Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


Recommended Posts

2013 firestrike stock
2013_sotck.png
κατι δεν παει καλα μου φαινεται. 

Επισης οι 1080 δεν εχουν asic.  μου βγαζει not supported.
Ολα στοκ ειναι. κανονικα πρεπει να ειναι 1848 δεν ξερω γιατι παει μεχρι 1923. 

Κατι αλλο idel ειναι 5% 253mhz sta 144hz το μονιτορ. Με την ti νομιζω επεφτε στα 100 κατι 1%. 

Έγινε επεξεργασία από kakao83
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος kakao83 έγραψε:

2013 firestrike stock
2013_sotck.png
κατι δεν παει καλα μου φαινεται. 

Επισης οι 1080 δεν εχουν asic.  μου βγαζει not supported.
Ολα στοκ ειναι. κανονικα πρεπει να ειναι 1848 δεν ξερω γιατι παει μεχρι 1923. 

 

Μια χαρα ειναι το score που βγαζεις,  22,5κ graphics εχεις.

Οσο για τα 1923mhz λες και ειναι πρωτη φορα ρε συ που εχεις Nvidia καρτα, παντα το turbo ρολοι που εχουν ingame ειναι υψηλοτερο απο το boost clock που αναγραφεται στο gpu-z, απο εποχες 680 συμβαινει αυτο.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος 9000+rpm έγραψε:

 

Μια χαρα ειναι το score που βγαζεις,  22,5κ graphics εχεις.

Οσο για τα 1923mhz λες και ειναι πρωτη φορα ρε συ που εχεις Nvidia καρτα, παντα το turbo ρολοι που εχουν ingame ειναι υψηλοτερο απο το boost clock που αναγραφεται στο gpu-z, απο εποχες 680 συμβαινει αυτο.

ναι εχεις δικιο τωρα που διασταβρωσα με τα bench του @csaris πιο πισω ειναι αντιστοιχα.
και ενα valley.
stock_valley.png
απλα τρωει μια buggia. μου κολλαει τα ρολογια idle στα 1708mhz και για να φτιαξει πρεπει νακανω rr. 
Μου το κανει μονο οταν μπω σε game και βγω. 

Έγινε επεξεργασία από kakao83
Link to comment
Share on other sites

asus strix την απλη, βασικα παει και παραπανω (εχω παιξει witcher 3 στα +220 περιπου 2150boost εαν δωσω ρευμα, τωρα ειναι στα 2088-2104 boost max) αλλα δεν υπαρχει λογος, η αυξηση επιδοσεων ειναι αμελητεα οποτε εκει με μαμα ρευμα ειναι μια χαρα.

 

 asic οχι, μαλλον στην επομενη εκδοση του gpuz.

Έγινε επεξεργασία από panoc
Link to comment
Share on other sites

asus strix την απλη, βασικα παει και παραπανω (εχω παιξει witcher 3 στα +220 περιπου 2150boost εαν δωσω ρευμα, τωρα ειναι στα 2088-2104 boost max) αλλα δεν υπαρχει λογος, η αυξηση επιδοσεων ειναι αμελητεα οποτε εκει με μαμα ρευμα ειναι μια χαρα.

 

 asic οχι, μαλλον στην επομενη εκδοση του gpuz.

Οταν είσαι +200 στον πυρήνα τις μνήμες ποσο τις έχεις ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

Μακη γινεται να τρεξεις και ενα 3dmark11 perfomance?ευχαριστω

νορμαλ η kingpin μονο με overboost και ρευμα στοκ 

 

Screenshot_10_7_2016_2_23_26.png

το ιδιο και εδω  Screenshot_10_7_2016_2_40_43.png

Έγινε επεξεργασία από MAKHS LIMENIKOS
Link to comment
Share on other sites

ποια ΠΑΣΚΑΛ;

Εσύ πόσο έχεις επιστροφή φόρου;; Τα δηλώνεις τα νοίκια; :p

Το θέμα πήγε 100 σελίδες για πλάκα.. ο καθένας ανέλυε φήμες.. μετά πήγαμε σε προσωπικές σκέψεις του καθενός για αναβάθμιση.. πόσα δωσαμε την προηγούμενη κάρτα και πόσο λιγότερα δώσαμε από τους άλλους για να νιώθουμε μάγκες.. μετά σε αναλύσεις τιμολογιακών πολιτικών και μετά στο αν έχει αντίπαλο η nvidia.. υπάρχει η amd ή οι νέες πασκάλ πολεμούν με τις παλιές.. καλώς ή κακώς, το θέμα έχει "χαλάσει" κι όλοι βάλαμε λίγο πολύ το χέρι μας.. ας κλειδώσει ή ας αλλάξει τίτλο.. 

(ή ας κάνω πρώτος unsub και καλή σας συνέχεια)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ναι , ειπα μηπως και σταματησει το καραofftopic, οχι οτι ολοι μας δεν ποσταραμε offtopic ,αλλα εχει θεμα για τις 980ti, ο λογος που ποσταρονται εδω δε καταλαβαινω ποιος ειναι.

 

Τεσπα, εγω σκεφτομαι να ανοιξουν 2 χωριστα θεματα (Gtx 1070 , Gtx 1080 και αργοτερα GTX 1060 και 1080ti/Titan P) , καθως και ενα ξεχωριστο για τις polaris (rx 480) ,και για οσες καρτες ερθουν στη συνεχεια. Θα ειναι νομιζω το πιο σωστο! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα ενα κ γω για την 1080 [NVIDIA GTX 1080] Συζήτηση, απορίες & benchmarks

 

Οποιος θελει κ μπορει ας μεταφερει τα reviews(συγκεντρωτικα κτλ) σε εκεινο το νημα(λογω ελλειψης χρονου δεν ξερω αν θα προλαβω εγω)

 

:)

 

Νεοι κ νυν κατοχοι ας βαζουμε τα benchακια μας τις φωτο μας κ γενικα οτι εχει να κανει με τις 1080 στο νεο νημα για να μην χανομαστε εδω

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mobile εκδόσεις για laptop τέλος. Tα pascal powered laptop λόγω μειωμένης κατανάλωσης θα έχουν κανονικές εκδόσεις των 1060, 1070, 1080.

Διαθεσιμότητα Αύγουστο μεριά.

 

http://www.nextpowerup.com/news/29193/nvidia-wont-release-geforce-gtx-1080m-will-use-desktop-gtx-1070-and-gtx-1080-instead/

http://www.nextpowerup.com/news/29183/mobile-version-of-geforce-gtx-1060-to-be-as-fast-as-desktop/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.