Jump to content


[Greek Gatherings 8-5-2016] Mugello - Ferrari 458 S3


Recommended Posts

To helicorsa χρειάζεται ακόμη κ με τριόθονο για μένα.

 

υγ:καλά ο Λιάκ τι έπαθε κ δεν μας μάλωσε ακόμα για τον οφφτοπικισμό?Άρρωστος είσαι γλυκέ μου?

Δεν λέω τίποτα για δύο λόγους:

1ον συμμετείχα και εγώ σε αυτόν

2ον έπεσε νέκρα κατά τα άλλα. Φαίνεται ο αρχικός ενθουσιασμός από μερικούς, μετατράπηκε σε φρίκη μετά από τον πρώτο γύρο. Αν δεις τα στατς με τους συμμετέχοντες, θα καταλάβεις...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν θυμάμαι να έχω τρέξει πιο δύσκολο combo. Ούτε το C9 , ούτε το F1 GTR, ούτε το 98T. Σπάνια πιάνω τον εαυτό μου να έχει πάθει αγκύλωση στα χέρια από την πάλη.

Μπες 1χλμ/ώρα πιο γρήγορα σε μια στροφή και την έκατσες.

Μπορώ να κινηθώ με χίλια ζόρια στο 1:54:300 σε αγώνα , πάντα των 10 γύρων.

Αλλά ως τώρα, με το που δοκιμάσω να πάω στο 1:54:299, θα αρχίσω γλυστρήματα = τελικά σε έξοδο.

Το combo το μισώ και το αγαπώ ταυτόχρονα. Οριακά κρατιέμαι να μην τιναξω στον αέρα το πρωτάθλημα του@mad_dog.

Συγκριτικά το Bayron , είναι λες και οδηγάς τρένο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις καλό σετάπ :p:)

πριν 57 λεπτά, το μέλος sosna έγραψε:

To helicorsa χρειάζεται ακόμη κ με τριόθονο για μένα.

 

υγ:καλά ο Λιάκ τι έπαθε κ δεν μας μάλωσε ακόμα για τον οφφτοπικισμό?Άρρωστος είσαι γλυκέ μου?

Δεν συμφωνώ αν τις ρυθμίσεις καλά βλέπεις κ από τους καθρέφτες και αν έχεις κ καλά 7,1 ακουστικά είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosdimp said:

Δεν έχεις καλό σετάπ :p:)

Δεν συμφωνώ αν τις ρυθμίσεις καλά βλέπεις κ από τους καθρέφτες και αν έχεις κ καλά 7,1 ακουστικά είσαι οκ.

Εμένα πάντως τώρα στους ενδολαμπικούς όσο κ στο ACRL μου χρειάστηκε αρκετές φορές.Στην ένταση του αγώνα είναι ταχύτερο κ ευκολότερο να κοιτάξω το χέλιαππ στην κεντρική μου οθόνη παρά να πατήσω κομβίο λουκ ράιτ/λεφτ ή να γυρίσω έστω κ ανεπαίσθητα το κεφάλι για να δω τέρμα στην άλλη οθόνη -εγώ βέβαια δεν φημίζομαι για το απόλυτο κυνήγι ρεαλισμού :o-.Όταν ο Γομάρ ή ο Λιακουρ καραδοκεί να σε περάσει δεν έχεις χρόνο για καθρέπτες.:amen::kiss2:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος liakjim έγραψε:

Έχεις κάτι καλύτερο από αυτό που σήκωσα?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το είδα βρε το δικό σου, εγώ απλά άφησα τα ελαστικά default σκληρυνα αυτό το ένα κλικ την εμπρός ανάρτηση πήγα 1 ή 2 κλικ δεξιά το πίσω toe και νομίζω αλλά δεν θυμάμαι καλά οτι μείωσα 1 κλικ την πίσω arb τίποτα άλλο. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εκανα quicκrace 23 γύρους με 50 λίτρα με τα Trofeo M Slicks και τον βγάζουν τον αγώνα, η φθορά στο τέλος ήταν κίτρινο στη μέση περίπου ο δείκτης.
1:54:34 με το παρακάτω setup:
tyres:  lf21-rf23 psi | lr23-rr24 psi
camber:  f-1.9/9 toe | r-1.8/18 toe
arb:  f46800 | r7680

Τον ίδιο χρόνο σε παλιό setup πρίν το update με camber f-2/r-2.2 αλλά με 100% grip.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2016 at 0:11 ΠΜ, το μέλος spyder έγραψε:

Qualify : 21:00, 30 λεπτά

@spyder ισχύει αυτό ?

