Jump to content



[Greek Gatherings 14-5-2016] Portimao Circuit-RUF RT12 R


Recommended Posts

2 hours ago, akis_z80 said:

Ξέχασα ότι πρέπει να βάζω φατσούλα σε κάθε προσπάθεια για πλάκα :p

 

Δε φταίμε εμείς που είσαι αχιούμορος.Με τα εμότικονς ίσως να το καταλαβαίναμε.:hehe:

 

Εμένα έπιασαν οι κατάρες σας αφού αποφάσισε να βγει ο φρονιμίτης κ είμαι σαν να με πάτησε φορτηγό αφού με έδωσαν μπουνιά στην αριστερή πλευρά. :(

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και ένα video με αρκετά λαθάκια (ειδικά στην τελευταία στροφή) και πάνω από 1δευτ πιο αργός από του @Thodoris1884.

Αλλά ελπίζω να βοηθήσει στα πατήματα κάποιους.

Από ότι είδα, όλοι σχεδόν αργούν να φρενάρουν, μπαίνουν "ζεστά", το αμάξι γυρίζει κ γειά σας.

Το αμάξι έχει αστείρευτη δύναμη, οι ταχύτητες που πιάνει είναι απίστευτες, αλλά δεν παύει να είναι road car και όχι αγωνιστικό = πολλά φρένα από νωρίς.

Η δύναμη σταδιακά κάτω, η 2α λίγο πιο νωρίς αλλαγή κ τέρμα γκάζι στην έξοδο.

Και προσοχή : το TC να είναι OFF. Ναι θα δυσκολευτείτε στην αρχή αλλά θα κερδίσετε χρόνο , μιας κ είναι πολύ παρεμβατικό.

 

(θέλει ακόμα 213 λεπτά να σηκωθεί... )

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Aris Teidis said:

Τι παλούκι πίστα είναι αυτή? Σε συνδυασμό μ' αυτό το αμάξι έκανα τουλάχιστον 20 γύρους για να βγάλω έναν πράσινο...

Μου τη σπαν οι τυφλές στροφές <_<@$#!?&*

 

:D Ευχαριστώ :D (κάθε "hate" comment για το combo θα το λαμβάνω ως μπράβο)

Έγινε επεξεργασία από Georgiadis Giorgos
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος Thodoris1884 έγραψε:

Ωραίο το combo. 

 

To lap μου με το setup μου. :) 

 

 

 

https://drive.google.com/file/d/0B7yO1efmQ3baQ0hFZDhoQ05sY2s/view

Δεν σου έχω πει τόσες φορές να μην τρομάζεις τους μνηστήρες του gatherings ως άλλος Οδυσσέας ?

Άντε τώρα να τους μαζέψουμε να τρέξουν, οι μισοί θα χουν πάει forza ps4. Στο εξής τα χοτλαπια σου θα είναι top secret δηλαδής θα τα στέλνεις με pm μόνο σε μένα κι εγώ θα κρίνω αν πρέπει να τα παρουσιάσω ατόφια στο κοινό η αν θα πρέπει να αλλοιώσω το περιεχόμενό τους κατά το δοκούν.

 ΥΓ: Για πέρνα για μια οντισιόν απ το rFactor μου φαίνεται θα σου πηγαίνει γάντι. 

πριν 3 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Ωραίος Θοδωρή και έχασες 5 δεκατάκια εδώ και εκεί. Αφήνεις 3η στην τελευταία ε? Χμμμ

Τεχνασμα για να τον κρατά χωστόν πάνω στη σωστή γραμμή έτσι ώστε να μπορεί να το εκτοξεύσει την κατάλληλη στιγμή. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος panosdimp έγραψε:

Τεχνασμα για να τον κρατά χωστόν πάνω στη σωστή γραμμή έτσι ώστε να μπορεί να το εκτοξεύσει την κατάλληλη στιγμή. 

