Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

39 minutes ago, ARMAGEDDON said:

Άκυρο αλλά σχετικό πότε θα έχουμε κάτι σαν το Shadow play και πότε κάτι σαν το παρακάτω OC3D :: Article :: Nvidia Ansel will be coming to The Witcher 3 and Mirror's Edge Catalyst this month :: Nvidia Ansel will be coming to The Witcher 3 and Mirror's Edge Catalyst this month

 

@atiman αν μπορείς απαντας αν δεν μπορείς δεν πειράζει ?

Εστειλα ενα email σχετικα με αυτο στον taylor (PR) και μου ειπε οτι κατι ετοιμαζεται.

 

τωρα κατα ποσο ισχυει δεν ξερω, θα δουμε.

 

Οσο για ANSEL πολυ δυσκολα, ξεχασε το αυτο :p

 

Έγινε επεξεργασία από LocoDiceGR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARMAGEDDON said:

Άκυρο αλλά σχετικό πότε θα έχουμε κάτι σαν το Shadow play και πότε κάτι σαν το παρακάτω http://www.overclock3d.net/news/gpu_displays/nvidia_ansel_will_be_coming_to_the_witcher_3_and_mirror_s_edge_catalyst_this_month/1

 

@atiman αν μπορείς απαντας αν δεν μπορείς δεν πειράζει ?

Κάτι σαν το shadowplay δεν υποτίθεται ότι είναι το raptr; Δεν κάνει δουλειά;

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, FrOsT said:

Κάτι σαν το shadowplay δεν υποτίθεται ότι είναι το raptr; Δεν κάνει δουλειά;

Νομίζω  είναι software το raptr και δεν δουλευει σε hardware επίπεδο όπως το shadowplay με μόνο 5% performance hit και νομίζω έχει και χειρότερο quality σαν αποτέλεσμα. Μακάρι να βγει κάτι τέτοιο σε AMD, θα μου λείψει το shadowplay αν πάρω 480 :'( 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, devaggos said:

Νομίζω  είναι software το raptr και δεν δουλευει σε hardware επίπεδο όπως το shadowplay με μόνο 5% performance hit και νομίζω έχει και χειρότερο quality σαν αποτέλεσμα. Μακάρι να βγει κάτι τέτοιο σε AMD, θα μου λείψει το shadowplay αν πάρω 480 :'( 

Χρησιμοποιεί hw το raptr και πλέον έρχεται μαζί με drivers της AMD.

Με την σειρά 9xx η nvidia έδωσε υποστήριξη για μέχρι 4κ αναλύσεις και το απαραίτητο bitrate, η AMD τουλάχιστον preRx480 ήταν ακόμα στα επίπεδα που υποστηρίζονται από τις 6χχ nvidia και δεν έχει desktop capture.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  More pictures of custom Radeon RX 480 graphics cards emerge | VideoCardz.com

 

Το πιο ενδιαφέρον κομμάτι του άρθρου

Quote

Now here’s the advertisement from Korean distributor of Sapphire cards — Emtek. They According to the information provided by Emtek, RX 480 NITRO+ will be introduced on July 13th. This is probably going to be the first public appearance of NITRO+.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος LocoDiceGR έγραψε:

Βλεπετε κατι περιεργο? :hehe: :gyro: :gyro:

untitled-1 (1).png

untitled-1.png

Ναι!

Η GTX1070 είναι πιο γρήγορη από την RX480, και οι δύο δεν πιάνουν 60αρι σε 4Κ ανάλυση.

(Σιγά μην σου πω πως η 1070 πέφτει σε Vulkan και η 480 ανεβαίνει! :hehe:).

Έγινε επεξεργασία από TopCLR
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε 980Ti είδα να αναφέρουν αύξηση επιδόσεων. Υποθέτω θα κάνει ένα ακόμα τεστ ...ο Guru3D. Άντε να αναθερμανθεί και το δίπλα thread όσον αφορά το 980Ti vs 1070 :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vulkan / DX12 ευνοουν την AMD και φαινεται στα νουμερα...

 

Και ακομα ειναι στο πρωτο σταδιο, αργοτερα ''λογικα'' παντα θα γινει καλυτερο optimize.

Έγινε επεξεργασία από LocoDiceGR
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Petrossortep said:

Αν συνεχιστεί αυτή η τάση τότε το deal είναι η 390Χ, όχι η 480.

Wizard, δεν βλέπω διαφορές. Αν θες βοήθησέ μας.

Δε θα πιάσω να το αναλύσω όλο, αλλά αν το δεις στο pause, καρέ καρέ στο ΥΤ, θα τα δεις. Πχ, στην παρακάτω εικόνα:

1. Το όπλο έχει τόνους γκρι, ενώ το δεξί, είναι μαύρο

2. Το χρώμα είναι πιό φυσικό, ενώ δεξιά κοκκινίζει πολύ

3. Οι λεπτομέρειες στο βάθος είναι καθαρές, ενώ δεξιά πιό θαμπές.

 

vulkan.png

Link to comment
Share on other sites

Άλλα λέει το βίντεο ΑΛΛΑΑ λένε τα πινακάκια... εσύ Πάνο παίζεις με ΑΛΛΑΑΑ fps ακόμη και σε OpenGL είσαι μπροστά... τι γίνεται επιτέλους??!! :hehe: 

Να αναφέρω οτι τα βελτιωμένα γραφικά σε Vulkan (καλύτερη χρωματική απόδοση κτλ..), είναι όντως γεγονός και ισχύει και σε πράσινες & σε κόκκινες κάρτες!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.