Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


Recommended Posts

πριν 4 ώρες, το μέλος csaris έγραψε:

Eνα container καρτες 1070 εχει μεινει ρε παιδια.. Αντε καντε καμια παραγγελια μπας και φυγουν! :p

 

http://eu.evga.com/Products/Product.aspx?pn=08G-P4-6173-KR

Μολις τραβηξα την σκανδαλη και οποιον πηρε ο χαρος , πηρε :hehe: 

 

πριν 1 ώρα, το μέλος Κωνσταντίνος Σ. έγραψε:

And the baby is here :D

Αριθμοί θα ανέβουν αύριο και σε αέρα μόνο γιατί λεφτά για νερά γιοκ για την ώρα...

Καλοριζικη αδερφε, να την χαρεις :) Αερας μια χαρα ειναι , εμενα αερατη θα μεινει :hehe: 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος csaris έγραψε:

Eνα container καρτες 1070 εχει μεινει ρε παιδια.. Αντε καντε καμια παραγγελια μπας και φυγουν! :p

 

http://eu.evga.com/Products/Product.aspx?pn=08G-P4-6173-KR

500+για ΧΧ70  να τις βαλουν εκει που ξερουν...:hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όντως πανάκριβη. Δε μπορούσα να περιμένω αυγουστοσεπτεμβριο να πεσουν (και αν) οπότε με νίκησε ο πειρασμος και μένα. Όλο λόγια είμαστε και τελικά ψωνίζουμε και μένουμε με αποτύπωμα στον kolo :hehe:

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλορίζηκη η κάρτα @icy20. Έχει κάνει κανέις συγκριτικά 1070 από 980ti ? stock vs stock or Oc vs Oc? τελικά τι διαφορές υπάρχουν? και μετά ας κρατηθούν τα bence να δούμε πόσο πιο παραπάνω θα πάνε με "new drivers"...  δεν μιλάω για reviews, πραγματικές μετρήσεις θέλω από users εδώ πέρα. Θα σχολιάσω κάποια πράγματα μόλις δω αποτελέσματα. Αν δεν σας κάνει κόπο σε κάποιον 

Link to comment
Share on other sites

Το Sli πια είναι λίγο περίεργο στις nvidia βέβαια πια. Σε άλλα games λειτουργεί 100% και οι 2 κάρτες αλλού όχι... νομίζω αυτην την στιγμή πιο αντιπροσωπευτική σύγκριση είναι 1070 vs 980ti. Αυτό που θέλω να δω είναι αν αξίζει τελικά η μετάβαση από 980ti σε 1070 ή απλά είναι το θέμα-μικρόβιο αναβάθμησης στη νέα τεχνολογία - Pascal.

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Nemesis89 έγραψε:

Αυτό που θέλω να δω είναι αν αξίζει τελικά η μετάβαση από 980ti σε 1070 ή απλά είναι το θέμα-μικρόβιο αναβάθμησης στη νέα τεχνολογία - Pascal.

Oxι, σε καμια περιπτωση.

Ειτε αραζεις με την 980Ti, ειτε την πουλας και τα σκας για 1080 αν σε τρωει η τσεπη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nemesis89 said:

Το Sli πια είναι λίγο περίεργο στις nvidia βέβαια πια. Σε άλλα games λειτουργεί 100% και οι 2 κάρτες αλλού όχι... νομίζω αυτην την στιγμή πιο αντιπροσωπευτική σύγκριση είναι 1070 vs 980ti. Αυτό που θέλω να δω είναι αν αξίζει τελικά η μετάβαση από 980ti σε 1070 ή απλά είναι το θέμα-μικρόβιο αναβάθμησης στη νέα τεχνολογία - Pascal.

Αν μιλας για αυτη τη στιγμη ουτε καν. Η ti δεν πιανει τα χρηματα που επιανε οταν την εδωσα... 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, icy20 said:

Αν μιλας για αυτη τη στιγμη ουτε καν. Η ti δεν πιανει τα χρηματα που επιανε οταν την εδωσα... 