Ναι , η μοναδική διαφορά μας είναι εκεί, αλλιώς γραμμές/ταχύτητες σχεδόν ίδιες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Ναι , η μοναδική διαφορά μας είναι εκεί, αλλιώς γραμμές/ταχύτητες σχεδόν ίδιες.

Οταν σε λέω έχεις γίνει alien με λες όχι, είναι χρόνοι αυτοί που πάτε και κάνετε δεν το καταλαβαίνετε οτι κλείνετε σπίτια?

Πρέπει να διακόψω εσπευσμένα την πιτογυροθεραπεία και να γυρίσω στις πίστες γιατί θα σας βλέπω κι εγώ με τα κιάλια. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Ναι , η μοναδική διαφορά μας είναι εκεί, αλλιώς γραμμές/ταχύτητες σχεδόν ίδιες.

Ναι βρε παραπονιάρη και εσύ τέλειος είσαι και παραείσαι... ο Θόδωρας το κάνει όμως χορεύοντας και ντριφτάροντας!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Ναι βρε παραπονιάρη και εσύ τέλειος είσαι και παραείσαι... ο Θόδωρας το κάνει όμως χορεύοντας και ντριφτάροντας!

Ποιός παραπονιέται? Απλά σχολίασα την επιλογή των ταχυτήτων και γραμμών.

 

πριν 10 ώρες, το μέλος panosdimp έγραψε:

Οταν σε λέω έχεις γίνει alien με λες όχι, είναι χρόνοι αυτοί που πάτε και κάνετε δεν το καταλαβαίνετε οτι κλείνετε σπίτια?

Πρέπει να διακόψω εσπευσμένα την πιτογυροθεραπεία και να γυρίσω στις πίστες γιατί θα σας βλέπω κι εγώ με τα κιάλια. 

Παναγιώτη, alien είναι αυτός που με τις BMW , έριξε σε όλους 1.5 δευτ στην barcelona ...

Link to comment
Share on other sites

Πωπω ρε μλκς πως αντέχετε να τρέχετε σε track που οπτικά είναι όσο αίσχος είναι και τα tracks του Rfactor 2...

 

God giveth us laserscanned tracks and we dont give a sh*t. 

 

Παραλίγω να ξεχάσω την φατσούλα.

:)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, panosdimp said:

Μη πιάνεις στο ανίερο ασσέττικο στόμα σου παλιοφανατικέ το rfactor  θα πέσει φωτιά να σε κάψει ,με σένα δεν πιάνει ούτε το  θαύμα όπου και οι τυφλοί ανέβλεψαν:p:p:D

 

Πέρα από την πλάκα, πήγα να πάρω μέρος σε league και το πρώτο race ήταν στην Imola η οποία είχε κάτι τρυπάρες στο mesh που παραλίγο να χάσω κάποιο δάκτυλο.

 

Έντιτ: σοζ για οφτόπικσ

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτή η Imola είναι μάπα την είχα δοκιμάσει κι εγώ δεν έχεις άδικο ,αλλά υπάρχουν πολύ καλές άλλες υλοποιήσεις που δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τις λέιζερ σκάνεντ κυρίως λόγω του φοβερού ffb και του επίσης φοβερού βάθους του παιχνιδιού,τα γραφικά τους σε φοβερά ανεκτά επίπεδα δεν σε χαλάνε καθόλου , λαμπρό παράδειγμα η Toban η lochdrummond η croft κ άλλες .:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mad_dog  εσύ? :rolleyes:

 

@Stelios F.έχουμε συνηθίσει ρε συ από το rF2 να τρέχουμε σε πίστες με textures 4KB κ mesh ανάλυσης διχτυού για υποβρύχια!!!!

 

Εντάξει μη μπερδέψουμε και τις βούτσες με τις ...μπατανόβουρτσες.

 

Η πίστα είναι όντως χάλια από γραφικά. Αλλά είναι πολύ καλή η χάραξη, λάθη δεν έχει κ σε συνδιασμό με την αμαξάρα, είναι πολύ καλό combo. (αν κ θα προτιμούσα μια Barcelona).

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.