Jump to content



Dual Core Athlon 64 Preview


Shaman

Recommended Posts

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

1.Ισως να ειναι μουφα το τεστ

2.Διπλος 2400αρης ειναι highest end κομματι

3.Το cinebench αξιοποιει απολυτα τον δευτερο επεξεργαστη,ποσα απο τα προγραμματα που χρησημοποιουμε το κανουν ομως αυτο?

Παντως σιγουρα αντιπροσωπευουν το μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ,2400αρη διπλο ,μου φαινεται πως ειναι νωρις ,για να δουμε,εστω και εργοστασιακο δειγμα ,γιατι ολα τα παραθυρα και εικονες που αραδιαζει θα μπορουσαν να φτιαχτουν στο photoshop ειτε μεσα απο τη registry,και γιατι χρεισημοποιει ενα τεστ που ειναι αναμενομενο οτι ο διπλος 2400αρης θα εχει την ιδια επιδοση με δυο Opteron 250.Γιατι ειμαι καχυποπτος ανθρωπος, και στηντελικη μπορει να κανω και λαθος .

Link to comment
Share on other sites

επιτρεψτε μου να εχω καποιες αμφιβολιες 1.γιατι ειναι πολυ νωρις για τοσο μεγαλες συχνοτιτες οπως ειχα διαβασει σε ενα αποσπασμα οτι τους επεξεργαστες για μεγαλες συχνοτιτες θα τους παρουσιασει κατα τον οκτωμβριο και 2 ο fx--55 ειναι πιο γρηγορος

απο τον 3,7EE στο τεστ, και το σπουδεοτερο ειναι δυνατον η amd στο site της το επισημο να μην δημοσιευσε τιποτε;τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kv3d [Σήμερα, στις 06:50]

Γιατι ,2400αρη διπλο ,μου φαινεται πως ειναι νωρις ,για να δουμε,εστω και εργοστασιακο δειγμα ,γιατι ολα τα παραθυρα και εικονες που αραδιαζει θα μπορουσαν να φτιαχτουν στο photoshop ειτε μεσα απο τη registry,και γιατι χρεισημοποιει ενα τεστ που ειναι αναμενομενο οτι ο διπλος 2400αρης θα εχει την ιδια επιδοση με δυο Opteron 250.Γιατι ειμαι καχυποπτος ανθρωπος, και στηντελικη μπορει να κανω και λαθος .

καλα κανεις και εισαι καχυποπτος, αλλα δε νομιζω πως ειχε νοημα να τρεξει SuperPi για να δειξει τη διαφορα με 2 επεγεργαστες. απο την αλλη, preview ειναι απο ES, περισσοτερο επιδειξη του site ειναι παρα οτιδηποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω και εγω μια noobικη ερωτηση?

θα χρειαζεται οι εφαρμογες να ειναι γραμμενες εκνεου για να εκμεταλλευτουν σωστα

τους dual core επεξεργαστες?

κοινως θα πρεπει να περιμενουμε να κυκλοφορησουν εφαρμογες 64μπιτες και οptimized

για dual core συστηματα προκειμενου να αποδωσουν τα μεγιστα οι νεες τεχνολογιες?

για τι χρονικο οριζοντα μιλαμε δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Πρωτοπορος γιατι? Απο οσα ακουγονται η INTEL θα βγαλει dual core στην desktop αγορα πρωτη.

:toomuchne Unstoppable δε περίμενα να ακούσω τέτοια λόγια απο σένα, δε ξέρω πια site επισκέπτεσαι και που τα διαβάζεις αυτά αλλά η AMD θα έχει πάλι την πρωτιά ;)
Link to comment
Share on other sites

οπως ειχα πει και παλια οι διπλοπυρινοι το μεγαλυτερο τους ατου θα ειναι για πολυεπεξεργασια εικονας ,ηχου, cam,cad,μην περιμενετε σε απλες εφαρμογες ενας 2,4 διπλοπυρινος να ειναι πιο γρηγορος απο εναν 3.5 και πιστευω απο οσα εχωδιαβασειι απο την amd οτι ο καινουριος fx-toledo θα ειναι ο πιο γρηγορος διπλοπυρινος μεσα στο 2005,μιλαω παντα για παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

:toomuchne Unstoppable δε περίμενα να ακούσω τέτοια λόγια απο σένα, δε ξέρω πια site επισκέπτεσαι και που τα διαβάζεις αυτά αλλά η AMD θα έχει πάλι την πρωτιά ;)

:p, στα roadmaps που εχω δει η AMD μιλαει για 2nd half 2005 ενω για την Intel εχω διαβασει για 2nd quarter 2005(εκτος και αν αλλαξε κατι τωρα τελευταια)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

:p, στα roadmaps που εχω δει η AMD μιλαει για 2nd half 2005 ενω για την Intel εχω διαβασει για 2nd quarter 2005(εκτος και αν αλλαξε κατι τωρα τελευταια)

ένα θα σου πω, η amd γαμεί (επιχείρημα ήταν αυτό).

[endu] ο λαός της amd περιμένει άλλη μια πρωτιά [/endu]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell [Σήμερα, στις 14:50]

:toomuchne Unstoppable δε περίμενα να ακούσω τέτοια λόγια απο σένα, δε ξέρω πια site επισκέπτεσαι και που τα διαβάζεις αυτά αλλά η AMD θα έχει πάλι την πρωτιά ;)

Αυτό διάβασα κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.