Τον ετοιμάζω και όταν πάει η ώρα 20.15 κάνετε  vote  gia restart session or next session ανάλογα που έχει καθήσει.

Καλό αγώνα να έχετε εγώ δεν θα μπορέσω σήμερα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από το πρωί δεν βρίσκω πάλι τον server, κάνω κάτι λάθος? Πάντα έγραφα thel και το έβγαζε...

Ουπς, μόλις μου άνοιξε, ήθελε το "include empty servers"

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρά την προδοσία μερικών (θα αποφύγω βαρύτερους χαρακτηρισμούς για να μην οξυνθούν τα πνέυματα :p) , μια χαρά περάσαμε! @spyder @uhu και Lylankor ταχύτατοι και να έχεις και τον @sosna  να σου πρήζει τα συκώτια σε όλο το race :D

 

laps 17 & 18:

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Προδότες.....

 

Το κόμπο ήταν εύκολο πάντως.:oΕυτυχώς πιάσαμε την πάρλα για να περάσει η ώρα.

 

Στα σχόλια του από πάνω δεν απαντώ.Ο κουλός να κερδάει κ είμαστε εντάξει. :amen::kiss2:

 

edit:καλά ρε κανίβαλε σε όλο τον αγώνα με τα μπροστινά φρέναρες?Για αυτό στο τέλος ήσανε με τα λινά.Καλά σε λέω κουλάδι.:amen:

Έγινε επεξεργασία από sosna
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Ηλία σόρυ, σου 'κλεισα το δρόμο... Νόμιζα ότι είσαι ποιο πίσω!:unsure:

Δεν εγινε τπτ απλα το εχασα στον επομενο γυρο, δεν ειχα μπει καθολου μεσα στην εβδομαδα και δεν μπορουσα να το κρατησω, εχω να παιξω και κανα μηνα+ και οντας μισο γυρο πισω βγηκα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ παίδες. Ήταν να μπω κι εγώ, είχα κάνει και practice και τα πάντα όλα (καλά, όχι πως θα έκανα χρόνους, απλά για την παρέα) και έτυχε έκτακτο στη δουλειά στις 2 το βράδυ και έπεσα να κοιμηθώ από νωρίς για να ξυπνήσω τότες. Τώρα γύρισα.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, sosna said:

edit:καλά ρε κανίβαλε σε όλο τον αγώνα με τα μπροστινά φρέναρες?Για αυτό στο τέλος ήσανε με τα λινά.Καλά σε λέω κουλάδι.:amen:

Πες μου ότι τράβαγες χειρόφρενο στα φρεναρίσματα ΚΑΙ με την 458!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, jax7480 said:

Σορρυ παίδες. Ήταν να μπω κι εγώ, είχα κάνει και practice και τα πάντα όλα (καλά, όχι πως θα έκανα χρόνους, απλά για την παρέα) και έτυχε έκτακτο στη δουλειά στις 2 το βράδυ και έπεσα να κοιμηθώ από νωρίς για να ξυπνήσω τότες. Τώρα γύρισα.

 

 

Βασικά για αυτό χρησιμοποίησα τα ιμότικονς.Περισσότερο χιουμοριστικό ήτανε το ¨προδότες¨.

 

Σαφώς κ δεν υποχρεούται κανένας να μπει.Για την φάση κ την πλάκα μας τρέχουμε.

 

Ακουλίνη όχι δεν έχει χερόφρενο το μπ@ρδέλο για αυτό έμπαινα με πρόστριψη aka scandi flick στο τελευταίο ές.Απλά με έκανε εντύπωση γιατί όταν σε έβλεπα φαινόταν να είσαι πιο σμούθ ενώ με το ριπλέι σου είδα οτι είχες θέμα με τα μούτρα.Κάτι πρέπει να κάνεις με το enhance understeer effect.Εμένα αυτό με καθοδηγούσε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.