εχθροί έρχονται μαζεμένοι ή/και είναι στατικοί, κάνεις πιο εύκολα kills. Στο conquest, είναι διαφορετικά τα πράγματα. Έτσι φαίνεται σε μένα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

On 5/31/2018 at 11:20 AM, DEADLAZARUS said:

Ακολουθεί το μαύρο κουτί ενός απελπισμένου, που, έστω για λίγο, πάτωσε:p:

Χθες, αφού δοκίμασα, για μια ακόμη φορά, όποιο sniper rifle υπήρχε, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι δεν κάνω μπαμ:p στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Βέβαια, κάποιο θέμα υπάρχει με τα sniper rifles και δεν είναι η ιδέα μου, γιατί βλέπω ότι τους χτυπάω και δεν κάνει register το hit. Τα δοκίμασα όλα.

Κάθισα και σκέφτηκα:hehe: λοιπόν και είπα ότι θα αφήσω κατά μέρους τα rifles και θα πιάσω τα infantry. Ξεκινάω με martini henry. Αφού είμαι τσολιάς και παίζω χύμα, γιατί όχι;

Κάτι έκανα. Το ανωτέρω όπλο το είχα δοκιμάσει και παρατήσει σχεδόν αμέσως, γιατί χτυπούσα τα βουνά και τις κοιλάδες, όχι, όμως, και τον οχτρό. Χθες, άρχισα, ως εκ του θαύματος, να βρίσκω τοίχο. Κάτι γινόταν.

Η πίστα: fort de vaux. Μέσα στην πρώτη δεκάδα, εξαιρετικός με το flare gun (πραγματικά, τα ποσοστά επιτυχίας μου με τις φωτοβολίδες είναι φοβερά, μακάρι να ήταν primary weapon), spotάρω τους εχθρούς, παίζω μυαλωμένα και όχι βουρ στον πατσά και, το κυριότερο, επιτέλους, η ταχύτητά μου στο να σηκώσω και να σημαδέψω, συγχρονίζεται με θανατηφόρα hits.

Κατέβασα και το dpi στον πόντικα (650 και ίσως το κατεβάσω λίγο ακόμη), σκεπτόμενος ότι επειδή σημαδεύω πολύ γρήγορα και απότομα, πρέπει να εξισορροπήσω αυτήν μου την προδιάθεση με μια απολύτως ελεγχόμενη και αργή κίνηση του ποντικιού, ώστε να κεντράρω στον εχθρό.

Παίζουμε μετά στην amiens. Μέτρια πράγματα με το martini. Αλλάζω σε arisaka. Ξανά, κοντά στην ομάδα (όχι απαραίτητα τη δική μου), spotάρω εχθρούς, κάνω 3πλό (όχι τόλουπ:hehe:) kill με χειροβομβίδα στην Ballroom Blitz, σκοτώνω 5-6 με flare gun και σημαδεύω σωστά. Η ανταμοιβή; Στην ballroom, ήμουν πρώτος σε captured flags (5) και στο de vaux, πρώτος scout σε σκορ (μέσα στην πρώτη 10άδα γενικά) και πρώτος σε spotting των εχθρών.

Κατακλείδα: αφήνω κατά μέρους τα rifles (προσωρινά), δοκιμάζω με martini+arisaka, παίζω όπως χθες (και ας έχω σκορ 15-10 και 12-8) και ακολουθώ τον τρόπο παιχνιδιού που δοκίμασα, ήτοι κοντά στην ομάδα, σωστή χρήση των φωτοβολίδων+χειροβομβίδων, υποχώρηση όταν δεν σκοτώνω τον εχθρό και βλέπω ότι δεν πάνε οι σφαίρες και σωστό positioning μέσα στην εκάστοτε πίστα. Θα δείξει, αλλά άρχισε να φαίνεται φως στο βάθος του τούνελ (ελπίζω να μην είναι από το behemoth;)).

 

 

Με 650 dpi και αργές ελεγχόμενες κινήσεις δεν θα κάνεις και πολλά. 

Οι περισσότεροι είναι γρήγοροι και δεν νομίζω να έχεις πολλές ελπίδες να ζήσεις ?

Υπάρχουν και κουλοί βέβαια αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος UsualSuspect έγραψε:

 

Με 650 dpi και αργές ελεγχόμενες κινήσεις δεν θα κάνεις και πολλά. 

Οι περισσότεροι είναι γρήγοροι και δεν νομίζω να έχεις πολλές ελπίδες να ζήσεις ?

Υπάρχουν και κουλοί βέβαια αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Εννοώ ότι, επειδή σημαδεύω γρήγορα και απότομα, έχανα το σημάδι (στο οποίο είμαι μέτριος). Θέλω, επομένως, χαμηλό dpi και πλήρως ελεγχόμενο ποντίκι. Η ταχύτητα παραμένει (ανεξαρτήτως dpi), ο έλεγχος είναι ευκολότερος. Έτσι φαίνεται σε μένα τουλάχιστον. Στα 1200 dpi που δοκίμασα, χτυπούσα τα σύννεφα. Πάλι ήμουν γρήγορος, αλλά το σκόπευτρο έφευγε τελείως. Σαν να μην μπορούσα να το ελέγξω.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, DEADLAZARUS said:

Εννοώ ότι, επειδή σημαδεύω γρήγορα και απότομα, έχανα το σημάδι (στο οποίο είμαι μέτριος). Θέλω, επομένως, χαμηλό dpi και πλήρως ελεγχόμενο ποντίκι. Η ταχύτητα παραμένει (ανεξαρτήτως dpi), ο έλεγχος είναι ευκολότερος. Έτσι φαίνεται σε μένα τουλάχιστον. Στα 1200 dpi που δοκίμασα, χτυπούσα τα σύννεφα. Πάλι ήμουν γρήγορος, αλλά το σκόπευτρο έφευγε τελείως. Σαν να μην μπορούσα να το ελέγξω.

