Jump to content



[WAMTA CUP] Season 1 - Race 1 (27/01/2016 @Vallelunga)


akis_z80

Recommended Posts

Πραγματικά απογοητεύτικα εχτές με το lotus, δεν μπορούσα να αξιολογήσω το Feedback που μου έδινε και εκτός από το video του Δημήτρη που με μία ανεπαίσθητη επαφή με πέταξε στα χωράφια στη συνέχεια μία ακόμα μικροεπαφή με έστειλε να κάνω σβούρες και με άφησε με το τιμόνι μονίμως στις 90 μοίρες οπότε και εγκατέλειψα.

 

Το πιθανότερο είναι ότι φταίω εγώ καθώς η μη ενασχόληση μου με το Assetto μάλλον με έχει αποξενώσει από το παιχνίδι και δεν έχω χρόνο να του αφιερώσω πέρα από τς 2 ώρες της Τετάρτης μήπως και το συνηθίσω πάλι. Ας ελπίσουμε την επόμενη εβδομάδα να είναι καλύτερα τα πράγματα αν και δυστυχώς το Lotus δεν με ενθουσίασε καθόλου, νομίζω το 2-11 με το H-Pattern είναι πολύ καλύτερο τουλάχιστον από τις εντυπώσεις που είχα αποκομίσει κατά τη διάρκεια του early access.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα side collisions για άλλη φορά έκαναν το "θαύμα" τους.

Με αφορμή το ποστ του Δημήτρη γράφω το παρακάτω για να το έχουμε υπόψη μας όλοι για τους επόμενους αγώνες!

 

Είναι πάρα πολύ σημαντικό να έχουμε μηδενικό αριθμό επαφών στον 1ο γύρο. Πρέπει να είμαστε 10 φορές πιο προσεκτικοί σε αυτόν. Θεωρήστε ότι βρίσκεστε σε "red zone" κατά τη διάρκειά του. Δεδομένου ότι γνωρίζουμε το πρόβλημα με τα collisions, θέλει ακόμα περισσότερη προσοχή.

Όλες οι επαφές που έγιναν στον 1ο γύρο θα εξετάζονται ασχέτως των reports.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδια!Εγω παρακολουθησα ολοκληρο τον αγωνα απο το cockpit του Στελιου που στριμαρε αλλα παραλληλα ειχα και το livemap ανοιχτο.

Σε καποιες φασεις αγχωθηκα ουτε εγω να επαιζα!

Στελιο μπραβο πολυ γρηγορος!

Έγινε επεξεργασία από Billys
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους, πολύ καλός αγώνας και όλοι σας πολύ δυνατοί - εγώ απροπόνητος και άτυχος...

 

Fatalara συγγνώμη και πάλι, τραγικό λάθος μου (ένα από τα αμέτρητα αποψινά), έχασα το σημείο φρεναρίσματος, προσπάθησα να το ρίξω στα χορτάρια αλλά δε γινόταν να σε αποφύγω. Την ίδια ακριβώς πατατιά έκανα και στον Κυριάκο στο qualy, εντελώς αδικαιολόγητος...

Κρίμα γιατί το κακό ήταν διπλό, μάζεψες και εμένα μαζί με τον Fatalara.

 

Πέρασα πολύ ωραία μέχρι το τέλος όπου:

 

Ένα bug του AC ενώ έχουμε τα εργαλεία να το αντιμετωπίσουμε το κάνουμε καθεστώς.

Sorry παιδιά αλλά δεν μου έχει τύχει αυτό και έκανα αυτό που γίνεται στην πραγματικότητα σε όλους τους αγώνες!!!!!!!!!!   :angry:

Απλά ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ!!!!

 

 

Για το περιστατικό με τον Στέλιο θα σιγουρευτώ μόλις ανέβει το replay από κάποιον.

 

Συγχαρητήρια σε όλους για την οδήγηση!!  :)

Και εδώ πάλι κρίμα - για την προσπάθεια και τον δύο μας! Σε είδα μπροστά μου, μόλις μπήκες στον τελευταίο γύρο να αρχίζεις ξαφνικά να ταλαντεύεσαι αλλά επειδή το φιατάκι δεν είχε πρόβλημα σταθερότητας θεώρησα ότι θα το μαζέψεις εύκολα... Είχα τρεις επιλογές, να φρενάρω και να περιμένω την έκβαση του συμβάντος, να κάνω δεξιά να σε αποφύγω, να κάνω αριστερά να σε αποφύγω - ε διάλεξα την χειρότερη (από αριστερά - πάντα διαλέγω την χειρότερη επιλογή, έχω ταλέντο σ' αυτό) από εκεί που έστριψες και εσύ και με έστειλες στα χορτάρια!