Δεν αναφέρομαι καθόλου για τα  χρηματικά. Σχετικά με την απόδοση της κάρτας μιλάω καθαρά. Η τιμή της ti έπεσε γιατί και καλά η 1070 είναι καλύτερη ώς κ 10-12% από 980ti στα 500-550 ευρώ για αυτό οι ti τώρα παίζουν 400 με 450 (με πολύ ζόρι) . Αυτό που θέλω να πω και να καταλήξω σε συμπέρασμα είναι ότι από όλο αυτό το "marketing" ευνοήθηκαν αυτοί που αγόρασαν τώρα μεταχείρο ti με 400Euro εν αναμονή των 1080Ti, αφού όλοι λίγο πολύ ξέρουμε ότι θα κάνουμε αυτήν την μετάβαση. 

Έγινε επεξεργασία από Nemesis89
Link to comment
Share on other sites

@icy20 όταν την δοκιμάσεις την κάρτα πες μας και αν εντοπίζεις coil whine? 

Δεν δοκιμάζετε και το πρόγραμμα να δείτε αν είναι κομπλέ η μνήμη ή είναι 7+1 gb :bleh:

 

Το σκέφτομαι ακόμα να πάω να παραλάβω την κάρτα αύριο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε tracking number καθως και mail απο εβγα. Λογικα απο βδομαδα (ισως και τελη αυτης) παραλαμβανω. Ισως λογω του οτι βρισκομαι επαρχια να αργησει λιγακι παραπανω , αλλα no problems! xD 

Καλοριζικες οι καρτες παιδια! :D 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Nvidia’s GTX 1080 VR issues will be fixed with a driver this week

 

Παράθεση

One of Nvidia’s big selling points for its new Pascal graphics cards was the architecture’s improved performance in virtual reality applications. Unfortunately, there have been some problems in that area since launch, with cards either not boosting clock speeds in VR, or the DisplayPort just not being compatible with the HTC Vive. However, everything will be made right again later this week.

....

The next issue to be fixed with this driver update is GPU Boost. In short, it just wasn’t activating in VR games using the 368.69 driver, leaving Pascal gamers with mere base clock level performance. However, in an update given to Tom’s Hardware, Nvidia has confirmed that it has narrowed down this issue and can fix it in the next driver.

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Ομπωωωω... Καμμια σχεση οι θερμοκρασιες μου με μια καρτα... Ο m2 επιανε μετα απο πολυωρο gaming 62-65 βαθμους ενω τωρα τον βλεπω κοντα στα 50. Την καρτα την εβαλα στην μεσαια pcix αρα ειναι μακρυα, οπως και μετακινησα και την SB Z ακριβως απο πανω απο την 1070, αρα ανεπνευσε ο 950... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, idonthave said:

oταν την δοκιμάσεις την κάρτα πες μας και αν εντοπίζεις coil whine?

 

Gigabyte χωρις coil whine ειναι σαν χαβιαρι χωρις καλο κρασι.

Μην παρεξηγεις, και τωρα gigabyte εχω, αλλα εχουν περασει 6 απο τα χερια μου (gigabyte-nvidia) και ολες ειχαν coil whine.

Oxι σε εκνευριστικο βαθμο βεβαια.

 

Αυτη η εβγα δεν θα στοκαρει ποτέ 1080 acx;

Tις 1070 που λογικα θα εχουν περισσοτερη ζητηση τις εχει μονιμα διαθεσιμες πλεον ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος javaneze: έγραψε:

Gigabyte χωρις coil whine ειναι σαν χαβιαρι χωρις καλο κρασι.

:hehe: δεν παρεξηγώ,

επειδή έχω διαβάσει από κριτικές από άτομα που την έχουν αγοράσει απ'έξω 1 στους 2 έχει coil whine

 

Παράθεση

Αυτη η εβγα δεν θα στοκαρει ποτέ 1080 acx;

έχει την sc acx3 10€ διαφορά έχουν με την απλή

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.