 

Το ψιλο πάθαινα αυτό με το G402 που είχα.

Τώρα με το G403 που πήρα πρόσφατα (αφού δεν με βολεύει το G502) δεν τα παθαίνω αυτά.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Οχι το εσβησα παλι. Ειχε θεματα η γραμμη μου. Ειχα ping 40 πανω απο το κανονικο και droppes frames στο stream.

Υποψιάζεσαι τι φταίει ή είναι κάποιο κουφό πρόβλημα;

3η μέρα χωρίς πιστολιά, να δω σήμερα αν θα μπω.

Link to comment
Share on other sites

τα πήρα στο κρανίο πάλι χθες.

AMIENS...είμαι support με ολμο σε γωνία δρόμουπου βλέπει προς την γέφυρα ( και μάλιστα 5μ πιο πισω) όπου βρίσκεται εχθρικό αρμα...ρίχνω τις οβίδες 3 απανωτές (κάνουν 3x12 ζημια) και με τρώει το άρμα ! με μια βολή χωρίς να έχει οπτική επαφή.

Ίδια πίστα....ξαπλωμένος εχθρός σε σπίτι μέσα και είμαι στις σκάλες επάνω...τον βλέπω...ήσυχα βγάζω το σκατοπίστολο C96 (για να ξεκλειδώσουμε καμμια φορά το Fedorov optical)...3 σφαίρες πρόλαβα να ρίξω αλλά δεν πεθαίνει...γυρνάει με SMG08 και με ξαπλώνει ....

FAO...ειμαι στον χαμό στο C...πεθαίνω ...με σηκώνουν τρία medics πριν προλάβω να κάνω skip πεθαίνοντας ισάριθμες φορές...

Autofactory Reloading. ... ήμαρτον να πρέπει να κάνεις kills με αυτό το όπλο...

 

Με βλέπω να το παρατάω το παιχνίδι...δεν υπάρχει προσωπική βελτίωση. Κάτι δεν κάνω σωστά. Είμαι στάσιμος γενικά και στην καλύτερη έχω 20-30 kills, με λίγους ~7-10.000 πόντους.  μου δημιουργεί εκνευρισμό αντί να χαλαρώνω ... μόνο για την παρέα μένω...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

με τρώει το άρμα ! με μια βολή χωρίς να έχει οπτική επαφή

 

Εαν το αρμα ειναι landing tank, εχει ολμο σα το δικο σου που μπορει να περασει εμποδια... Εαν σου ριχνει με τα κανονια και εχει τοιχους εκει κοντα αρκει να κανει splash damage για να πεθανεις.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, sstav said:

τα πήρα στο κρανίο πάλι χθες.

AMIENS...είμαι support με ολμο σε γωνία δρόμουπου βλέπει προς την γέφυρα ( και μάλιστα 5μ πιο πισω) όπου βρίσκεται εχθρικό αρμα...ρίχνω τις οβίδες 3 απανωτές (κάνουν 3x12 ζημια) και με τρώει το άρμα ! με μια βολή χωρίς να έχει οπτική επαφή.

Ίδια πίστα....ξαπλωμένος εχθρός σε σπίτι μέσα και είμαι στις σκάλες επάνω...τον βλέπω...ήσυχα βγάζω το σκατοπίστολο C96 (για να ξεκλειδώσουμε καμμια φορά το Fedorov optical)...3 σφαίρες πρόλαβα να ρίξω αλλά δεν πεθαίνει...γυρνάει με SMG08 και με ξαπλώνει ....

FAO...ειμαι στον χαμό στο C...πεθαίνω ...με σηκώνουν τρία medics πριν προλάβω να κάνω skip πεθαίνοντας ισάριθμες φορές...

Autofactory Reloading. ... ήμαρτον να πρέπει να κάνεις kills με αυτό το όπλο...

 

Με βλέπω να το παρατάω το παιχνίδι...δεν υπάρχει προσωπική βελτίωση. Κάτι δεν κάνω σωστά. Είμαι στάσιμος γενικά και στην καλύτερη έχω 20-30 kills, με λίγους ~7-10.000 πόντους.  μου δημιουργεί εκνευρισμό αντί να χαλαρώνω ... μόνο για την παρέα μένω...

Κατσε δηλαδη 20-30 kills ειναι ασχημα για καποιον που παιζει 2-3 μηνες? Τοτε εγω σιγουρα πρεπει να το παρατησω που εχω μεσο ορο γυρω στα 30 με 1.5 χρονο gameplay...

 

Και μη νομιζετε οτι στο 5 θα εχει μεγαλη διαφορα. Σχεδον το ιδιο game θα ειναι πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.