Δεν πειράζει όμως, δεν μπορούσες να κάνεις κάτι, προσπάθησες.

Σ' ευχαριστώ για το κυνηγητό μας! Ήταν ωραία.

 

Αρη ησουν ωραιος ρε μαγκα μπραβο. 

Σ' ευχαριστώ Ηλία και εσύ ήσουν πραγματικά πολύ δυνατός και μου πρόσφερες μπόλικη αδρεναλίνη, αλλά θα το πω το παράπονό μου: στον 11ο γύρο έχασες το αμάξι στην "Cimini" και μπήκες κάπως απρόσεχτα ξανά μέσα (τα έχουμε πει αυτά), σε απέφυγα και προσπάθησα μετά να σε προσπεράσω στην μεγάλη ευθεία από τα αριστερά σου και με "έκλεισες" με αποτέλεσμα να χρειαστώ να βγω εκτός πίστας για να γλυτώσουμε το τράκο - θεωρώ ότι δεν με είδες και δεν το έκανες επίτηδες :), στην συνέχεια όμως στο τέλος της ευθείας μπαίνοντας στην "campagnano" όπου σου πήρα το προβάδισμα έκανες divebomb. Ευτυχώς το κατάλαβα και σε απέφυγα, βρέθηκες ξανά μπροστά - αλλά ... θα μπορούσαμε να είμαστε στα γρασίδια και οι δύο! <_< Στην επόμενη στροφή βέβαια ήρθε ο gchristod και μας "μάζεψε" και τους δύο μας :lol: !

Επίσης στον επόμενο γύρο τον 12ο (δεν θυμάμαι την στροφή - μάλλον στην "semaforo") είχα την εξωτερική και σου είχα δώσει αρκετό χώρο για να στρίψεις στην εσωτερική. Παρ' όλα αυτά μπήκες στη γραμμή μου και με πέταξες έξω. Πιθανώς πάλι κάποιο παρορμητικό divebomb.

 

Μπορεί να τα τα παραλέω βέβαια και να είναι απλώς "αγωνιστικά συμβάντα" ας ρίξουν όμως μια ματιά οι αγωνοδίκες.

Ελπίζω να μην σε στεναχωρεί η αναφορά που κάνω, αλλά θεωρώ ότι αφού είναι πρωτάθλημα έτσι πρέπει να γίνεται!

Ανυπομονώ να τα "ξαναπούμε" (με την καλή έννοια ;)) στον επόμενο αγώνα - είσουν πραγματικά πολύ καλός αντίπαλος!

 

vallelunga.gif

Μπράβο και σε εσένα Κώστα wOlveS, πολύ δυνατός!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ πάλι κρίμα - για την προσπάθεια και τον δύο μας! Σε είδα μπροστά μου, μόλις μπήκες στον τελευταίο γύρο να αρχίζεις ξαφνικά να ταλαντεύεσαι αλλά επειδή το φιατάκι δεν είχε πρόβλημα σταθερότητας θεώρησα ότι θα το μαζέψεις εύκολα...

 

Άρη ότι και να πω είναι λίγο...

όπως κατάλαβες νόμιζα πως είχε τελειώσει ο αγώνας και έπαιζα...δεν το έχασα, φαντάσου ήμουν περίπου 7 sec μπροστά σας όταν νόμιζα ότι τελείωσε ο αγώνας.

Πολύ μεγάλη μλκια όσο το σκέφτομαι...Συγγνώμη απλά δεν πήγε ποτέ το μυαλό μου ότι συνέχιζε ο αγώνας.Σας είδα πως δεν μπήκατε pits, έγραφαν και οι άλλοι comments και νόμιζα πως κάναμε πλάκα μέχρι να κάνει fade out...

Link to comment
Share on other sites

Άρη ότι και να πω είναι λίγο...

όπως κατάλαβες νόμιζα πως είχε τελειώσει ο αγώνας και έπαιζα...δεν το έχασα, φαντάσου ήμουν περίπου 7 sec μπροστά σας όταν νόμιζα ότι τελείωσε ο αγώνας.

Πολύ μεγάλη μλκια όσο το σκέφτομαι...Συγγνώμη απλά δεν πήγε ποτέ το μυαλό μου ότι συνέχιζε ο αγώνας.Σας είδα πως δεν μπήκατε pits, έγραφαν και οι άλλοι comments και νόμιζα πως κάναμε πλάκα μέχρι να κάνει fade out...

Χαχα, ούτε που πέρασε αυτό από το μυαλό μου :eek: (το έχω πάθει και εγώ)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν λίγα παραπάνω στοιχεία για το session: SIMRESULTS - WAMTA CUP Race 1

 

Υπενθυμίζουμε ότι αυτή η κατάταξη είναι προσωρινή αφού ακόμα δεν έχουν υπολογιστεί penalties πιθανών παραβάσεων.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@thazio, και @Aris Teidis, αν φτιαχτει κανα βιντεο με τα highlights του cup, αυτο το περιστατικο θα ειναι απο τα πρωτα που πρεπει να μπουν μεσα.

Το ειδα ολο το σκηνικο μπροστα μου και μολις συνειδητοποίησα τι πραγματικα συνεβει, γιατι στην αρχη ημουν με την απορια "τι κανει αυτος ρε;", με το ζορι καταφερα να τερματισω απο τα γελια...

 

Περισσοτερο κριμα για τον Αρη παντως γιατι ηταν ο πιο ατυχος της υποθεσης....

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί το κακό ήταν διπλό, μάζεψες και εμένα μαζί με τον Fatalara.

 

Άρη ήσουν παράπλευρη απώλεια, τον fatalara είχα βάλει σημάδι (πλάκα κάνω) :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@thazio, και @Aris Teidis, αν φτιαχτει κανα βιντεο με τα highlights του cup, αυτο το περιστατικο θα ειναι απο τα πρωτα που πρεπει να μπουν μεσα.

Το ειδα ολο το σκηνικο μπροστα μου και μολις συνειδητοποίησα τι πραγματικα συνεβει, γιατι στην αρχη ημουν με την απορια "τι κανει αυτος ρε;", με το ζορι καταφερα να τερματισω απο τα γελια...

Πλάκα θα είχε να φτιάxτουν video με highlights, προσπεράσεις και bloopers :). Αυτό προϋποθέτει χρόνο όμως.

Θα μπορούσαν να γίνουν διάφορα του στυλ "οι 10 καλύτερες προσπεράσεις της σεζόν" κλπ.

 

Θα μπορούσε επίσης να γίνει το εξής: ο καθένας να ανεβάσει τα δικά του highlights σε μικρής διάρκειας βίντεο και στο τέλος να φτιάξουμε ένα ωραίο playlist στο youtube.

Θα το ξανασυζητήσουμε όταν μαζευτεί αρκετό υλικό!

 

Να μπει και αυτό παρακαλώ στη λίστα :   :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

"George Vasmoulakis reported contact with another vehicle Dimitris Liakouris. Impact speed: 11.322066"

 

Ααααα οκ , 11χλμ/ώρα, ε οκ δικαιολογείται τότε.....

 

Παίδες σκοπός είναι ο μηδενισμός της λίστας.

 

Υ.Γ. Κώστα @wolves στην φόρεσα καλά ε? sC_w0lveS reported contact with another vehicle Dimitris Liakouris. Impact speed: 95.21454

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως περάσαμε καλά στο race εχθές και στους περισσότερους άρεσε πολύ το multiclass part της ιστορίας.

 

Θα ήθελα να ανεβάσω το race μου όλο αλλά χρόνος αυτό τον καιρό δεν υπάρχει, θα προσπαθήσω να το κάνω κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον κατι δε παει καλα στα logs του simresults..

 

Τον Κυριακο τον εχει μονο μια φορα στην λιστα τρακαρισματων :hehe::p

Αυτό σημαίνει ότι ο wolves από τη μεριά του δεν ένιωσε τίποτα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μαλλον κατι δε παει καλα στα logs του simresults..

 

Τον Κυριακο τον εχει μονο μια φορα στην λιστα τρακαρισματων :hehe::p

 

ΑΝ δεν έχει και τον Maldonado τότε σίγουρα έχει πρόβλημα το simresults!!!   :D  :p

 

Pastor Maldonado Confirmed at Lotus for 2016

Έγινε επεξεργασία από Anthemius
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι ο wolves από τη μεριά του δεν ένιωσε τίποτα!

Πως δεν ενιωσα, με το καλημερα κιολας, αλλα νταξει ντζαντζαρισματακι αναιμακτο ηταν τελικα. Ευτυχως δεν ειχαμε τιποτα παρατραγουδα με τα collisionZ....

Στην αρχη, ετσι οπως εγινε, νομιζα οτι ηταν ο Vittas, μολις περασε ειδα οτι ηταν ο Κυριακος....

Αν δεν ταιριαζανε δε θα συμπεθεριαζανε αυτοι οι δυο :p

 

@liakjim, δεν μπορουσες να κανεις και τιποτα.

Με ειχε "απογειωσει" μια lotus και ουτε εβλεπα τι γινοταν απο τις σβουρες και κοπαναγα και με κοπαναγαν γενικως :hehe:

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.